משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


נערים ב': הכתובת על הקיר, אלימות ב-2 מוקדים

פיצוץ דרבי בראשון לציון, שופט שהוכה ביפו. כמה עצוב לפתוח את השבוע עם כותרות כאלה. אם מישהו היה צריך הוכחה ששינוי מבנה הליגות בשנתון נערים ב' מגדיל את פוטנציאל האלימות והנפיצות במגרשים, שני המקרים הללו הם הוכחה חזקה.
פורסם ב: 05/11/2017 14:23:02מאת: אורי שמיר - עורך האתר

אני כל כך לא אוהב את צמד המילים 'אמרתי לכם', כשזה נוגע לקונטוציות שליליות, אבל לצערי הכתובת הייתה על הקיר. דאגנו מעל במה זו להזהיר ששינוי מבנה הליגות בשנתון נערים ב' יגדיל את פוטנציאל האלימות והנפיצות במשחקים, מאחר ונוצרת סיטואציה שלפחות בשליש הראשון של העונה כל משחק הוא על כל הקופה ובהמשך חלק גדול מהמשחקים יהיה על כל הקופה. בהתאחדות יודעים לפמפם מנטרות מתייפיפות שהתוצאה היא לא הדבר החשוב ביותר, אבל מה לעשות שגם כשמשחקים בשכונה ובפארק עם החבר'ה לתוצאה יש חשיבות - וגם במקומות האלה יש אנשים שלא יודעים להפסיד בכבוד, ופורקים את תסכולם בהתלהמות מילולית ואפילו באלימות פיזית? כן, אפשר להתחסד ולהתכחש למציאות עד סוף הדורות, אבל זה לא באמת יעזור. כדורגל הוא משחק אמוציונלי. נרצה או לא, גם אלימות היא חלק מהסיפור הזה לפעמים.

אז מה היה לנו אתמול בשנתון נערים ב'? במגרש ברמת אליהו פוצץ משחק הדרבי בין הפועל ראשל'צ מערב לא.ס רמת אליהו, במצב של 0:4 לזכות ראשון לציון - בשל תגרה בין שחקנים ואוהדים. בסיומו של המשחק בו ניצחה גדנ'ע ת'א 1:3 את קביליו יפו הותקף השופט חאדר מסרוואה, לטענתו, ע'י הורה של אחד משחקני יפו - שזעם על החלטת שיפוט שלו. שני המקרים הללו זכו להרחבה באתר 'וואן'. כפי שאנו רואים את הדברים, זה בכלל לא משנה מי התחיל ומה גרם למה, המציאות היא פשוטה: כשכל משחק בליגות הללו הופך למלחמת עולם, אלה הן התוצאות.   ההתאחדות לכדורגל החליטה במהלך העונה שעברה שהעונה הזו תהיה עונת מעבר בשנתון נערים ב', לקראת התאמתו לפורמט זהה לשנתון נערים א' - עם ליגת על בת 16 קבוצות, מתחתיה שתי ליגות ארציות בנות 16 קבוצות כ'א ומתחתיהן מספר ליגות מחוזיות. כדי לייצר את התבנית הזו בתוך עונה אחת, החליטה ההתאחדות לכדורגל ששמונה הראשונות בכל אחת מהליגות הארציות יעפילו לליגות הבכירות, שמונה האחרונות יהיו על תקן יורדות לליגת המשנה - אליה יצטרפו קבוצות ממועדונים שקבוצות נערים ב' שלהן העונה סיימו באחד משני המקומות הראשונים בליגות המחוזיות - כלומר כל קבוצה שתסיים במקום השלישי ומטה בליגות המחוזיות היא על תקן יורדת ליגה. פורמט כל כך אכזרי של שיטת משחקים אין באף ליגת בוגרים בעולם. רק לשם השוואה, לקראת סיומו של העשור הקודם, כשהוחלט שוב לעשות שינוי במבנה ליגות הבוגרים, כדי להגדיל את ליגת העל הוחלט על העלאת 5 הראשונות בטבלת הליגה הלאומית ועל העלאת 7 מ-12 הראשונות מהליגה הארצית, שהייתה הליגה השלישית והיא מנתה 12 קבוצות.  

בהתאחדות לכדורגל צריכים לנצל את ימי הפגרה, כדי להחליט איך ממשיכים מכאן. לא הגיוני ולא מתקבל על הדעת לשלוח למשחקים כאלה שופט אחד, כפי שקרה במשחק ביפו. חובה שבמשחקים הללו ינכחו אנשי אבטחה ויש לחייב את המועדונים בהתקנת מצלמות בטריבונות ובמגרש, ומעל הכל - אסור לוותר לאלימות, חשוב לערב את גורמי המשטרה ומערכת אכיפת החוק, כדי לצמצם את האלימות במגרשים. כך זה לא יכול להמשיך !!


עוד בכותרות
יוזמה מבורכת של מועדוני הכדורגל של הפועל הרצליה ומכבי באר שבע העניקה הזדמנות לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים לערוך אימוני כדורגל במסגרת הפעילות של מחלקות הנוער. שאפו ליוזמה, תרשו לעצמכם להעתיק ולעשות טוב לאחרים.
19/01/2018 15:25:18
בקרוב
19/01/2018 15:12:31
בעקבות הצפי למזג סוער החליטה ההתאחדות לכדורגל לבטל את המשחקים שיועדו להיערך מחר בשנתוני הילדים והשמיניות. החידוש המעניין והמבורך: חובת השלמת משחקים בשנתוני ילדים א' וילדים ב'.
18/01/2018 15:37:19
מכבי עירוני אשדוד - מוליכת טבלת דן 1 בשנתון נערים ב', התארחה אתמול אצל הפועל קטמון - השלישית בטבלה, למשחק מאוד חשוב לשתיהן. שישה שערים, מהפך אחד ושער שוויון דרמטי בתוספת הזמן, חתמו את המשחק שהסתיים בתוצאת שוויון 3:3.
18/01/2018 15:06:08
במועדון הכדורגל הדרום תל אביבי כבר מתכננים את העונה הבאה. אמש הודיעה הנהלת המועדון על מינויו של אייל לחמן לתפקיד המנהל המקצועי של מחלקת הנוער החל מהעונה הבאה. הבעלים, ברק אברמוב: "אייל הוא איש מקצוע בכיר בכדורגל הישראלי ואני יותר משמח שאדם בדמותו ידריך, יכוון ויתווה דרך לשחקני הדור הבא של המועדון"
18/01/2018 12:15:54
שמח בקבוצת נערים ג' של הפועל פרדסיה. אחרי שהקבוצה מהשרון לא הצליחה לנצח בעשרת המחזורים הראשונים זכתה אתמול הקבוצה בניצחון 1:2 במשחק החוץ מול מ.ס פרדס חנה/כרכור. עומרי לייזר, מאמן הקבוצה המנצחת: "יש לנו 27 שחקנים בסגל, לכולם יש חלק שווה בניצחון הזה".
17/01/2018 11:20:47


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל