משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


לסנכרן לוחות משחקים ולעזור לקבוצות לצמצם הוצאות

הסעות למשחקי חוץ הם מרכיב כספי לא מועט בהוצאות של מועדונים. מוטב שבהתאחדות לכדורגל ייצרו בסיס מסוים של קבוצות מאותם מועדונים, שישובצו במספר שנתונים באותם ליגות - בנוסף לסינכרון לוח משחקים זהה בין הליגות. בדרך הזו קבוצות יוכלו לחסוך בהוצאות נסיעה למשחקי חוץ.
פורסם ב: 12/08/2017 18:08:49

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

לא מעט קבוצות ממחלקות נוער מסוימות צריכות לשכור אוטובוסים לנסיעות למשחקי חוץ בעלות לא נמוכה, כזו שבדרך כלל נופלת על תקציבי מחלקות הנוער או על הכיסים של הורי השחקנים. להתאחדות לכדורגל יש דרך שבה היא תוכל לעזור לקבוצות לצמצם חלק לא מבוטל מהוצאה זו - שיבוצים של בסיס מועדונים מסוים בכל אזור לאותן ליגות במספר שנתונים ויצירת לוח משחקים שיפגיש באותם מחזורים קבוצות מאותם מועדונים. דוגמא: בליגת העל לנוער ובליגה העל של שנתון נערים א' יש 12 מועדונים ששולחים נציגות לכל אחת מהליגות. ניתן היה לקבוע שאותן קבוצות של 12 המועדונים הללו ייפגשו באותן שבתות תחת אירוח של אחד המועדונים ובשעות מקבילות. לדוגמא: לקבוע שקבוצות הנוער ונערים א' של מכבי חיפה ועירוני קרית שמונה ישחקו בסיבוב הראשון באותה שבת בקרית שמונה וסיבוב השני ישחקו באותה שבת בחיפה. בסיטואציה כזו, כל אחד מהמועדונים היה מסתפק בהוצאת אוטובוס אחד לשתי הקבוצות, מאשר הוצאה של שני אוטובוסים. את אותו פורמט אפשר לעשות בהרבה ליגות ובהרבה שנתונים.

בשונה מאזור השרון וגוש דן, במחלקות הנוער של המועדונים מאזורי הקצה של המדינה - אזור ירושלים, אזור הדרום ושפלת הארץ הדרומית ואזור הצפון, השימוש באוטובוסים לנסיעות למשחקי חוץ הוא מוגבר ונדרש בשל המרחקים הגאוגרפיים. מאחר ובליגות רבות בשנתוני השמיניות והילדים קיים בסיס קבוצות רחב של קבוצות מאותם מועדונים בליגות הבכירות - שרון ומרכז, ניתן ליצור את אותו בסיס גם בליגות אחרות [בהתאם לשיקולים גאוגרפיים ומקצועיים] - וכך בעצם לייצר קרקע ליישום אפשרי של התכנית. אם המועדונים יצליחו לצמצם בהוצאות נסיעה ואם גם מההורים יירד חלק מהנטל הכספי, כולם יוכלו רק להרוויח מכך.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.      
עוד בכותרות
ההתאחדות לכדורגל פרסמה הבוקר את לוחות משחקי הליגות הארציות, שייצאו לדרך ב-7/10. העונה תחל במשחקי גביע ב-16/9, אך טרם פורסמה הגרלת משחקים. לא ברור מדוע לקיים משחקי גביע שלושה שבועות לפני תחילת העונה, ולא לייצר רצף משחקים?
23/08/2017 10:00:55
נבחרת נערים ב', המודרכת ע"י סלאח חסארמה, פתחה ברגל ימין את דרכה בטורניר ידידות ברוסיה, עם ניצחון 1:4 על בולגריה. שלושה שחקנים של מכבי חיפה "קצף" חתומים על השערים.
23/08/2017 09:43:31
בכל עונה ניתן למצוא בכל שנתון קבוצות שאינן מתאימות לדרג שאליו נרשמה הקבוצה - ובחלק מהמקרים גם לא למסגרת של ליגה. ההרשמה לעונת המשחקים בעיצומה, זה הזמן לקרוא לראשי המועדונים, להיות מספיק אחראים בעניין הזה.
22/08/2017 15:56:36
גילי לבנדה ומסאי דגו, שהובילו להצלחות גדולות קבוצות צעירות, הוכיחו במחזור הראשון של שתי הליגות הבכירות שגם למאמנים בלי יחסי ציבור ובלי טונות של ניסיון באימון בוגרים, יש בהחלט מה להציע ואין סיבה לפסול אותם מראש.
21/08/2017 19:07:44
מור קקון, כדורגלן קבוצת נערים א' של הפועל חיפה - שתחל בשבת הקרובה את דרכה בעונה החדשה, הוא האורח שלנו בפינת "הכר את השחקן". מעוניינים להשתתף גם אתם בפינה? פרטים בכתבה.
21/08/2017 18:48:44
השחקנים של גדי ברומר לא היו במיטבם במשחק גמר טורניר הידידות בהונגריה - מה שנוצל עד תום ע"י נבחרת גאורגיה - שזכתה בניצחון 1:4 וחגגה זכייה בטורניר.
20/08/2017 19:39:42


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל