משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


אין היגיון בשגעון, אתם שם בליגה א' - צפון

האובססיה של קבוצת בוגרים בליגה א' צפון לעלות ליגה, גורמת להרבה מועדונים להיכנס לתסבוכות ולמצבים לא נעימים, בעוד שמחלקות הנוער של אותם מועדונים משוועות להשקעה. עם זאת, יש מועדונים שיודעים להתנהל בעניין הזה בצורה מושכלת - והן המודל הנכון להתנהלות.
פורסם ב: 22/11/2017 18:39:27

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

הישגיות היא הגורם מספר 1, שמניעה קבוצות וספורטאים. מטבע הדברים, הרצון של כולם - כבודדים וכקבוצה הוא לנצח ולהגיע לדרגים הגבוהים ביותר שניתן. כל עוד הרצון הזה לא הופך לאובססיה, הרי זה משובח. כשהרצון הופך לאובססיה נוצרת בעיה מאוד גדולה.

מזה שנים שאני עוקב בהדיקות אחר הנעשה במחוז הצפוני של ליגה א'. המצב הכללי בליגה הזו הוא בכי רע: הרבה מגרשים גרועים, הרבה קבוצות שחייבות כספים לשחקנים, רוב הקבוצות אין בהן גרעין של שחקני בית. בליגה הזו היו וישנן לא מעט קבוצות שהשאיפה לעלות לליגה לאומית מעבירה את ראשיהן על דעתם -  שמתחייבים לחוזים גבוהים כדי למשוך שחקנים - על אף העובדה שלא תמיד יש כיסוי להבטחות הללו, לא אחת אנו מתבשרים על קבוצות שמשביתות אימונים בגלל חובות לשחקנים. מה שעצוב בסיפור הזה, שבחלק גדול מהמועדונים הללו שאובססיבים ברמת הכספים שנשפכים או לפחות מובטחים לשחקנים, הרמה של מחלקת הנוער היא לא גבוהה בלשון המעטה. נראה שבמועדונים הללו לא ממש סופרים את מחלקת הנוער. מעדיפים להביא הרבה שחקנים מבחוץ, להציע להם חוזים גבוהים והוצאות נסיעה, במקום להשקיע בדור הצעיר. חבל מאוד.

עם זאת, בג'ונגל הזה של המחוז הצפוני, ניתן למצוא גם אי של שפיות - של מועדונים שמחלקת הנוער מעניינת וזוכה לתשומת לב מקברניטי המועדון. אתמול ביקרתי במחלקת הנוער של הפועל הרצליה, שמחתי לראות מקרוב אימונים של קבוצות צעירות בצוותים של שני מאמנים בנוסף למאמן כושר, שוערים שהתאמנו עם רפי כהן - שוער העבר של הנבחרת, תשומת לב של מנהלים מקצועיים [חטיבה עליונה ותחתונה], ציוד ברמה גבוהה ואפילו חדר כושר לרשות השחקנים, אימונים לחלוצים עם חלוץ העבר האגדי אלון מזרחי, מאמן מנטלי ועוד. בהרצליה השקיעו שנים רבות סכומי עתק בקבוצת הבוגרים, כדי להעפיל לליגה הלאומית. בניגוד למועדונים אחרים, שעשו תרגילים מכוערים כדי להתנער מתשלום שכר לשחקנים, בהרצליה תמיד שילמו בזמן ולא עשו תרגילים להתחמקות. עם זאת, במועדון החליטו העונה להוריד הילוך ברמת הכספים שמושקעים בקבוצת הבוגרים - שמתבססת על שחקנים צעירים מוכשרים בוגרי מחלקות נוער מאזור השרון וגוש דן, והיא מוצאת את עצמה בצמרת הטבלה. במועדון הכדורגל של מ.ס רובי שפירא חיפה - שם הושקעו כספים רבים בסגל קבוצת הבוגרים - שמדורגת גם היא בצמרת הגבוהה של טבלת ליגה א', עושה רושם שגם לוקחים את מחלקת הנוער ברצינות, ובהתאם למשאבים הצנועים העומדים לרשות המועדון, התפתחה מחלקת נוער עם קבוצות בכל השנתונים וחלקן אפילו שובצו בליגות שבהן משחקות קבוצות ממועדונים מכובדים באזור הצפון.

הפועל הרצליה ומ.ס רובי שפירא הם בהחלט מועדונים שצריכים להוות דוגמא ליתר המועדונים בליגה. בהרצליה ורובי שפירא משכילים לשלב בין הרצון לעליית ליגה של קבוצת הבוגרים לבין תשומת לב למחלקת הנוער. מן הראוי, שעוד מועודנים עם שאיפות ייקחו דוגמא מהמועדונים הללו. בסופו של דבר, מחלקת נוער בריאה בהווה, היא זו שתוכל לייצר שחקנים שבעתיד יוכלו לשמש את קבוצת הבוגרים ולקחת אותה למחוזות טובים יותר לטווח ארוך.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים. 
עוד בכותרות
יוזמה מבורכת של מועדוני הכדורגל של הפועל הרצליה ומכבי באר שבע העניקה הזדמנות לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים לערוך אימוני כדורגל במסגרת הפעילות של מחלקות הנוער. שאפו ליוזמה, תרשו לעצמכם להעתיק ולעשות טוב לאחרים.
19/01/2018 15:25:18
יוזמה מבורכת של מחלקת הנוער של מכבי ת"א הביאה לאירוח טורניר בינלאומי, בהשתתפותן של 4 קבוצות נוער ישראליות ושתי קבוצות אירופאיות. מיהן הקבוצות המשתתפות? מה התוצאות שהושגו במשחקי היום? מהם המשחקים שייערכו מחר? על זאת ועוד בכתבה הבאה.
19/01/2018 15:12:31
בעקבות הצפי למזג סוער החליטה ההתאחדות לכדורגל לבטל את המשחקים שיועדו להיערך מחר בשנתוני הילדים והשמיניות. החידוש המעניין והמבורך: חובת השלמת משחקים בשנתוני ילדים א' וילדים ב'.
18/01/2018 15:37:19
מכבי עירוני אשדוד - מוליכת טבלת דן 1 בשנתון נערים ב', התארחה אתמול אצל הפועל קטמון - השלישית בטבלה, למשחק מאוד חשוב לשתיהן. שישה שערים, מהפך אחד ושער שוויון דרמטי בתוספת הזמן, חתמו את המשחק שהסתיים בתוצאת שוויון 3:3.
18/01/2018 15:06:08
במועדון הכדורגל הדרום תל אביבי כבר מתכננים את העונה הבאה. אמש הודיעה הנהלת המועדון על מינויו של אייל לחמן לתפקיד המנהל המקצועי של מחלקת הנוער החל מהעונה הבאה. הבעלים, ברק אברמוב: "אייל הוא איש מקצוע בכיר בכדורגל הישראלי ואני יותר משמח שאדם בדמותו ידריך, יכוון ויתווה דרך לשחקני הדור הבא של המועדון"
18/01/2018 12:15:54
שמח בקבוצת נערים ג' של הפועל פרדסיה. אחרי שהקבוצה מהשרון לא הצליחה לנצח בעשרת המחזורים הראשונים זכתה אתמול הקבוצה בניצחון 1:2 במשחק החוץ מול מ.ס פרדס חנה/כרכור. עומרי לייזר, מאמן הקבוצה המנצחת: "יש לנו 27 שחקנים בסגל, לכולם יש חלק שווה בניצחון הזה".
17/01/2018 11:20:47


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל