משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


זעם במגזר הערבי: מפסידים לימודים בגלל משחקי מחר

זעם גדול בקרב קבוצות במגזר הערבי, בשל מחזור המשחקים שתוכנן למחר - שמאלץ תלמידים להפסיד לימודים בבתי הספר. מדוע לא להזיז את מועד המשחקים של הקבוצות הערביות לאחד ממחזורי הגביע למשל? גם אנחנו שואלים.
פורסם ב: 09/10/2017 09:43:08

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

בהתאחדות לכדורגל נוהגים לפמפם מסרים שההישגיות אינה הדבר החשוב ביותר בכדורגל, שערכים של חינוך וכבוד קודמים לכל. איך זה מתיישב בפועל, כשנוצרות סיטואציות שתלמידים נאלצים להפסיד לימודים בשביל כדורגל? שאלה טובה. מחר צפוי להיערך מחזור משחקים בליגות רבות. בעוד שבמגזר היהודי מדובר ביום חופש מהלימודים, במגזר הערבי מדובר ביום לימודים רגיל. למרות זאת, קבוצות המגזר הערבי שובצו למשחקים מחר - מה שמעמיד מנהלי מועדונים, הורי שחקנים והשחקנים בעצמם בדילמה מאוד קשה: להתייצב למשחקים במחיר של הפסד לימודים בבית הספר או לא להתייצב למשחקים ולספוג הפסד טכני וקנס?

משהור נוג'ידאת, מנהל מחלקת הספורט של מועצת בועיינה/נוג'ידאת, שאמון גם ניהול מועדון הכדורגל של המועצה, הביע כעס גדול על התנהלות הדברים: 'לא ייתכן שמנחיתים עלינו מחזור משחקים בעיצומו של שבוע לימודים, תוך התעלמות מוחלטת מכך. איש לא פנה אלינו לשאול אם זה אפשרי מבחינתנו, כשפניתי להתאחדות בבקשה לדחות את קיום המשחקים נתקלתי בסירוב. המצב גם ככה לא פשוט מבחינת זמינות של מגרשים, מה היה קורה אילו היו מחליטים לדחות את קיום המשחקים של הקבוצות הערביות לימים שמוקדשים למשחקי גביע או לימי פגרה? גם כך יש בעיה קשה של זמינות מגרשים'. תגובת ההתאחדות לכדורגל: '״מחזור המשחקים אשר נקבע ל-10.10 פורסם לפני חודש. מיום הפרסום ועד אתמול אף קבוצה לא פנתה אלינו בנושא. אנחנו עדיין בשעון קיץ וניתן להתחיל משחקים גם בשעה 16:20, כך שניתן היה להיערך בהתאם. גם בשנים קודמות נערכו מחזורי ליגה/גביע בחול המועד סוכות ולא זכור שקבוצות פנו בבקשה לדחות את המשחקים'.

תגובת ההתאחדות לכדורגל מעלה תהיות: אם מקיימים את המשחק הראשון בשעה 16:20, מה תעשה מחלקת נוער שעומד לרשותה מגרש אחד חסר תאורה תקנית, במידה והיא צריכה לארח יותר ממשחק אחד? איך יצליחו תלמידים להימנע מהפסד לימודים, במידה ולקבוצתם משחק חוץ שמצריך נסיעה של כשעה והגעה למגרש היריבה כחצי שעות לפחות לפני המשחק? מה בנוגע לכדורגלנים ערבים שמשחקים בקבוצות יהודיות, ומתגוררים במרחק של עשרות קילומטרים מהמגרש שבו משחקת קבוצתם [דוגמא: מחלקות הנוער של מכבי נתניה ובית'ר טוברוק שופעות בשחקנים שמגיעים מיישובי ואדי עארה] ? איך שומרים על פייר-פליי, אם יש קבוצות שיתייצבו למשחקים עם סגלים חסרים מול יריבות שיגיעו עם סגלים מלאים?.  משהור נוג'ידאת, שהעלה את הסוגיה, עומד על כך שפנה באופן מסודר להתאחדות לכדורגל, והוא אינו היחיד שטוען שפנה להתאחדות, שטוענת שלא היו פניות מצד נציגים מועדונים במגזר הערבי. יכול להיות שמשהו לא תקין במערכת הטלפונים, הפקסים והמיילים של אנשי אגף הנוער? שווה בדיקה. מבולבלים? גם אנחנו.  

קשה למצוא היגיון בשיבוץ לוחות הזמנים של המשחקים של הליגות הצעירות. יותר מדי פגרות ויותר מדי דחיסות משחקים. כששאלנו מדוע לא נקבע מחזור משחקים לפני שבועיים ויומיים, עמדת ההתאחדות הייתה שהדבר נובע מרצון לתת לכדורגלנים הצעירים זמן איכות ליהנות עם משפחותיהם. מעניין, שבחג סוכות הטיעון הזה לא תופס. איזה היגיון יש לקיים מחזור משחקים מחר, שגורם להרבה מאמנים להפסיד שעות עבודה במקום עבודתם העיקרי ומונע מהרבה כדורגלנים צעירים אפשרות לבילוי עם משפחתם או חבריהם - וגורם לכדורגלנים מהמגזר הערבי להפסיד לימודים בבתי הספר? לא יותר פשוט להתחיל את העונה בתחילת חודש ספטמבר, במקום לדחוס משחקים בחודשים מסוימים - לעומת פגרות ומרווחי זמן מוגזמים ומיותרים?

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.  
עוד בכותרות
מועדון הכדורגל של הפועל פ"ת נמצא בפני שוקת שבורה. הקבוצה הבוגרת בפני סכנת הורדה לליגה א', במחלקת הנוער המצב רחוק מלהיות אידיאלי. איך יכול להיות שמועדון פאר בכדורגל הישראלי מגיע למצב הזה, ואנו לא רואים התגייסות גדולה מצד ראשי מועדונים והעירייה כדי למנוע את המצב הזה?
17/07/2018 11:51:42
קבוצה שהורכבה מ-23 שחקנים מקבוצות נערים ב' ונערים ג' מרחבי ישראל חזרה עם הרבה חוויות וסיפוק מטורניר בשבדיה. המאמן שי כהן - שאימן בעונה האחרונה את קבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה, הוביל את הקבוצה יחד עם המאמן איציק מרקל - שאימן את קבוצת נערים ב' של מכבי הרצליה. כהן משתף אותנו ברשמים מהטורניר בכתבה הבאה.
17/07/2018 11:33:14
קל להאשים את דור ההורים של היום באובר התערבות ולהאשים אותם, בזה שהם חושבים שהבן שלהם הוא המסי או הרונאלדו הבא. אבל מה עם התעשייה שגורמת להם להרגיש כך? מי זו התעשייה ומה תרומתה לעניין? על זאת בטור הבא.
16/07/2018 12:42:48
לירון אזולאי, שמשחק כקשר אחורי וכבלם בקבוצת שנתון 2003 של הפועל חיפה, הוא האורח שלנו בפינת "הכר את השחקן". מעוניינים גם אתם להשתתף? פרטים בכתבה
16/07/2018 11:57:29
קבוצת נערים ג' של הפועל ר"ג עשתה עונה טובה בליגת המרכז, אותה היא סיימה במרכז הטבלה ועם צבירת נקודות נכבדת. למרות כל אלה, הקבוצה לא תשחק בעונה הבאה בליגה הבכירה של שנתון נערים ב', בשל שינוי מבנה הליגות. כתבה אחרונה בסדרה.
15/07/2018 11:49:09
קבוצת נערים ב' של עירוני נשר הגיעה לעונה הזו אחרי עונה בינונית בליגת השרון של שנתון נערים ג'. הקבוצה של מיכה דיין הייתה בחלק גדול מהזמן במאבק על אליפות ארצית צפון. המאמן מסכם את העונה בכתבה הבאה.
14/07/2018 18:20:49


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל