משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


סיכומו של עוד שבוע אלים במגרשים

האלימות במגרשים הייתה עוצמתית גם בשבוע שחלף. לדייני בית הדין של ההתאחדות לכדורגל לא היה משעמם ביום רביעי האחרון.
פורסם ב: 10/11/2017 11:50:22

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
סיוע להכנת הכתבה: אתר ההתאחדות לכדורגל

יום שישי הגיע, זמן להביט לשבוע האלים שעברנו במגרשים. אם בשבוע שעבר היו לנו סיבות לזעזוע מרמת האלימות, גם היום יש לנו כאלה. כמה חבל שכל כך הרבה אלימות יש בכדורגל שלנו, ועוד יותר חבל - שכשקוראים את הדו'חות מבינים שהרבה אירועים אלימים מתחילים בכלל ממילים לא ראויות שנזרקות לחלל האוויר. חבל מאוד. בכתבה זו סקרנו את אירועי האלימות החמורים ביותר, שנידונו ביום רביעי האחרון בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

נערים ב' - דן: דרבי אלים בראשון לציון

נתחיל עם הדו'ח הארוך והחמור שסיפק השופט, ששפט את משחק הדרבי של ראשון לציון, בין קבוצות נערים ב' של הפועל ראשל'צ מערב וא.ס רמת אליהו, שהופסק במצב של 0:4 לזכות הפועל ראשל'צ מערב. התוצאה נותרה על קנה גם לאחר הדיון. זה מה שנכתב בדו'ח השופט: 'בדקה ה74 הופסק המשחק על ידי בעקבות תיגרה בין השחקנים ופריצת קהל למגרש והתקוטטות קהל ביציע .בדקה ה74 למשחק עצרתי את המשחק על מנת לבצע חילוף, לבקשת מאמנה של קבוצת א.ס. רמת אליהו. בדקה זאת פנה אלי מאמן הפועל ראשל'צ  ואמר לי: 'שופט, הם בועטים לנו ברגליים תשרוק לעבירות'. עניתי לו שיש יתרון לא שורקים לעבירות הוא ענה לי: 'לא רוצה יתרון, תשרוק לעבירות'. ביקשתי ממנו שירגע ושלא יחמם את המשחק על לא כלום. כמו כן, ועוד בכך שנשארו רק 6 דקות לסיום, באותו רגע בדיוק פנה השחקן של קבוצתו אשר ישב על הספסל לעבר שחקן של רמת אליהו  והקניט אותו: 'זדיין, זיינו אתכם'. בטרם הספקתי להגיב על מנת להרחיקו, שחקנה של רמת אליהו הגיב בבעיטה עצומה לגופו של השחקן - שלא הייתה מביישת אומן קראטה. בעקבות כך פרצה מהומה בין ותגרה בין שחקני שתי הקבוצות. במהלך המהומה והתגרה פרצו אוהדים [הורים] משתי הקבוצות לכר הדשא, חלקם על מנת להפריד וחלקם על מנת לריב. במעט שהספקתי לראות החלטתי על הרחקתם של השחקנים שפתחו במהומה מקבוצת הפועל ראשל'צ  ושחקנה של א.ס. רמת אליהו. כמו כן, הורחק שחקנה של רמת אליהו על השתתפות בקטטה - שלא נעלם מעיניי, שתקף שחקנים באגרופיו וכן שחקן נוסף על השתתפות בתגרה .כמו במהלך התגרה, כשפרץ הקהל למגרש התפרצה גברת למגרש וניגשה אל שחקנה של א.ס. רמת אליהו שמספרו ואיימה עליו וקיללה אותו: 'מי אתה שתרים יד על הבן שלי, יא מזדיין, טפו עליך', ושלחה גם יריקה לעברו - שאינה פגעה בשחקן וניסתה להגיע אל השחקן על מנת לתקוף אותו. אני משער שהגברת הזאת נמנית עם אוהדי[הורי] קבוצת הפועל ראשל'צ מערב. אנשים נוספים שהיו במגרש מנעו ממנה להגיע אליו .לכל הנראה אימו של שחקן רמת אליהו גם כן נכנסה אל המגרש על מנת להרגיעו ומשכה אותו מתוך המהומה לצד השני של המגרש. בנוסף, הודעתי למאמן הפועל ראשל'צ על כך שהוא מוזמן לועדת משמעת על תרומה לחימום האווירה ויצירת אווירה עוינת, על אף פי ולמרות שקבוצתו מובילים בתוצאה של 0:4. ענה לי הנ'ל: 'אתה לא מפחיד אותי, ניפגש ביום רביעי בוועדת משמעת'. בסיום המהלך הנ'ל והרגעת הרוחות ועזיבת הקהל את המגרש החלה תגרה ביציע בין אוהדי[הורי]הקבוצות. ביקשתי מהנהלת רמת אליהו להזמין כח שיטור למגרש על מנת להרגיע את הרוחות. בכל כל הבלאגן יש לציין לטובה את פעולתם של מאמני מחלקת הנוער של א.ס. רמת אליהו והנהלה שמיהרו להפריד בין הניצים ולהרגעת הרוחות'.

נעבור לעונשים: שני שחקנים של רמת אליהו הורחקו מארבעה ושישה משחקים בפועל, לגבי שחקן נוסף יש מחלוקת בנוגע לזיהוי ולכן לא ניתן עדיין עונש. שחקן הפועל ראשל'צ מערב, שהוזכר כמי שגידף שחקן יריב, הורחק משלושה משחקים בפועל. קבוצת א.ס רמת אליהו ספגה קנס על סך 5,000 שקלים בפועל והפחתת שתי נקודות בפועל, הפועל ראשל'צ מערב ספגה קנס על סך 5,000 שקלים בפועל.

נוער יזרעאל: אלימות, גזענות ומה שבינהם

המשחק שבו אירחה קבוצת הנוער של הפועל בית שאן את מ.ס דבוריה סיפק דו'ח חמור במיוחד: 'בדקה ה-90 שרקתי לעבירה לטובת דבוריה, השחקן שעליו נעשתה העבירה קם לאחר שנפל מהעבירה ונתן בעיטה ודחיפה לשחקן בית שאן שביצע עליו את העבירה. התקרבתי אליו ושלפתי לו את הכרטיס האדום. לאחר המקרה התפתחה קטטה בין שחקני הקבוצות ובעזרת המאמנים הצלחתי לעצור את המקרה, שלא יתפתח ליותר חמור. כמה שניות לאחר שריקת הסיום התקרב שחקן דבוריה לעבר שוער קבוצת בית שאן והחל לקלל אותו , מאמנו של השחקן - שבמקרה הוא גם אח שלו קרא, לו ונתן לו סטירה חזקה מאוד, השחקן שהתעצבן מהכאפה שקיבל מהמאמן והלך לעבר שחקני בית שאן במטרה לריב איתם - והחלה שוב תגרה בין שחקני הקבוצות. שחקן בית שאן ירק והחל לקלל את שחקני דבוריה: 'שרמוטות ערבים, בני זונות'. הודעתי למאמנו שהוא מורחק ושמה שקרה יירשם בדו'ח. לאחר כמה דקות של קללות מצד שחקני שתי הקבוצות נעשתה הפרדה בין שחקני בית שאן לבין שחקני דבוריה . כשנכנסתי לחדר ההלבשה שמעתי ששוב קורה משהו בחוץ בין השחקנים - והפעם גם המאמן של דבוריה ועוזרו שלא ישב על הספסל ואין לי את שמו, באו אליי בטענות שאני גזען ושאני לא שומר על שחקנם - ושכל מה שאמרתי למאמן בית שאן מוקלט ושהוא יילך עם זה לאיגוד השופטים וידאג שאני לא אשפוט יותר. דאגתי שיפרידו בין השחקני הקבוצות עד ששחקני בית שאן עזבו את האצטדיון.כ שעליתי לרכב שלי בדרך לבית, החלו שחקני דבוריה לקלל אותי 'גזען', 'בן זונה' ואף נזרקה לעבר רכבי אבן שפגעה בגלגל השמאלי של הרכב'. שחקן דבוריה הורחק מחמישה משחקים בגין פגיעה בשחקן יריב, שחקן נוסף מדבוריה הורחק משני משחקים בגין התנהגות בלתי הולמת. שחקן בית שאן הורחק מחמישה משחקים, בגין הרשעה בסעיף התבטאות גזענית. שתי הקבוצות הורשעו בסעיף התפרעות, תגרה ותקיפה. בית שאן נקנסה ב-1000 שקלים, דבוריה נקנסה ב-1500 שקלים בפועל והפחתת נקודה על תנאי.

בודדים ומזיקים

שחקן מקבוצת הנוער של הפועל איכסל ספג הרחקה משישה משחקים בפועל, בגין התנהגות אלימה במשחק מול הפועל טירת הכרמל. כך נכתב בדו'ח השופט: 'הורחק שחקן הפועל איכסל, לאחר שבעט ללא כדור בשחקן טירת הכרמל. לאחר שנשלף לעברו הכרטיס האדום [צהוב שני במשחק] החל השחקן להתפרע ואף ביצע לעברי תנועה מגונה [אצבע משולשת]. בדרכו לצאת החוצה המשיך לקלל את שחקני טירת הכרמל'.

המשחק בין קבוצות נערים ב' של מכבי כפר יונה ומכבי ברקאי, במהלכו ע'פ דו'ח השופט התקוטטו שני שחקנים משתי הקבוצות, הביא לעונש הרחקה משלוש משחקים לכל אחד מהשחקנים.

המשחק בין קבוצות נערים א' של  מ.כ בועיינה/נוג'ידאת לבני פרדיס הסתיים באקורד אלים. כך נכתב בדו'ח השופט: 'לאחר שקבוצת הפועל בועיינה הבקיעה את השער השני בדקת הסיום, היו דחיפות מצד שחקני שתי הקבוצות ואז שרקתי לסיום. לפתע, נכנסו למגרש מהיציע שני שחקני הפועל בועיינה וניסו לפגוע בשחקני הקבוצה היריבה, כאשר אחד מהם החזיק בידיו כסא פלסטיק והתחיל לאיים על השחקנים תוך כדי צעקות והתחיל לקלל אותי, כאשר אמר לי: 'כוס אמא שלך ושל הכדורגל' לולא שחקני קבוצת בועיינה שחסמו אותו זה היה נגמר בצורה חמורה יותר. לאחר שנכנסתי לחדר ההלבשה הודעתי להנהלת בועיינה שהוא מורחק'. בעקבות המקרה שחקן אחד הורחק מחמישה משחקים ושחקן נוסף הורחק משמונה משחקים.

המשחק בין קבוצות נערים ב' של הפועל נחף והפועל כאוכב ייצר מגע אלים בין שחקן נחף לשחקן כאוכב. כך נכתב בדו'ח השופט: 'בדקה 77, אחרי ששרקתי לעבירה נגד הפועל כאוכב, קם השחקן ונתן סתירה בפנים לשחקן של הפועל כאוכב'. בעקבות המקרה שחקן נחף הורחק מחמישה משחקים.

משחק בין קבוצות נערים א' של מכבי דלית אל כרמל והפועל ערערה סיפק גם הוא דו'ח חמור: 'לאחר שריקת סיום המשחק התחילה מהומה בספסלה של מכבי דלית אל כרמל. שני שחקנים התסיסו את המהומ, כשהם מתחילים לריב מכות אחד עם השני. בשלב הזה פרצו אנשים מהיציע אוהדי דליה והצטרפו לקטטה. לאחר כ10 דקות הרוחות נרגעו בזכות שחקנים שהרגיעו וחברי מהיציע שלא הצטרפו למכות'. מכבי דלית אל כרמל ספגה קנס על סך 500 שקלים. שני שחקניה של מכבי דלית אל כרמל המוזכרים בדו'ח הורחקו ממשחק אחד כ'א.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים. 


עוד בכותרות
קבוצת נערים ב' של מ.כ נווה יוסף חיפה התייצבה למשחק החוץ מול המוליכה מ.ס קרית טבעון, כשהיא ניצבת במקום השלישי. החיפאים זכו בניצחון 0:2 וכבשו את פסגת הטבלה, לפחות עד להשלמת המשחק בין קבוצת "צו פיוס" של הפועל בית שאן מול מ.ס רובי שפירא חיפה.
19/02/2018 11:51:10
קבוצת ילדים א' של הפועל אורנית "צו פיוס" זכתה ביום שישי האחרון בניצחון שני העונה - 1:3 ביתי על בית"ר כפר סבא, שנהנית ממאזן טוב משלה. כל השערים הובקעו בחצי השעה הראשונה.
19/02/2018 11:32:45
קבוצת הנוער של מכבי שעריים "צו פיוס" פיגרה בשלושה שערים בשלב מוקדם יחסית של משחק החוץ מול בית"ר ר"ג, אך ב-35 הדקות האחרונות של המשחק הצליחה הקבוצה לחולל מהפך מדהים ולנצח 3:5 את מפגש התחתית החשוב. מפגש התחתית בין קרית גת לקרית אונו לא הוכרע, לכן שעריים קופצת מעל הקו האדום. קרית אונו ביצעה קאמבק מרשים במשחק החוץ מול קרית גת, שהסתיים בתוצאת שוויון 2:2.
18/02/2018 17:01:26
קבוצת נערים א' של מ.ס כפר יאסיף ניצלה את דחיית משחקה של המוליכה הפועל מטה אשר, כדי לטפס לפסגת טבלת הצפון בזכות ניצחון 2:3 במשחק החוץ מול הפועל שפרעם - שמדורגת בחלק התחתון של מרכז הטבלה.
18/02/2018 17:00:48
קבוצת נערים ב' של הפועל ת"א, שנחלה הפסד 3:2 במשחק הדרבי מול מכבי בשבוע שעבר, זכתה בניצחון 0:1 במשחק הדרבי מול בני יהודה. פעם שלישית העונה שהאדומים מנצחים את הכתומים, שנאבקו עימם בעונה שעברה על זכייה באליפות המרכז של שנתון נערים ג' - והעונה נאבקים עימם על מקום בשמיניה הראשונה שמובילה להעפלה לליגת העל.
17/02/2018 13:39:47
קבוצת נערים ג' של עירוני קרית גת קטעה רצף הפסדים וזכתה בניצחון 0:2 על קביליו יפו, כשאת שני השערים לזכותה כבשו שחקנים שהוקפצו מקבוצת ילדים א'.
17/02/2018 13:39:33


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל