משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


כשיש מגרשים סינטטים, אין סיבה לפגרת שזרוע

דעה: במדינה שיש בה לא מעט מגרשי כדורגל סינטטיים, מעט חורף משמעותי והרבה קיץ שרבי ולח, מוטב לבטל את פגרת השזרוע ולקיים משחקים בתקופה הזו במגרשים סינטטיים. מוטב לסיים את העונה מוקדם יותר, מאשר להיכנס ללחץ של זמן לקראת סיומה.
פורסם ב: 11/11/2017 17:17:10

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

הכדורגל הישראלי הוא אחד מהמצטיינים בעולם בפגרות לא נחוצות. נדמה שאצלנו קל מאוד למצוא סיבות לבטלה מצד אחד, ומנגד להיכנס למרוץ נגד השעון של קיום משחקים לקראת סיום העונה. אחרי שעברנו סופ'ש בלי כדורגל מיד לאחר צאת ראש השנה - בשבת שבה נערכו עשרות משחקי ידידות בין קבוצות ברחבי הארץ, הגענו לשבת אביבית שבה נערכו רק משחקי השלמה או הקדמה. הסיבה: פגרת השזרוע. אין ויכוח על נחיצות שזרוע המגרשים, למרות שכולם יודעים שאנחנו עובדים על עצמנו - כי בתוך פחות מחודש רוב המגרשים יחזרו להראות כר פורה למרעה, בגלל עומסים לא הגיוניים ובגלל עיגולי פינות - בזה אנחנו אלופים. נשאלת השאלה: מדוע כיום, כשיש כל כך הרבה מגרשים סינטטיים ברחבי הארץ - שלא עוברים שזרועים מן הסתם, יש סיבה לפגרה בת שלושה שבועות [במקרה הטוב, של קבוצות שלא הודחו ממשחקי הגביע]? על אחת כמה וכמה, כשכולנו יודעים שמתחילת חודש אפריל מזג אוויר לא אידיאלי לקיום משחקים.

ברוב הליגות אפשר למצוא מאזן שבו לפחות חצי מהקבוצות עומד לרשותן מגרש סינטטי, כך שניתן היה להחליט שבשבועות שהוקדשו לפגרת שזרועי מגרשי הדשא, ישוחקו משחקים במגרשים סינטטיים. לא צריכה להיות שום בעיה לעשות החלפות ביתיות והזזות משחקים לשם כך. מוטב היה להמשיך את רצף המשחקים, כי גם כך העונה התחילה בשלב מאוחר לכולם - הן בשל מועדי פתיחה מאוחרים והן בשל פגרות חגים. ויתור על פגרת השזרוע יוכל להביא לסיום עונה מוקדם יותר, שזה בהחלט עדיף מאשר לסיים עונה בחודשים לחים ולוהטים מבחינת מזג אוויר, גם משחקי השלמה ניתן יהיה לערוך בלי לחץ של לוחות זמנים. לסיכום: בעונה הבאה מוטב לשקול גמישות מחשבתית במקום סיבות להשבתת פעילות.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים. 

עוד בכותרות
קבוצת נערים ב' של מכבי אחי נצרת עשתה היסטוריה גדולה העונה: לא רק שהיא סיימה במקום השמיני במחוז הצפוני של הליגה הארצית - שזוהי היסטוריה בפני עצמה, הקבוצה של עלא סאיג סללה את דרכה של קבוצת שנתון 2003 להשתלבות בליגת העל של שנתון נערים ב' בעונה הבאה. המאמן המאושר מסכם עונה בסיפוק בכתבה הבאה.
18/06/2018 12:20:10
פינה חדשה באתר "וולה" - זרקור לקבוצות מצליחות בשנתוני השמיניות והילדים. הקבוצה שעימה אנו מתכבדים לפתוח היא קבוצת טרום א' של בית"ר מעלה אדומים סיימה את העונה האחרונה עם המאזן הטוב ביותר בליגת דן 1.
18/06/2018 12:01:42
הרבה כדורגלנים צעירים, שגדלו במחלקות נוער מובילות, נרתעים מלהתחיל את קריירת המשחק שלהם בליגה א'. יש את אלה שמגיעים לשם עם תחושה של אילוץ ויש כאלה שמגיעים לשם אחרי שהפסידו זמן משחק יקר, כתוצאה מהשתייכות לסגל של קבוצה בליגה בכירה יותר. שני המחוזות של ליגה א' קידמו לא מעט שחקנים בעונות האחרונות לליגות הבוגרים, כך שאין שום סיבה לפסול אוטומטית התחלת קריירת משחק במחוזות ליגה א'.
17/06/2018 08:32:03
הרצון המטורף של הרבה מועדונים ומאמנים להישגיות גורם לתופעות פסולות ומכוערות של פיתוי כדורגלנים צעירים והוריהם לעבור בין מועדונים. למי ששכח, הייעוד של מחלקות נוער ושל מאמני כדורגל הם לטפח שחקנים - לא להתעסק בצורה אובססיבית בציד.
17/06/2018 08:17:15
במקום לפרגן למחלקות הנוער של מכבי ת"א ומכבי חיפה על צירופם של שוערי העבר הבולטים ביותר של המועדון בעשורים האחרונים לצוות האימון של מחלקות הנוער, באתרי הספורט הגדולים בארץ בחרו לכנות את המעבר של ניר דוידוביץ' ואלכסנדר אובארוב מקבוצת הבוגרים למחלקת הנוער כהדחה והורדה בדרגה. העיקר שהם יודעים לקשקש שם במדיות הגדולות על תכניות לטווח ארוך לשיקום הכדורגל הישראלי...
16/06/2018 12:41:53
בשבוע האחרון נערכו שני המחזורים הראשונים של ליגת החופים לנוער. נורדאו נתניה - האלופה בעונה הקודמת, נחלה שני הפסדים והיא בסכנת הדחה. קישור לשערים משני המחזורים בתוך הכתבה.
15/06/2018 17:39:50


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל