משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


נערים ב': הכתובת על הקיר, אלימות ב-2 מוקדים

פיצוץ דרבי בראשון לציון, שופט שהוכה ביפו. כמה עצוב לפתוח את השבוע עם כותרות כאלה. אם מישהו היה צריך הוכחה ששינוי מבנה הליגות בשנתון נערים ב' מגדיל את פוטנציאל האלימות והנפיצות במגרשים, שני המקרים הללו הם הוכחה חזקה.
פורסם ב: 05/11/2017 14:23:02מאת: אורי שמיר - עורך האתר

אני כל כך לא אוהב את צמד המילים 'אמרתי לכם', כשזה נוגע לקונטוציות שליליות, אבל לצערי הכתובת הייתה על הקיר. דאגנו מעל במה זו להזהיר ששינוי מבנה הליגות בשנתון נערים ב' יגדיל את פוטנציאל האלימות והנפיצות במשחקים, מאחר ונוצרת סיטואציה שלפחות בשליש הראשון של העונה כל משחק הוא על כל הקופה ובהמשך חלק גדול מהמשחקים יהיה על כל הקופה. בהתאחדות יודעים לפמפם מנטרות מתייפיפות שהתוצאה היא לא הדבר החשוב ביותר, אבל מה לעשות שגם כשמשחקים בשכונה ובפארק עם החבר'ה לתוצאה יש חשיבות - וגם במקומות האלה יש אנשים שלא יודעים להפסיד בכבוד, ופורקים את תסכולם בהתלהמות מילולית ואפילו באלימות פיזית? כן, אפשר להתחסד ולהתכחש למציאות עד סוף הדורות, אבל זה לא באמת יעזור. כדורגל הוא משחק אמוציונלי. נרצה או לא, גם אלימות היא חלק מהסיפור הזה לפעמים.

אז מה היה לנו אתמול בשנתון נערים ב'? במגרש ברמת אליהו פוצץ משחק הדרבי בין הפועל ראשל'צ מערב לא.ס רמת אליהו, במצב של 0:4 לזכות ראשון לציון - בשל תגרה בין שחקנים ואוהדים. בסיומו של המשחק בו ניצחה גדנ'ע ת'א 1:3 את קביליו יפו הותקף השופט חאדר מסרוואה, לטענתו, ע'י הורה של אחד משחקני יפו - שזעם על החלטת שיפוט שלו. שני המקרים הללו זכו להרחבה באתר 'וואן'. כפי שאנו רואים את הדברים, זה בכלל לא משנה מי התחיל ומה גרם למה, המציאות היא פשוטה: כשכל משחק בליגות הללו הופך למלחמת עולם, אלה הן התוצאות.   ההתאחדות לכדורגל החליטה במהלך העונה שעברה שהעונה הזו תהיה עונת מעבר בשנתון נערים ב', לקראת התאמתו לפורמט זהה לשנתון נערים א' - עם ליגת על בת 16 קבוצות, מתחתיה שתי ליגות ארציות בנות 16 קבוצות כ'א ומתחתיהן מספר ליגות מחוזיות. כדי לייצר את התבנית הזו בתוך עונה אחת, החליטה ההתאחדות לכדורגל ששמונה הראשונות בכל אחת מהליגות הארציות יעפילו לליגות הבכירות, שמונה האחרונות יהיו על תקן יורדות לליגת המשנה - אליה יצטרפו קבוצות ממועדונים שקבוצות נערים ב' שלהן העונה סיימו באחד משני המקומות הראשונים בליגות המחוזיות - כלומר כל קבוצה שתסיים במקום השלישי ומטה בליגות המחוזיות היא על תקן יורדת ליגה. פורמט כל כך אכזרי של שיטת משחקים אין באף ליגת בוגרים בעולם. רק לשם השוואה, לקראת סיומו של העשור הקודם, כשהוחלט שוב לעשות שינוי במבנה ליגות הבוגרים, כדי להגדיל את ליגת העל הוחלט על העלאת 5 הראשונות בטבלת הליגה הלאומית ועל העלאת 7 מ-12 הראשונות מהליגה הארצית, שהייתה הליגה השלישית והיא מנתה 12 קבוצות.  

בהתאחדות לכדורגל צריכים לנצל את ימי הפגרה, כדי להחליט איך ממשיכים מכאן. לא הגיוני ולא מתקבל על הדעת לשלוח למשחקים כאלה שופט אחד, כפי שקרה במשחק ביפו. חובה שבמשחקים הללו ינכחו אנשי אבטחה ויש לחייב את המועדונים בהתקנת מצלמות בטריבונות ובמגרש, ומעל הכל - אסור לוותר לאלימות, חשוב לערב את גורמי המשטרה ומערכת אכיפת החוק, כדי לצמצם את האלימות במגרשים. כך זה לא יכול להמשיך !!


עוד בכותרות
קבוצת הנוער של עירוני בית שמש זכתה בניצחון שני – הפעם 1:3 במשחק החוץ מול קבוצת "האדומים" אשדוד, במשחק ספורטיבי שבו נשלף כרטיס צהוב אחד בלבד.
18/11/2017 00:46:42
שתי הקבוצות נפגשו אתמול למשחק ליגה, לאחר שארבעת משחקי הליגה שקיימו הוכרעו. כל אחת מהקבוצות כבשה שער אחד והמשחק הסתיים ללא הכרעה, תוצאה לא טובה לשתי הקבוצות ששואפות לסיים את העונה באחד משני המקומות הראשונים שמובילים לליגה הארצית.
18/11/2017 00:40:46
הצלחה של כדורגלן בגילאים צעירים אינה מבטיחה בוודאות שדרכו לפסגה ככדורגלן בוגר ומצליח מובטחת. כדי להגיע למעמד של כדורגלן בכיר יש כברת דרך ארוכה לעבור. קצת פרופורציות לא יזיקו, הנאה מהדרך תוסיף המון.
17/11/2017 17:33:25
קבוצת נערים ב' של קביליו יפו עלתה בתחילת השבוע שעבר לכותרות, בגין דו"ח חמור של השופט חאדר מסרוואה - שטען לאווירה טעונה במשחק של הקבוצה מול גדנ"ע ת"א ואף שהוכה ע"י הורה של אחד משחקני יפו. בית הדין של ההתאחדות לכדורגל החליט אתמול לזכות את קביליו יפו מכל אשמה. השופט הודה בתכנית הרדיו של יורם ארבל ואייל ברקוביץ', שטענתו על אלימות מצד הורה של שחקן יפו, היא שקרית.
16/11/2017 17:05:52
מחצית שניה תכליתית של שחקניו של גבריאל גרף סללה את דרכה של עירוני קרית גת לניצחון 0:3 על מ.כ שער הנגב ולכיבוש פסגת מחוז שפלה, אם כי לקבוצות שמדורגות מתחתיה של קרית גת יש פחות משחקים במאזן והן יוכלו להדיחה מהפסגה.
16/11/2017 16:51:14
טרגדיה קשה למוליכת טבלת מחוז שפלה לנוער, שאיבדה אתמול את שחקנה ההתקפה המצטיין רמזי אלקרינאווי ז"ל - שמצא את מותו בתאונת דרכים בנגב.
15/11/2017 17:33:58


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל