משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


אוהדי הפועל פ"ת, התמקדו בעידוד - בזה אתם אלופים

אוהדי קבוצת הנוער של הפועל פ"ת יצרו לעצמם בעונות הקודמות תדמית של הקהל הטוב ביותר בליגות הנוער. חבל מאוד שאת העונה הזו הם פותחים כשהם מסבים למועדון שלהם נזקים כספיים ותדמיתיים כבדים בגלל קריאות גזעניות ונאצה.
פורסם ב: 30/10/2017 09:22:29מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: אבי דולמן - באדיבות אתר מח' הנוער הפועל פ'ת


מכירים את הויכוחים בין אוהדי קבוצות הבוגרים הגדולות, שאוהבים לדוש בסוגיות החשובות של למי יש יותר אוהדים, למי יש יותר אוהדי הצלחות ומי הביא יותר קהל למשחקי חוץ? אם בגזרת הבוגרים אפשר לנהל ויכוח כזה בלי תשובה חד משמעית, הרי שבגזרת מחלקות הנוער הפועל פ'ת לדעת רבים היא הקבוצה שהצליחה לרכז סביבה בעקביות את הקהל הגדול ביותר, כזה שעשרות ממנה ליווה אותו למשחקי חוץ גם בליגה הלאומית ומאות ממנו הגיע בקביעות למשחקי הבית. מלבד מכבי חיפה והפועל פ'ת אין הרבה קבוצות שיכולות להתאדר בגרעין אוהדים שמעורה בנעשה בקבוצה ומלווה אותה לכל מקום. הקהל של הפועל פ'ת גרף הרבה מחמאות לפני שתי עונות, כשהגיע באלפיו לתמוך במשחק שבו זכתה קבוצת הנוער בגביע המדינה ובצמד משחקי הפלייאוף על העלייה לליגת העל מול היריבה העירונית, מכבי פ'ת. רבים טענו, ובצדק, שיש הרבה קבוצות בוגרים שמקנאות כשהן רואות את המחזות הללו. העונה הזו קומץ אוהדים מקרב אוהדי קבוצת הנוער של הפועל פ'ת הרס במו פיו לקבוצה, למועדון שבעיות כספיות עדיין מנת חלקו ובעיקר לעצמו. חבל מאוד.

במשחק החזרה של קבוצת הנוער של הפועל פ'ת לליגת העל - משחק בו אירחה את סגנית האלופה ומחזיקת הגביע הפועל רעננה, דו'ח השופט היה חמור מאוד: 'בדקה
ה-89, לאחר כיבוש שער היתרון של רעננה, החל קהל אוהדי פ'ת לזרוק חפצים לעבר המגרש [ בקבוקי שתייה, שקית גרעינים, פחיות]. בנוסף, נשמעו קללות גזעניות לעבר שחקן כהה עור של רעננה'. בעקבות הדו'ח עמדה הקבוצה לדין, ספגה קנס על סך 10,000 שקלים ושני עונשים על תנאי - משחק רדיוס אחד והפחתת נקודה אחת. כל אוהד שאיכפת לו מהמועדון שאותו הוא אוהד, על אחת כמה וכמה כשהוא מצוי בבעיות כלכליות, אמור היה להבין את המסר, אלא שבדרבי הנוער בשבת האחרונה תועדו אוהדים של הקבוצה משמיעים נאצות ואיחולי שואה כלפי היריבה העירונית. עצוב מאוד שאותם אוהדים מצאו לנכון לבזות את עניין השואה, בגלל שנאה ליריבה העירונית. אפשר להבין ולהכיל [לא לקבל] קללות לבעלי תפקידים ולשחקנים [גם עד גבול מסוים], אי אפשר להבין ולקבל שימוש בשואה למטרות גידוף, אי אפשר להבין אוהדים שאמורים להבין שהתנהגותם מסבה נזקים כספיים למועדון שהם אוהדים, נזקים תדמיתיים כבדים [התנהגות כזו לא מקרבת רוכש פוטנציאלי, הפוך] ומעל הכל - נזק לקבוצת הנוער, שצריכה את תמיכת הקהל בעונה המאתגרת והקשה שצפויה לה.

במחלקת הנוער של הפועל פ'ת מיהרו לגנות את התנהגות האוהדים, עם פרסום הודעה שבה נכתב: 'מועדון הפועל פ'ת משקיע רבות בחינוך שחקניו להיות מופת ודוגמא לסובלנות וכיבוד האחר. אנו מצרים על הקריאות שנשמעו אתמול על ידי מספר אוהדי הקבוצה במשחק הנוער שנערך מול מכבי פתח-תקוה במגרשה, ומגנים את התופעה.
המועדון יפעל כנגד התופעה, שהרי בסופו של דבר הקריאות שהושמעו אמש, פגעו ויפגעו בקבוצת הנוער שמנסה לתקוע יתד בליגת העל'. אנו מצטרפים לרוח הדברים וקוראים לאוהדי הפועל פ'ת לעשות את הדבר שבו הם הוכיחו שהם אלופים - לעודד את הקבוצה ולתמוך בה. התמיכה והאנרגיות של האוהדים היא זו שתוכל לעשות בסיום העונה את ההבדל בין הישארות בליגה לבין חזרה לליגת המשנה. התנהגות בזויה כמו זו שהייתה במשחקים מול הפועל רעננה ומכבי פ'ת פוגעת קודם כל במועדון שאתם כה אוהבים ומייחלים לעתיד טוב יותר שלו. עזבו את הקללות והנאצות, התמקדו במה שחשוב באמת.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.  
עוד בכותרות
חוזרים לשיגרת כדורגל חלקית עם משחקי גביע המדינה בשנתוני מחלקות הנוער. בכתבה זו סימנו את הקבוצות משנתון ילדים א' ועד הנוער, שעשויות להתחפש לסינדרלה במחזור הגביע הנוכחי.
24/11/2017 13:08:16
תקרית לא נעימה באימון של קבוצת הנוער של בני יהודה ת"א, כאשר הורה של אחד משחקני הקבוצה נכנס לכר הדשא, התלהם וניסה לתקוף את המאמן משה קונסטנטין, שהגיב באיפוק לסיטואציה.
24/11/2017 12:51:57
השופט שהודה שכתב דו"ח משחק מעוות, לאחר המשחק ששפט בין קבוצות נערים ב' של גדנ"ע ת"א וקביליו יפו, הורחק לצמיתות מכל פעילות ע"י ההתאחדות לכדורגל.
23/11/2017 18:09:17
קבוצת נערים ב' של מ.ס ירוחם "צו פיוס" זכתה בניצחון שני ברציפות - 0:2 במשחק החוץ מול צעירי רהט. מאזנה של הקבוצה המנצחת עומד כעת על 50 אחוזי הצלחה בארבעה משחקים.
23/11/2017 17:45:51
האובססיה של קבוצת בוגרים בליגה א' צפון לעלות ליגה, גורמת להרבה מועדונים להיכנס לתסבוכות ולמצבים לא נעימים, בעוד שמחלקות הנוער של אותם מועדונים משוועות להשקעה. עם זאת, יש מועדונים שיודעים להתנהל בעניין הזה בצורה מושכלת - והן המודל הנכון להתנהלות.
22/11/2017 18:39:27
שני כדורגלני מכבי חיפה, ילידי שנתון 2001, ליאור מוזי טימוטי ואנצ' קיזלהיקו, שנולדו בארץ להורים ממדינות אחרות, הוכרו ע"י ההתאחדות לכדורגל כישראלים.
22/11/2017 17:01:23


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל