משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


מחויבים למורשתו של אברמל'ה

בשבוע שעבר זכו שחקני קבוצת טרום א' של הפועל ראשל"צ בגביע המדינה. זו הייתה הפעם השלישית ברציפות שהפועל ראשל"צ חוגגת זכייה בגביע של קבוצת שנתון זו, שקרויה ע"ש אברמל'ה סולרסקי – כדורגלן עבר במועדון ומאמן אגדי, שטיפח כישרונות רבים במשך 30 שנות אימון. אמיר רוזנשיין, מאמן הקבוצה וחניך של סולרסקי בעבר: "אדם נדיר באיכויותיו ומידותיו. אין אנשים כאלה היום".
פורסם ב: 05/04/2013 09:13:08

מאת: אורי שמיר – עורך האתר
צילום: אופיר אהרון - באדיבות אתר 'ראשוניה'

מחלקת הנוער של הפועל ראשל'צ מיצבה עצמה בשנים האחרונות כאחת ממחלקות הנוער המובילות בארץ. הדבר מתבטא בכישרונות הרבים שמטפחת המחלקה, בהתקדמות הגדולה והזכיות בגביעים, שהפכו למסורת בשנים האחרונות, הם עוד עדות לכך.

בשבוע שעבר זכתה קבוצת טרום א' של המועדון בגביע המדינה. במסגרת היום הפתוח של ההתאחדות לכדורגל שנערך בשבוע שעבר באצטדיון ר'ג, ניצחה הפועל ראשל'צ 1:4 את מכבי ת'א צפון, במשחק בו כבש אורי שלבי שלושער, אליו התווסף שער שכבש חנן חנצ'ס.  המדובר ללא ספק בשתיים מהקבוצות האיכותיות בשנתון זה. השמחה של שחקני ראשל'צ ובני משפחותיהם לא ידעה גבולות. ראשל'צ השלימה את הזכייה בגביע אחרי שגברה בשלבים קודמים על שורה של קבוצות מהשורה הראשונה של השנתון: בחצי הגמר ניצחה הקבוצה את הפועל הוד השרון, ברבע הגמר את מכבי ת'א דרום, בשמינית הגמר את הפועל רמת השרון. אין ספק כי זו עדות לכך, שמדובר בקבוצה איכותית, קבוצה שמשלבת דרך מקצועית ותוצאות בצורה הטובה ביותר.

מי שמנצח על החבורה השמחה הכתום הוא המאמן אמיר רוזנשיין, שנחשב לאורך שנים למאמן מוביל בגזרת מחלקות הנוער. לרוזנשיין, המנהל את מתנ'ס נאות שקמה שבראשל'צ, זוהי עונה שניה בקבוצה, והוא משתף אותנו בדרכה של הקבוצה להצלחה: 'יש לנו קבוצה איכותית שעובדת קשה, יש בה שחקנים שרוצים להתקדם וללמוד. אנחנו לא שמים את הזכייה בתארים כטריגר המרכזי של הפעילות שלנו, אבל אין ספק שזה כיף ותגמול מספק לעבודה. מה שמייחד אותנו זה שילוב של כמה גורמים, שיוצרים תלכיד מוצלח: יש לנו תמיכה גדולה מלמעלה – מראשי המועדון, מהנהלת המחלקה וגם מהעירייה שמיצבה את העיר כעיר ספורט מובילה. כל הגורמים האלה נותנים לנו את התנאים האידיאלים להתפתח. האווירה הטובה שיש בקבוצה היא נגזרת של התנהגות נאותה ותורמת של ההורים מסביב, שתומכים בשחקנים ויודעים לעשות את ההפרדה שבין תמיכה ועידוד להתנהגות לא הולמת. הרצון של הילדים, העבודה של הצוות המקצועי סביבם – הפסיכולוגית מירב, מנהל הקבוצה המסור מאיר דרעי, עוזרי ניר אזולאי, המנהלים המקצועיים – שי זבלוצקי וגילי לנדאו, נותנים לשחקנים מעטפת חמה ותומכת שמאפשרת להם להצליח'.

לדבריו של המאמן אמיר רוזנשיין, שמאמן בשנים האחרונות את הקבוצות הצעירות במועדון,  אחרי קריירת אימון מוצלחת בקבוצות בוגרים מהליגות הנמוכות, ניהול מקצועי במחלקת הנוער של הפועל ראשל'צ, אימון קבוצות בכל הגילאים, הוא חש עונג צרוף מאימון שחקנים בגילאי השמיניות: 'הכדורגל זאת האהבה הגדולה ביותר שלי. מבחינתי לעבוד עם הגילאים הצעירים ביותר, לקחת ילדים מהצעדים הראשונים שלהם בכדורגל, לעזור להם בטיפוח ועיצוב היכולות שלהם, אין כיף גדול מזה. מדובר באתגר גדול שאני נהנה לקחת בו חלק. העבודה דורשת בתחילה שיחות עם ההורים כדי שיבינו את הדרך הטובה ביותר כדי לתרום לילדיהם, בצד המקצועי מדובר בהקניית משמעת, חינוך ויסודות משחק טובים. אני נהנה לראות את הילדים מתקדמים, נהנה לעקוב אחריהם כשהם עולים לקבוצות הגיל הבוגרות יותר. כיף להיות עד להתפתחות ולהתקדמות שלהם'.

מחויבים למסורת, מחויבים למורשת

למועדון הייתה זו זכייה שלישית ברציפות בגביע המדינה של קבוצת שנתון זה. הסימבוליות של עובדה זו, נעוצה באיש שעל שמו קרויה הקבוצה – אברמל'ה סולרסקי ז'ל. סולרסקי, בוגר מחלקת הנוער של גדנ'ע ת'א, שיחק בקבוצות הבוגרים של מכבי יפו והכח ר'ג, בטרם החל פרק ארוך של שלושה וחצי עשורים במועדון הכדורגל של הפועל ראשל'צ. אחרי מספר שנים בהם שיחק בקבוצת הבוגרים, עבר לאמן במחלקת הנוער משך שלושים שנים וטיפח לא מעט כישרונות, שנחשבים עד היום לאגדות כדורגל מקומיות, שניים מהם נושקים לעבר גיל ה-50 ועדיין רשומים כשחקנים פעילים בליגה ב': המדובר בחבר מועצת העיר איתן שלום ממ.ס שיכון המזרח, ובנו של אברמל'ה, אמיר – ראש רשות הספורט וסמנכ'ל החברה העירונית של עיריית ראשל'צ, שמדי שבוע עולה בהרכב של קבוצת הפועל נחלת יהודה. אברמל'ה סולרסקי נפטר לפני 16.5 שנים, לאחר מאבק במחלת לב קשה. סולרסקי הותיר אחריו מורשת מפוארת, יעידו על כך מאות השחקנים שעברו תחת הדרכתו. מי שהחל בצעדים ראשונים להמשיך את מורשתה של המשפחה הוא בנו של אמיר, אביב, המשחק בקבוצת טרום ב'.

אמיר סולרסקי, בנו של אברמל'ה, סיפר על דרכו של אביו: 'כמאמן אבי היה ידוע באהבתו הגדולה למשחק כדורגל מסודר ומאורגן שלא עינין אותו התוצאות בגלאי הילדים אלא ללמד את רזי ויסודות הכדורגל .לא עיניין אותו לאמן קבוצות בוגרים השקיע את כל כולו במחלקת הנוער'. סולרסקי לא מסתיר את גאוותו נוכח הזכייה השלישית ברציפות של הקבוצה הקרויה ע'ש אביו המנוח: אין ספק שההישג המרשים הינו הישג חסר תקדים { 3 שנים ברציפות} הוא כבוד לעיר ראשון לציון ולמשפחתי ועל כך תודה ענקית לשחקנים, לצוות ובמיוחד למאמן אמיר רוזנשיין שאין ספק שהוא המאמן הטוב בארץ במחלקות הנוער'.

בין שחקני העבר הרבים שעשו חיל במדי קבוצת הבוגרים של הפועל ראשל'צ ניתן למצוא גם את אמיר רוזנשיין, מאמן קבוצת טרום א', שגם לפני שנתיים זכה להניף את גביע המדינה  עם קבוצת טרום א'. לאמיר רוזנשיין, ששיחק לצידם של אמיר סולרסקי ואיתן שלום בקבוצות הצעירות ובקבוצת הבוגרים של הפועל ראשל'צ, החשיבות של זכייה בגביע עצומה: 'אני שייך למועדון 42 שנה, גר בעיר כל חיי. מבחינתי, כמי שמוביל קבוצה שקרויה ע'ש של מורי ורבי, אברמל'ה סולרסקי, המחויבות להגיע להצלחות ולפאר את שמו היא גדולה מאוד. מעבר להיותו מאמן עם יכולות נשגבות,  אברמל'ה היה אדם שכולו לב גדול, נתינה, חינוך לערכים. למדנו ממנו לא רק לשחק, אלא הרבה יותר מעבר לזה. הדברים שהוא הנחיל לנו מלווים אותנו בחיינו לכל מקום'.

רוזנשיין סיפר על הפעולות שעושים במועדון ובקבוצה כדי להגביר את המודעות למורשתו ולפיאור שמו של סולרסקי: 'בחדר ההלבשה שלנו, במגרש הכדורגל במתחם 'עמית', יש תמונה של אברמל'ה סולרסקי, כל השחקנים בקבוצה הזו ובקבוצות הקודמות התוודעו למורשתו. חשוב לי לחנך לכבוד לאלה שתרמו לספורט ולחברה שלנו, זה חשוב מאוד וקודם להרבה דברים. בתחילת העונה היה לנו משחק בשלב מוקדם של הגביע מול בית'ר ר'ג, במגרש שממוקם בסמיכות לאצטדיון ר'ג. אמרתי לשחקנים: אתם רואים את האצטדיון הזה ? אתם רוצים להגיע לשם ולהמשיך את המסורת של קבוצת השנתון הזו ? אין לי ספק שזה חלחל לשחקנים. כולנו ראינו את המחויבות שלהם במשחקי הגביע. מעבר לזכייה ולאתגר המקצועי, לכולנו היה חשוב לשמח את בני משפחת סולרסקי היקרים, ואני שמח שעמדנו במשימה בצורה מכובדת. כולי תקווה שקבוצות נוספות שלנו יזכו בגביע, ובפרט קבוצת טרום א', שתמשיך את המסורת שנוצרה בקבוצה שקרויה על שמו של אדם שתרם כל כך הרבה לספורט ולעיר'.


עוד בכותרות
חוזרים לשיגרת כדורגל חלקית עם משחקי גביע המדינה בשנתוני מחלקות הנוער. בכתבה זו סימנו את הקבוצות משנתון ילדים א' ועד הנוער, שעשויות להתחפש לסינדרלה במחזור הגביע הנוכחי.
24/11/2017 13:08:16
תקרית לא נעימה באימון של קבוצת הנוער של בני יהודה ת"א, כאשר הורה של אחד משחקני הקבוצה נכנס לכר הדשא, התלהם וניסה לתקוף את המאמן משה קונסטנטין, שהגיב באיפוק לסיטואציה.
24/11/2017 12:51:57
השופט שהודה שכתב דו"ח משחק מעוות, לאחר המשחק ששפט בין קבוצות נערים ב' של גדנ"ע ת"א וקביליו יפו, הורחק לצמיתות מכל פעילות ע"י ההתאחדות לכדורגל.
23/11/2017 18:09:17
קבוצת נערים ב' של מ.ס ירוחם "צו פיוס" זכתה בניצחון שני ברציפות - 0:2 במשחק החוץ מול צעירי רהט. מאזנה של הקבוצה המנצחת עומד כעת על 50 אחוזי הצלחה בארבעה משחקים.
23/11/2017 17:45:51
האובססיה של קבוצת בוגרים בליגה א' צפון לעלות ליגה, גורמת להרבה מועדונים להיכנס לתסבוכות ולמצבים לא נעימים, בעוד שמחלקות הנוער של אותם מועדונים משוועות להשקעה. עם זאת, יש מועדונים שיודעים להתנהל בעניין הזה בצורה מושכלת - והן המודל הנכון להתנהלות.
22/11/2017 18:39:27
שני כדורגלני מכבי חיפה, ילידי שנתון 2001, ליאור מוזי טימוטי ואנצ' קיזלהיקו, שנולדו בארץ להורים ממדינות אחרות, הוכרו ע"י ההתאחדות לכדורגל כישראלים.
22/11/2017 17:01:23


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל