משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


לסנכרן לוחות משחקים ולעזור לקבוצות לצמצם הוצאות

הסעות למשחקי חוץ הם מרכיב כספי לא מועט בהוצאות של מועדונים. מוטב שבהתאחדות לכדורגל ייצרו בסיס מסוים של קבוצות מאותם מועדונים, שישובצו במספר שנתונים באותם ליגות - בנוסף לסינכרון לוח משחקים זהה בין הליגות. בדרך הזו קבוצות יוכלו לחסוך בהוצאות נסיעה למשחקי חוץ.
פורסם ב: 12/08/2017 18:08:49

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

לא מעט קבוצות ממחלקות נוער מסוימות צריכות לשכור אוטובוסים לנסיעות למשחקי חוץ בעלות לא נמוכה, כזו שבדרך כלל נופלת על תקציבי מחלקות הנוער או על הכיסים של הורי השחקנים. להתאחדות לכדורגל יש דרך שבה היא תוכל לעזור לקבוצות לצמצם חלק לא מבוטל מהוצאה זו - שיבוצים של בסיס מועדונים מסוים בכל אזור לאותן ליגות במספר שנתונים ויצירת לוח משחקים שיפגיש באותם מחזורים קבוצות מאותם מועדונים. דוגמא: בליגת העל לנוער ובליגה העל של שנתון נערים א' יש 12 מועדונים ששולחים נציגות לכל אחת מהליגות. ניתן היה לקבוע שאותן קבוצות של 12 המועדונים הללו ייפגשו באותן שבתות תחת אירוח של אחד המועדונים ובשעות מקבילות. לדוגמא: לקבוע שקבוצות הנוער ונערים א' של מכבי חיפה ועירוני קרית שמונה ישחקו בסיבוב הראשון באותה שבת בקרית שמונה וסיבוב השני ישחקו באותה שבת בחיפה. בסיטואציה כזו, כל אחד מהמועדונים היה מסתפק בהוצאת אוטובוס אחד לשתי הקבוצות, מאשר הוצאה של שני אוטובוסים. את אותו פורמט אפשר לעשות בהרבה ליגות ובהרבה שנתונים.

בשונה מאזור השרון וגוש דן, במחלקות הנוער של המועדונים מאזורי הקצה של המדינה - אזור ירושלים, אזור הדרום ושפלת הארץ הדרומית ואזור הצפון, השימוש באוטובוסים לנסיעות למשחקי חוץ הוא מוגבר ונדרש בשל המרחקים הגאוגרפיים. מאחר ובליגות רבות בשנתוני השמיניות והילדים קיים בסיס קבוצות רחב של קבוצות מאותם מועדונים בליגות הבכירות - שרון ומרכז, ניתן ליצור את אותו בסיס גם בליגות אחרות [בהתאם לשיקולים גאוגרפיים ומקצועיים] - וכך בעצם לייצר קרקע ליישום אפשרי של התכנית. אם המועדונים יצליחו לצמצם בהוצאות נסיעה ואם גם מההורים יירד חלק מהנטל הכספי, כולם יוכלו רק להרוויח מכך.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.      
עוד בכותרות
קל להאשים את דור ההורים של היום באובר התערבות ולהאשים אותם, בזה שהם חושבים שהבן שלהם הוא המסי או הרונאלדו הבא. אבל מה עם התעשייה שגורמת להם להרגיש כך? מי זו התעשייה ומה תרומתה לעניין? על זאת בטור הבא.
16/07/2018 12:42:48
לירון אזולאי, שמשחק כקשר אחורי וכבלם בקבוצת שנתון 2003 של הפועל חיפה, הוא האורח שלנו בפינת "הכר את השחקן". מעוניינים גם אתם להשתתף? פרטים בכתבה
16/07/2018 11:57:29
קבוצת נערים ג' של הפועל ר"ג עשתה עונה טובה בליגת המרכז, אותה היא סיימה במרכז הטבלה ועם צבירת נקודות נכבדת. למרות כל אלה, הקבוצה לא תשחק בעונה הבאה בליגה הבכירה של שנתון נערים ב', בשל שינוי מבנה הליגות. כתבה אחרונה בסדרה.
15/07/2018 11:49:09
קבוצת נערים ב' של עירוני נשר הגיעה לעונה הזו אחרי עונה בינונית בליגת השרון של שנתון נערים ג'. הקבוצה של מיכה דיין הייתה בחלק גדול מהזמן במאבק על אליפות ארצית צפון. המאמן מסכם את העונה בכתבה הבאה.
14/07/2018 18:20:49
למרות שבחלק גדול מהעונה התמודדה בצמרת הגבוהה של ליגת המרכז, למרות העובדה שהבקיעה 104 שערי זכות ב-30 משחקי ליגה, קבוצת שנתון 2003 הפועל ראשון לציון תשחק בליגה הארצית ולא בליגת העל - שבה ישחקו קבוצות שעשו עונה פחות מוצלחת באופן משמעותי ממנה. "קורבנות השיטה" - כתבה שלישית בסדרה.
13/07/2018 08:08:05
שלוש קבוצות ייצגו את מועדון הכדורגל עמק יזרעאל במחוז הצפוני של שלושה שנתוני ילדים. המאמן הראשי והמנהל המקצועי של המועדון, ליאור לוי, מסכם עונה בכתבה זו.
13/07/2018 08:02:02


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל