משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


השופט חאדר מסרוואה הורחק לצמיתות מפעילות

השופט שהודה שכתב דו"ח משחק מעוות, לאחר המשחק ששפט בין קבוצות נערים ב' של גדנ"ע ת"א וקביליו יפו, הורחק לצמיתות מכל פעילות ע"י ההתאחדות לכדורגל.
פורסם ב: 23/11/2017 18:09:17

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

לאורך שמונה שנותיי בתפקיד עורך אתר VOLE שמעתי לא אחת על טענות של מאמנים וכדורגלנים על כך שדו'חות השיפוט החמירו איתם יתר על המידה, לא אחת טענו אותם גורמים אפילו לדו'חות שקריים. בתי הדין של ההתאחדות לכדורגל נותנים משקל רב לדו'חות השיפוט ולרוב נשענים עליהם בהחלטותיהם. לא בכל יום ואפילו לא בכל עונה נוצרת סיטואציה ששופט עומד לדין בבית הדין של ההתאחדות, שלא לדבר על הרחקה לצמיתות של שופט מהענף.

אתמול דן בית הדין של ההתאחדות לכדורגל בסוגיית דו'ח השיפוט שסיפק השופט חאדר מסרוואה, ששפט לפני הפגרה את המשחק בין קבוצות נערים ב' של קביליו יפו וגדנ'ע ת'א [1:3 לזכות גדנ'ע], טען לאווירה עוינת במגרש ואף לאלימות שהופנתה אליו לאחר המשחק מצד הורה של אחד משחקני יפו. עבודה מאומצת של הנהלת קביליו יפו הפריכה חלק גדול מהטענות של השופט, שלבסוף הודה שהגיש דו'ח שאינו תואם במאה אחוז את רוח המציאות.

בדיון בבית הדין אמר מסרוואה: 'אני כבר שנתיים באיגוד השופטים ואף פעם לא עשיתי טעות ותמיד הייתי זמין למשבץ של איגוד השופטים ולסתום חורים, באותו משחק חטפתי מלא קללות והמון לחצים עם כל זה היה לי קשה לנהל את המשחק היה שם לחץ קשה מאד. קיללו את המשפחה שלי ואת אבא שלי ולכן נכנסתי לסערת רגשות והרגשתי באותו רגע שהייתי מאויים, ולכן הזמנתי את המשטרה וכשיצאתי החוצה עם כל הלחץ ועם אותו בן אדם שקילל אותי כנראה שמרוב לחץ , לא יודע איך זה קרה. כל מה שקרה זה לא משהו שמאפיין אותי לכן באתי והודיתי בהכל עוד לפני שאותם אנשים של מכבי יפו דיברו ואמרתי שעשיתי טעות. בלי שום קשר אני מורה לחינוך גופני, ואני הכי נגד אלימות אף פעם לא טעיתי אני כבר שנתיים באיגוד, אני מצטער על התקרית הזו אני לקחתי את הדברים ללב זה השפיע עלי ועל ההתנהגות שלי ומאד כואב לי מה שקרה. אני תוך שנתיים עליתי לליגה א' ואפילו הייתי קוון במשחק אימון בליגת על וכואב לי שאכזבתי כל כך הרבה אנשים אני בן אדם וטעיתי, וזו לא בושה לבוא להגיד שטעיתי ואני מתנצל ומצטער. אני מדגיש ששנתיים לא רק שלא עשיתי טעות , אפילו לא איחרתי למשחק'.

הדיין נועם ליובין כתב בפסק הדין: 'בסופו של יום חטא הנאשם לבסיס הדברים עליו אמורה להיות מושתתת מקצועיותו והיא אמינותו אשר כאמור אינה קיימת עוד, עת כתב את אשר כתב בדו'ח מושא דיון זה. עם כל הצער שבדבר, הרי שצוותי שיפוט
עומדים מדי שבוע בלחצים קשים מצד קהלי אוהדים כמו גם מצד שחקני קבוצות ובעלי תפקידים בהם, אולם כל אלה כאמור אינם מצדיקים את קרות אירוע מעין זה בשום מקרה ואין בהם על מנת להקל על עונשו של הנאשם - ולו עקב הסיבה כי עת חטא הנאשם ופגע באמינותו שלו, הרי שמיום זה והלאה יהא קשה עד בלתי
אפשרי לבסס את אמינותו פעם נוספת בעיקר כאשר מדובר הוא בשופט משחק ובדו'ח כוזב, אשר עלול היה לפגוע חמורות בקבוצה אשר עמדה לדין עקב טענה כוזבת של פגיעת אוהדיה לכאורה בשופט המשחק. אשר על כן, הנני מחליט כי הנאשם יורחק לצמיתות מכל פעילות במסגרת ההתאחדות ומוסדותיה ובין היתר איגוד השופטים - וכפועל יוצא מכך לא יוכל לשמש בין היתר כשופט משחק ו/או בכל תפקיד בצוות שיפוט בעתיד'.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים. 
ו/או לא יוכל לשאת בכל תפקיד רשמי /ייצוגי במסגרת ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה.


עוד בכותרות
הכדורגל שלנו רווי בשנאת חינם מיותרת, שמתבטאת באלימות, השמצות, פגיעה בכבוד האדם, מאבקי אגו, בבריונות ואפילו בדברים שגובלים בסחר בבני אדם. הגיע הזמן להפסיק את השנאה העזה שהכדורגל שלנו מייצר. לא בשביל זה נוצר הכדורגל.
22/07/2018 09:28:05
אחרי עונה של פסק זמן מוראד אבו תאיה שב למחלקת הנוער של מכבי אחי נצרת והוא זוכה למינוי יוקרתי - אימון קבוצת הנוער של המועדון, במקומו של נג'ואן גרייב - שהוקפץ לאימון קבוצת הבוגרים וימשיך לשמש כמנהלה המקצועי של המחלקה. אבו תאיה: "מודה להנהלה על האמון. שואף
22/07/2018 09:25:26
שלושה משחקי אימון שעליהם התוודענו נערכו אתמול בין קבוצות נוער שונות - חמש משש מהקבוצות שנטלו חלק במשחקים הן מליגת העל. כל המשחקים הסתיימו בהכרעה והפיקו הרבה שערים.
21/07/2018 14:06:45
הקשר ההתקפי שגדל במכבי חיפה ונמנה על סגל הנבחרות, חתם ביום רביעי האחרון על חוזה לחמש עונות במ.ס אשדוד, באמצעות סוכנו דודו דהאן. השחקן הבקיע שני שערים בעונה שעברה.
21/07/2018 14:02:34
כל כך הרבה מועדונים מפוארים בכדורגל הישראלי הגיעו לשוקת שבורה, כשהם חייבים מיליוני שקלים ועתידם הכלכלי לוט בערפל. בשביל מה קיים הגוף שנקרא בקרה תקציבית, אם הוא לא מצליח למנוע את התופעות הללו? ואם בכל זאת צריך גוף כזה, ברור שהוא צריך להיות הרבה יותר תקיף וגם לתת פתרון להלנות שכר כלפי מאמנים במחלקות הנוער.
20/07/2018 16:27:15
הרבה אנשים בארץ מצביעים על הדרך שעשתה נבחרת הכדורגל הבלגית, כעל מודל שיש לאמצו גם אצלנו. מבלי להיכנס לרזולוציות עמוקות, הדבר הראשון שהכדורגל שלנו צריך לאמץ מהכדורגל הבלגי זו תרבות הספורט של האוהד הפשוט. על כך בטור הבא.
20/07/2018 16:17:22


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל