משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


נערים ב': הכתובת על הקיר, אלימות ב-2 מוקדים

פיצוץ דרבי בראשון לציון, שופט שהוכה ביפו. כמה עצוב לפתוח את השבוע עם כותרות כאלה. אם מישהו היה צריך הוכחה ששינוי מבנה הליגות בשנתון נערים ב' מגדיל את פוטנציאל האלימות והנפיצות במגרשים, שני המקרים הללו הם הוכחה חזקה.
פורסם ב: 05/11/2017 14:23:02מאת: אורי שמיר - עורך האתר

אני כל כך לא אוהב את צמד המילים 'אמרתי לכם', כשזה נוגע לקונטוציות שליליות, אבל לצערי הכתובת הייתה על הקיר. דאגנו מעל במה זו להזהיר ששינוי מבנה הליגות בשנתון נערים ב' יגדיל את פוטנציאל האלימות והנפיצות במשחקים, מאחר ונוצרת סיטואציה שלפחות בשליש הראשון של העונה כל משחק הוא על כל הקופה ובהמשך חלק גדול מהמשחקים יהיה על כל הקופה. בהתאחדות יודעים לפמפם מנטרות מתייפיפות שהתוצאה היא לא הדבר החשוב ביותר, אבל מה לעשות שגם כשמשחקים בשכונה ובפארק עם החבר'ה לתוצאה יש חשיבות - וגם במקומות האלה יש אנשים שלא יודעים להפסיד בכבוד, ופורקים את תסכולם בהתלהמות מילולית ואפילו באלימות פיזית? כן, אפשר להתחסד ולהתכחש למציאות עד סוף הדורות, אבל זה לא באמת יעזור. כדורגל הוא משחק אמוציונלי. נרצה או לא, גם אלימות היא חלק מהסיפור הזה לפעמים.

אז מה היה לנו אתמול בשנתון נערים ב'? במגרש ברמת אליהו פוצץ משחק הדרבי בין הפועל ראשל'צ מערב לא.ס רמת אליהו, במצב של 0:4 לזכות ראשון לציון - בשל תגרה בין שחקנים ואוהדים. בסיומו של המשחק בו ניצחה גדנ'ע ת'א 1:3 את קביליו יפו הותקף השופט חאדר מסרוואה, לטענתו, ע'י הורה של אחד משחקני יפו - שזעם על החלטת שיפוט שלו. שני המקרים הללו זכו להרחבה באתר 'וואן'. כפי שאנו רואים את הדברים, זה בכלל לא משנה מי התחיל ומה גרם למה, המציאות היא פשוטה: כשכל משחק בליגות הללו הופך למלחמת עולם, אלה הן התוצאות.   ההתאחדות לכדורגל החליטה במהלך העונה שעברה שהעונה הזו תהיה עונת מעבר בשנתון נערים ב', לקראת התאמתו לפורמט זהה לשנתון נערים א' - עם ליגת על בת 16 קבוצות, מתחתיה שתי ליגות ארציות בנות 16 קבוצות כ'א ומתחתיהן מספר ליגות מחוזיות. כדי לייצר את התבנית הזו בתוך עונה אחת, החליטה ההתאחדות לכדורגל ששמונה הראשונות בכל אחת מהליגות הארציות יעפילו לליגות הבכירות, שמונה האחרונות יהיו על תקן יורדות לליגת המשנה - אליה יצטרפו קבוצות ממועדונים שקבוצות נערים ב' שלהן העונה סיימו באחד משני המקומות הראשונים בליגות המחוזיות - כלומר כל קבוצה שתסיים במקום השלישי ומטה בליגות המחוזיות היא על תקן יורדת ליגה. פורמט כל כך אכזרי של שיטת משחקים אין באף ליגת בוגרים בעולם. רק לשם השוואה, לקראת סיומו של העשור הקודם, כשהוחלט שוב לעשות שינוי במבנה ליגות הבוגרים, כדי להגדיל את ליגת העל הוחלט על העלאת 5 הראשונות בטבלת הליגה הלאומית ועל העלאת 7 מ-12 הראשונות מהליגה הארצית, שהייתה הליגה השלישית והיא מנתה 12 קבוצות.  

בהתאחדות לכדורגל צריכים לנצל את ימי הפגרה, כדי להחליט איך ממשיכים מכאן. לא הגיוני ולא מתקבל על הדעת לשלוח למשחקים כאלה שופט אחד, כפי שקרה במשחק ביפו. חובה שבמשחקים הללו ינכחו אנשי אבטחה ויש לחייב את המועדונים בהתקנת מצלמות בטריבונות ובמגרש, ומעל הכל - אסור לוותר לאלימות, חשוב לערב את גורמי המשטרה ומערכת אכיפת החוק, כדי לצמצם את האלימות במגרשים. כך זה לא יכול להמשיך !!


עוד בכותרות
הכדורגל שלנו רווי בשנאת חינם מיותרת, שמתבטאת באלימות, השמצות, פגיעה בכבוד האדם, מאבקי אגו, בבריונות ואפילו בדברים שגובלים בסחר בבני אדם. הגיע הזמן להפסיק את השנאה העזה שהכדורגל שלנו מייצר. לא בשביל זה נוצר הכדורגל.
22/07/2018 09:28:05
אחרי עונה של פסק זמן מוראד אבו תאיה שב למחלקת הנוער של מכבי אחי נצרת והוא זוכה למינוי יוקרתי - אימון קבוצת הנוער של המועדון, במקומו של נג'ואן גרייב - שהוקפץ לאימון קבוצת הבוגרים וימשיך לשמש כמנהלה המקצועי של המחלקה. אבו תאיה: "מודה להנהלה על האמון. שואף
22/07/2018 09:25:26
שלושה משחקי אימון שעליהם התוודענו נערכו אתמול בין קבוצות נוער שונות - חמש משש מהקבוצות שנטלו חלק במשחקים הן מליגת העל. כל המשחקים הסתיימו בהכרעה והפיקו הרבה שערים.
21/07/2018 14:06:45
הקשר ההתקפי שגדל במכבי חיפה ונמנה על סגל הנבחרות, חתם ביום רביעי האחרון על חוזה לחמש עונות במ.ס אשדוד, באמצעות סוכנו דודו דהאן. השחקן הבקיע שני שערים בעונה שעברה.
21/07/2018 14:02:34
כל כך הרבה מועדונים מפוארים בכדורגל הישראלי הגיעו לשוקת שבורה, כשהם חייבים מיליוני שקלים ועתידם הכלכלי לוט בערפל. בשביל מה קיים הגוף שנקרא בקרה תקציבית, אם הוא לא מצליח למנוע את התופעות הללו? ואם בכל זאת צריך גוף כזה, ברור שהוא צריך להיות הרבה יותר תקיף וגם לתת פתרון להלנות שכר כלפי מאמנים במחלקות הנוער.
20/07/2018 16:27:15
הרבה אנשים בארץ מצביעים על הדרך שעשתה נבחרת הכדורגל הבלגית, כעל מודל שיש לאמצו גם אצלנו. מבלי להיכנס לרזולוציות עמוקות, הדבר הראשון שהכדורגל שלנו צריך לאמץ מהכדורגל הבלגי זו תרבות הספורט של האוהד הפשוט. על כך בטור הבא.
20/07/2018 16:17:22


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל