משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


השופט חאדר מסרוואה הורחק לצמיתות מפעילות

השופט שהודה שכתב דו"ח משחק מעוות, לאחר המשחק ששפט בין קבוצות נערים ב' של גדנ"ע ת"א וקביליו יפו, הורחק לצמיתות מכל פעילות ע"י ההתאחדות לכדורגל.
פורסם ב: 23/11/2017 18:09:17

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

לאורך שמונה שנותיי בתפקיד עורך אתר VOLE שמעתי לא אחת על טענות של מאמנים וכדורגלנים על כך שדו'חות השיפוט החמירו איתם יתר על המידה, לא אחת טענו אותם גורמים אפילו לדו'חות שקריים. בתי הדין של ההתאחדות לכדורגל נותנים משקל רב לדו'חות השיפוט ולרוב נשענים עליהם בהחלטותיהם. לא בכל יום ואפילו לא בכל עונה נוצרת סיטואציה ששופט עומד לדין בבית הדין של ההתאחדות, שלא לדבר על הרחקה לצמיתות של שופט מהענף.

אתמול דן בית הדין של ההתאחדות לכדורגל בסוגיית דו'ח השיפוט שסיפק השופט חאדר מסרוואה, ששפט לפני הפגרה את המשחק בין קבוצות נערים ב' של קביליו יפו וגדנ'ע ת'א [1:3 לזכות גדנ'ע], טען לאווירה עוינת במגרש ואף לאלימות שהופנתה אליו לאחר המשחק מצד הורה של אחד משחקני יפו. עבודה מאומצת של הנהלת קביליו יפו הפריכה חלק גדול מהטענות של השופט, שלבסוף הודה שהגיש דו'ח שאינו תואם במאה אחוז את רוח המציאות.

בדיון בבית הדין אמר מסרוואה: 'אני כבר שנתיים באיגוד השופטים ואף פעם לא עשיתי טעות ותמיד הייתי זמין למשבץ של איגוד השופטים ולסתום חורים, באותו משחק חטפתי מלא קללות והמון לחצים עם כל זה היה לי קשה לנהל את המשחק היה שם לחץ קשה מאד. קיללו את המשפחה שלי ואת אבא שלי ולכן נכנסתי לסערת רגשות והרגשתי באותו רגע שהייתי מאויים, ולכן הזמנתי את המשטרה וכשיצאתי החוצה עם כל הלחץ ועם אותו בן אדם שקילל אותי כנראה שמרוב לחץ , לא יודע איך זה קרה. כל מה שקרה זה לא משהו שמאפיין אותי לכן באתי והודיתי בהכל עוד לפני שאותם אנשים של מכבי יפו דיברו ואמרתי שעשיתי טעות. בלי שום קשר אני מורה לחינוך גופני, ואני הכי נגד אלימות אף פעם לא טעיתי אני כבר שנתיים באיגוד, אני מצטער על התקרית הזו אני לקחתי את הדברים ללב זה השפיע עלי ועל ההתנהגות שלי ומאד כואב לי מה שקרה. אני תוך שנתיים עליתי לליגה א' ואפילו הייתי קוון במשחק אימון בליגת על וכואב לי שאכזבתי כל כך הרבה אנשים אני בן אדם וטעיתי, וזו לא בושה לבוא להגיד שטעיתי ואני מתנצל ומצטער. אני מדגיש ששנתיים לא רק שלא עשיתי טעות , אפילו לא איחרתי למשחק'.

הדיין נועם ליובין כתב בפסק הדין: 'בסופו של יום חטא הנאשם לבסיס הדברים עליו אמורה להיות מושתתת מקצועיותו והיא אמינותו אשר כאמור אינה קיימת עוד, עת כתב את אשר כתב בדו'ח מושא דיון זה. עם כל הצער שבדבר, הרי שצוותי שיפוט
עומדים מדי שבוע בלחצים קשים מצד קהלי אוהדים כמו גם מצד שחקני קבוצות ובעלי תפקידים בהם, אולם כל אלה כאמור אינם מצדיקים את קרות אירוע מעין זה בשום מקרה ואין בהם על מנת להקל על עונשו של הנאשם - ולו עקב הסיבה כי עת חטא הנאשם ופגע באמינותו שלו, הרי שמיום זה והלאה יהא קשה עד בלתי
אפשרי לבסס את אמינותו פעם נוספת בעיקר כאשר מדובר הוא בשופט משחק ובדו'ח כוזב, אשר עלול היה לפגוע חמורות בקבוצה אשר עמדה לדין עקב טענה כוזבת של פגיעת אוהדיה לכאורה בשופט המשחק. אשר על כן, הנני מחליט כי הנאשם יורחק לצמיתות מכל פעילות במסגרת ההתאחדות ומוסדותיה ובין היתר איגוד השופטים - וכפועל יוצא מכך לא יוכל לשמש בין היתר כשופט משחק ו/או בכל תפקיד בצוות שיפוט בעתיד'.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים. 
ו/או לא יוכל לשאת בכל תפקיד רשמי /ייצוגי במסגרת ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה.


עוד בכותרות
קבוצת ילדים ב' של הפועל ת"א צפון זכתה בניצחון 1:2 דרמטי, במשחק חצי גמר גביע המדינה מול מכבי פ"ת דרום, כל זאת אחרי שני שלישים ללא שערים ועם שער דרמטי של הפועל ת"א בסמוך לסיום המשחק.
23/04/2018 18:57:10
במשחק הראשון במסגרת טורניר הפיתוח הידידותי של אופ"א, שנערך במגרש "בית הנבחרות" בקיבוץ שפיים שבשרון, זכתה הנבחרת הישראלית בניצחון 2:3 על המקבילה מלטביה - שחזרה פעמיים מפיגור של שער אחד.
23/04/2018 13:51:53
עומרי לייזר, מאמן קבוצות ילדים ב' ונערים ג' של הפועל פרדסיה, הוביל את שתי הקבוצות שלו לניצחונות במשחקים מאתגרים מול קבוצות "צו פיוס" של הפועל רמת השרון. המאמן שבע רצון מהביצועים של שחקניו.
23/04/2018 13:00:28
עוד מחזור מרתק של משחקים במסגרת המאבק על אליפות ארצית דרום מאחורינו. מכבי ת"א זכתה בניצחון 3:4 במשחק העונה מול הפועל באר שבע, שחלקה עימה את הפסגה - והיא בעמדה מצוינת לעבר זכייה באליפות. בית"ר ירושלים עם יחס שערים נחות בהשוואה למכבי ת"א וצמודה אליה בפסגה. מכבי חיפה ניצחה 1:2 את מכבי פ"ת - שכבר רחוקה 4 נקודות מהפסגה.
22/04/2018 17:18:34
קבוצת הנוער של בית"ר טוברוק חגגה אתמול בביתה את הזכייה באליפות לאומית צפון והשיבה לליגת העל. הקבוצה זכתה לטקס מרשים ולא אכזבה את הקהל, כשהצליחה לנצח 1:2 את קבוצת התחתית של הפועל בקה אל גרביה, שנותרה מתחת לקו האדום.
22/04/2018 16:47:39
קבוצת נערים א' של הפועל ראשון לציון ניצחה אתמול 0:3 במשחק החוץ מול גדנ"ע ת"א - שהבטיח את זכייתה באליפות ארצית דרום ומעניק למועדון מעיר היין כרטיס לליגת העל של השנתון בעונה הבאה.
21/04/2018 17:34:19


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל