משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


שעון קיץ קבוע - הפתרון להזזת המשחקים משבת

סוגיית קיום משחקי הכדורגל בשבת שוב עולה לכותרות, שוב קולות של בעד ונגד, שוב קרקע פוריה למאבקים פוליטיים וחברתיים. שעון קיץ קבוע ושישי חופשי מלימודים בבתי הספר, יכולים לסלול דרך להפיכתו של יום שישי ליום המשחקים המרכזי. עוד על כך בטור דעה, שנכתב על דעת עורך האתר בלבד.
פורסם ב: 02/10/2017 11:56:28

מאת: אורי שמיר - עורך האתר [הטור מייצג את דעת הכותב בלבד]

סוגיית הזזת משחקי הכדורגל מיום השבת היא סוגיה שעולה מעת לעת לכותרות. בתקופה האחרונה הסוגיה הזו הגיעה גם לפתחו של בית המשפט. אין כמו עם ישראל כדי לייצר מחלוקות של בעד ונגד ומחלוקות פוליטיות. סוגיה בוערת כמו הזזת משחקי הכדורגל מיום השבת היא בהחלט כזו שמעוררת הרבה מחלוקות באופן טבעי, ולמען האמת יש היגיון בטיעונים של אלה שבעד הזזת המשחקים ואלה שנגד. כמי שהקו המנחה שלו בחייו הוא לנסות למצוא דרכים להגיע לעמק השווה ולהביא לריצוי הרוב, עלה בראשי רעיון שלטעמי שווה לשקול: להחיל שעון קיץ באופן קבוע ולהעניק חופשה לתלמידי ישראל ביום שישי [את 4-5 שעות הלימוד של יום שישי, ניתן לפזר על ימי החול]. בדרך הזו נוכל להפוך את יום שישי ליום המרכזי של קיום משחקי ליגות הילדים והנוער. חשוב להדגיש: ההצעה הזו אינה נוצרה רק בגלל צרכים של כדורגל, היא יכולה לשרת אנשים מכל המגזרים במדינת ישראל - למגוון רב של צרכים. אם למשפחות ישראל תינתן אפשרות ליום חופשי ארוך של כ-12 שעות אור, בלי מגבלות תנועה ומגבלות עשייה כאלה ואחרות - כפי שקורה כתוצאה משמירת השבת, הרבה אנשים יוכלו להרוויח מכך - כל אחד ע'פ צרכיו ותחומי העניין שלו.

אם יוחל שעון קיץ קבוע ויום שישי יהיה יום חופשי גם לתלמידים, כל מגרש כדורגל המשמש לקיום משחקים בליגות הצעירות יוכל לארח 4 משחקים בזה אחר זה [החל מהשעה 08:30 ועד השעה 14:30], ברמה כזו שלמרבית הכדורגלנים והמאמנים שייטלו חלק במשחקים תינתן אפשרות להגיע לביתם בטרם כניסת השבת - ובמצב כזה נוכל להנגיש את הכדורגל גם לאוכלוסיה הדתית ולהרוויח יותר כישרונות מרקע מסורתי יהודי וגם מהמגזר הערבי - שרוב תלמידיו אינם לומדים בימי שישי, ומרבית הכדורגלנים הערבים הצעירים נאלצים לא אחת להפסיד ימי לימודים בגלל משחקים שנערכים בשבתות. כמובן שאפשר וצריך לגלות גמישות לקבוצות שירצו לאחר משחקים בימי חול אחרים - בהתאם להיענות מצד היריבה. נכון, עלולה להיווצר סיטואציה נקודתית במגרשים כאלה ואחרים שמשמשים קבוצות בוגרים מליגות נמוכות - במשחקים שמשוחקים לעיני קהל רב, אך אפשר בעזרת חשיבה מערכתית ובשיתוף המועדונים להגיע לנוסחה שתענה על הצרכים של רוב הנוגעים בדבר.

בנוגע למשחקי ליגת העל לבוגרים, כאן הסיטואציה קצת יותר סבוכה, אך לטעמי אם ביום ראשון ויום שני יקויימו מרבית המשחקים סביב השעה 18:30-19:00, לפחות במשחקים בין קבוצות שאין ביניהן ריחוק גאוגרפי גדול, ניתן יהיה להגיע לנוסחה שתהיה לטובת המועדונים, המדיות השונות, המועצה להסדר ההימורים, השחקנים, המאמנים וכמובן האוהדים.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.  


עוד בכותרות
קבוצת נערים ב' של מכבי אחי נצרת עשתה היסטוריה גדולה העונה: לא רק שהיא סיימה במקום השמיני במחוז הצפוני של הליגה הארצית - שזוהי היסטוריה בפני עצמה, הקבוצה של עלא סאיג סללה את דרכה של קבוצת שנתון 2003 להשתלבות בליגת העל של שנתון נערים ב' בעונה הבאה. המאמן המאושר מסכם עונה בסיפוק בכתבה הבאה.
18/06/2018 12:20:10
פינה חדשה באתר "וולה" - זרקור לקבוצות מצליחות בשנתוני השמיניות והילדים. הקבוצה שעימה אנו מתכבדים לפתוח היא קבוצת טרום א' של בית"ר מעלה אדומים סיימה את העונה האחרונה עם המאזן הטוב ביותר בליגת דן 1.
18/06/2018 12:01:42
הרבה כדורגלנים צעירים, שגדלו במחלקות נוער מובילות, נרתעים מלהתחיל את קריירת המשחק שלהם בליגה א'. יש את אלה שמגיעים לשם עם תחושה של אילוץ ויש כאלה שמגיעים לשם אחרי שהפסידו זמן משחק יקר, כתוצאה מהשתייכות לסגל של קבוצה בליגה בכירה יותר. שני המחוזות של ליגה א' קידמו לא מעט שחקנים בעונות האחרונות לליגות הבוגרים, כך שאין שום סיבה לפסול אוטומטית התחלת קריירת משחק במחוזות ליגה א'.
17/06/2018 08:32:03
הרצון המטורף של הרבה מועדונים ומאמנים להישגיות גורם לתופעות פסולות ומכוערות של פיתוי כדורגלנים צעירים והוריהם לעבור בין מועדונים. למי ששכח, הייעוד של מחלקות נוער ושל מאמני כדורגל הם לטפח שחקנים - לא להתעסק בצורה אובססיבית בציד.
17/06/2018 08:17:15
במקום לפרגן למחלקות הנוער של מכבי ת"א ומכבי חיפה על צירופם של שוערי העבר הבולטים ביותר של המועדון בעשורים האחרונים לצוות האימון של מחלקות הנוער, באתרי הספורט הגדולים בארץ בחרו לכנות את המעבר של ניר דוידוביץ' ואלכסנדר אובארוב מקבוצת הבוגרים למחלקת הנוער כהדחה והורדה בדרגה. העיקר שהם יודעים לקשקש שם במדיות הגדולות על תכניות לטווח ארוך לשיקום הכדורגל הישראלי...
16/06/2018 12:41:53
בשבוע האחרון נערכו שני המחזורים הראשונים של ליגת החופים לנוער. נורדאו נתניה - האלופה בעונה הקודמת, נחלה שני הפסדים והיא בסכנת הדחה. קישור לשערים משני המחזורים בתוך הכתבה.
15/06/2018 17:39:50


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל