משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


זעם במגזר הערבי: מפסידים לימודים בגלל משחקי מחר

זעם גדול בקרב קבוצות במגזר הערבי, בשל מחזור המשחקים שתוכנן למחר - שמאלץ תלמידים להפסיד לימודים בבתי הספר. מדוע לא להזיז את מועד המשחקים של הקבוצות הערביות לאחד ממחזורי הגביע למשל? גם אנחנו שואלים.
פורסם ב: 09/10/2017 09:43:08

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

בהתאחדות לכדורגל נוהגים לפמפם מסרים שההישגיות אינה הדבר החשוב ביותר בכדורגל, שערכים של חינוך וכבוד קודמים לכל. איך זה מתיישב בפועל, כשנוצרות סיטואציות שתלמידים נאלצים להפסיד לימודים בשביל כדורגל? שאלה טובה. מחר צפוי להיערך מחזור משחקים בליגות רבות. בעוד שבמגזר היהודי מדובר ביום חופש מהלימודים, במגזר הערבי מדובר ביום לימודים רגיל. למרות זאת, קבוצות המגזר הערבי שובצו למשחקים מחר - מה שמעמיד מנהלי מועדונים, הורי שחקנים והשחקנים בעצמם בדילמה מאוד קשה: להתייצב למשחקים במחיר של הפסד לימודים בבית הספר או לא להתייצב למשחקים ולספוג הפסד טכני וקנס?

משהור נוג'ידאת, מנהל מחלקת הספורט של מועצת בועיינה/נוג'ידאת, שאמון גם ניהול מועדון הכדורגל של המועצה, הביע כעס גדול על התנהלות הדברים: 'לא ייתכן שמנחיתים עלינו מחזור משחקים בעיצומו של שבוע לימודים, תוך התעלמות מוחלטת מכך. איש לא פנה אלינו לשאול אם זה אפשרי מבחינתנו, כשפניתי להתאחדות בבקשה לדחות את קיום המשחקים נתקלתי בסירוב. המצב גם ככה לא פשוט מבחינת זמינות של מגרשים, מה היה קורה אילו היו מחליטים לדחות את קיום המשחקים של הקבוצות הערביות לימים שמוקדשים למשחקי גביע או לימי פגרה? גם כך יש בעיה קשה של זמינות מגרשים'. תגובת ההתאחדות לכדורגל: '״מחזור המשחקים אשר נקבע ל-10.10 פורסם לפני חודש. מיום הפרסום ועד אתמול אף קבוצה לא פנתה אלינו בנושא. אנחנו עדיין בשעון קיץ וניתן להתחיל משחקים גם בשעה 16:20, כך שניתן היה להיערך בהתאם. גם בשנים קודמות נערכו מחזורי ליגה/גביע בחול המועד סוכות ולא זכור שקבוצות פנו בבקשה לדחות את המשחקים'.

תגובת ההתאחדות לכדורגל מעלה תהיות: אם מקיימים את המשחק הראשון בשעה 16:20, מה תעשה מחלקת נוער שעומד לרשותה מגרש אחד חסר תאורה תקנית, במידה והיא צריכה לארח יותר ממשחק אחד? איך יצליחו תלמידים להימנע מהפסד לימודים, במידה ולקבוצתם משחק חוץ שמצריך נסיעה של כשעה והגעה למגרש היריבה כחצי שעות לפחות לפני המשחק? מה בנוגע לכדורגלנים ערבים שמשחקים בקבוצות יהודיות, ומתגוררים במרחק של עשרות קילומטרים מהמגרש שבו משחקת קבוצתם [דוגמא: מחלקות הנוער של מכבי נתניה ובית'ר טוברוק שופעות בשחקנים שמגיעים מיישובי ואדי עארה] ? איך שומרים על פייר-פליי, אם יש קבוצות שיתייצבו למשחקים עם סגלים חסרים מול יריבות שיגיעו עם סגלים מלאים?.  משהור נוג'ידאת, שהעלה את הסוגיה, עומד על כך שפנה באופן מסודר להתאחדות לכדורגל, והוא אינו היחיד שטוען שפנה להתאחדות, שטוענת שלא היו פניות מצד נציגים מועדונים במגזר הערבי. יכול להיות שמשהו לא תקין במערכת הטלפונים, הפקסים והמיילים של אנשי אגף הנוער? שווה בדיקה. מבולבלים? גם אנחנו.  

קשה למצוא היגיון בשיבוץ לוחות הזמנים של המשחקים של הליגות הצעירות. יותר מדי פגרות ויותר מדי דחיסות משחקים. כששאלנו מדוע לא נקבע מחזור משחקים לפני שבועיים ויומיים, עמדת ההתאחדות הייתה שהדבר נובע מרצון לתת לכדורגלנים הצעירים זמן איכות ליהנות עם משפחותיהם. מעניין, שבחג סוכות הטיעון הזה לא תופס. איזה היגיון יש לקיים מחזור משחקים מחר, שגורם להרבה מאמנים להפסיד שעות עבודה במקום עבודתם העיקרי ומונע מהרבה כדורגלנים צעירים אפשרות לבילוי עם משפחתם או חבריהם - וגורם לכדורגלנים מהמגזר הערבי להפסיד לימודים בבתי הספר? לא יותר פשוט להתחיל את העונה בתחילת חודש ספטמבר, במקום לדחוס משחקים בחודשים מסוימים - לעומת פגרות ומרווחי זמן מוגזמים ומיותרים?

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.  
עוד בכותרות
כמו בשבת הקודמת, גם היום קבוצות הדגל של מחלקת הנוער של הפועל פ"ת זכו בניצחונות מאוד חשובים, ששיפרו את מעמדן בליגות שאליהן הן משתייכות. קבוצת הנוער ניצחה את הפועל באר שבע 0:1 ושיפרה עמדות בתחתית ליגת העל, קבוצת נערים א' (בתמונה) ניצחה 1:3 את הפועל אשקלון - במפגש הצמרת של הליגה הארצית.
16/12/2017 17:00:08
עירוני נשר זכתה הבוקר בניצחון 2:4 על הפועל יקנעם, שמקרב אותה 3 נקודות בלבד מפסגת טבלת ארצית צפון. רון בארי כבש שלושער לזכות הקבוצה המנצחת, שהצליחה להפוך פיגור של 2:0 לניצחון מרשים. דבר המאמן המנצח בכתבה.
16/12/2017 16:41:10
ניצחון שלישי בארבעה משחקים לקבוצת נערים ג' של הפועל בית שאן "צו פיוס". אתמול זכתה הקבוצה של אורן סנדרוסי בניצחון 0:1 על הפועל עפולה, שנחלה הפסד ראשון העונה. מיקי בן שבת, המנהל המקצועי של בית שאן: "
16/12/2017 13:55:41
קבוצת "צו פיוס" של עירוני קרית גת, שקיוותה להשתבץ במחוז מרכז, ממשיכה להוכיח שהיא גדולה על מחוז מרכז 2. אתמול זכתה הקבוצה של אסף בראון בניצחון 0:2 ביתי על בית"ר ת"א/רמלה - שמותיר אותה עם מאזן מושלם בתום 7 מחזורים, ועם יחס שערים שמדבר בעד עצמו.
16/12/2017 13:32:49
המושג דמי השבחה זוכה לפרשנויות כאלה ואחרות, ולא תמיד הפרשנויות הן מדויקות ומשקפות מציאות. עורך הדין טל ספיבק, היועץ המשפטי של איגוד המאמנים, עושה סדר בעניינים במאמר מקיף בנושא. לכל הורה המלווה את בנו מומלץ לקרוא מאמר זה.
15/12/2017 00:44:45
קבוצת טרום א' 1 של בית"ר טוברוק שומרת על מאזן מושלם בליגת השרון, אחרי שניצחה אתמול 6:10 את הפועל רעננה, שצעדה ביתרון מספר פעמים במחצית הראשונה. במהלך השבוע הבא תערוך מחלקת הנוער של טוברוק מבחני קליטה והתרשמות לכדורגלנים המעוניינים להצטרף למחלקה.
15/12/2017 00:38:00


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל