משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


השופט חאדר מסרוואה הורחק לצמיתות מפעילות

השופט שהודה שכתב דו"ח משחק מעוות, לאחר המשחק ששפט בין קבוצות נערים ב' של גדנ"ע ת"א וקביליו יפו, הורחק לצמיתות מכל פעילות ע"י ההתאחדות לכדורגל.
פורסם ב: 23/11/2017 18:09:17

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

לאורך שמונה שנותיי בתפקיד עורך אתר VOLE שמעתי לא אחת על טענות של מאמנים וכדורגלנים על כך שדו'חות השיפוט החמירו איתם יתר על המידה, לא אחת טענו אותם גורמים אפילו לדו'חות שקריים. בתי הדין של ההתאחדות לכדורגל נותנים משקל רב לדו'חות השיפוט ולרוב נשענים עליהם בהחלטותיהם. לא בכל יום ואפילו לא בכל עונה נוצרת סיטואציה ששופט עומד לדין בבית הדין של ההתאחדות, שלא לדבר על הרחקה לצמיתות של שופט מהענף.

אתמול דן בית הדין של ההתאחדות לכדורגל בסוגיית דו'ח השיפוט שסיפק השופט חאדר מסרוואה, ששפט לפני הפגרה את המשחק בין קבוצות נערים ב' של קביליו יפו וגדנ'ע ת'א [1:3 לזכות גדנ'ע], טען לאווירה עוינת במגרש ואף לאלימות שהופנתה אליו לאחר המשחק מצד הורה של אחד משחקני יפו. עבודה מאומצת של הנהלת קביליו יפו הפריכה חלק גדול מהטענות של השופט, שלבסוף הודה שהגיש דו'ח שאינו תואם במאה אחוז את רוח המציאות.

בדיון בבית הדין אמר מסרוואה: 'אני כבר שנתיים באיגוד השופטים ואף פעם לא עשיתי טעות ותמיד הייתי זמין למשבץ של איגוד השופטים ולסתום חורים, באותו משחק חטפתי מלא קללות והמון לחצים עם כל זה היה לי קשה לנהל את המשחק היה שם לחץ קשה מאד. קיללו את המשפחה שלי ואת אבא שלי ולכן נכנסתי לסערת רגשות והרגשתי באותו רגע שהייתי מאויים, ולכן הזמנתי את המשטרה וכשיצאתי החוצה עם כל הלחץ ועם אותו בן אדם שקילל אותי כנראה שמרוב לחץ , לא יודע איך זה קרה. כל מה שקרה זה לא משהו שמאפיין אותי לכן באתי והודיתי בהכל עוד לפני שאותם אנשים של מכבי יפו דיברו ואמרתי שעשיתי טעות. בלי שום קשר אני מורה לחינוך גופני, ואני הכי נגד אלימות אף פעם לא טעיתי אני כבר שנתיים באיגוד, אני מצטער על התקרית הזו אני לקחתי את הדברים ללב זה השפיע עלי ועל ההתנהגות שלי ומאד כואב לי מה שקרה. אני תוך שנתיים עליתי לליגה א' ואפילו הייתי קוון במשחק אימון בליגת על וכואב לי שאכזבתי כל כך הרבה אנשים אני בן אדם וטעיתי, וזו לא בושה לבוא להגיד שטעיתי ואני מתנצל ומצטער. אני מדגיש ששנתיים לא רק שלא עשיתי טעות , אפילו לא איחרתי למשחק'.

הדיין נועם ליובין כתב בפסק הדין: 'בסופו של יום חטא הנאשם לבסיס הדברים עליו אמורה להיות מושתתת מקצועיותו והיא אמינותו אשר כאמור אינה קיימת עוד, עת כתב את אשר כתב בדו'ח מושא דיון זה. עם כל הצער שבדבר, הרי שצוותי שיפוט
עומדים מדי שבוע בלחצים קשים מצד קהלי אוהדים כמו גם מצד שחקני קבוצות ובעלי תפקידים בהם, אולם כל אלה כאמור אינם מצדיקים את קרות אירוע מעין זה בשום מקרה ואין בהם על מנת להקל על עונשו של הנאשם - ולו עקב הסיבה כי עת חטא הנאשם ופגע באמינותו שלו, הרי שמיום זה והלאה יהא קשה עד בלתי
אפשרי לבסס את אמינותו פעם נוספת בעיקר כאשר מדובר הוא בשופט משחק ובדו'ח כוזב, אשר עלול היה לפגוע חמורות בקבוצה אשר עמדה לדין עקב טענה כוזבת של פגיעת אוהדיה לכאורה בשופט המשחק. אשר על כן, הנני מחליט כי הנאשם יורחק לצמיתות מכל פעילות במסגרת ההתאחדות ומוסדותיה ובין היתר איגוד השופטים - וכפועל יוצא מכך לא יוכל לשמש בין היתר כשופט משחק ו/או בכל תפקיד בצוות שיפוט בעתיד'.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים. 
ו/או לא יוכל לשאת בכל תפקיד רשמי /ייצוגי במסגרת ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה.


עוד בכותרות
בעקבות הצפי למזג סוער החליטה ההתאחדות לכדורגל לבטל את המשחקים שיועדו להיערך מחר בשנתוני הילדים והשמיניות. החידוש המעניין והמבורך: חובת השלמת משחקים בשנתוני ילדים א' וילדים ב'.
18/01/2018 15:37:19
מכבי עירוני אשדוד - מוליכת טבלת דן 1 בשנתון נערים ב', התארחה אתמול אצל הפועל קטמון - השלישית בטבלה, למשחק מאוד חשוב לשתיהן. שישה שערים, מהפך אחד ושער שוויון דרמטי בתוספת הזמן, חתמו את המשחק שהסתיים בתוצאת שוויון 3:3.
18/01/2018 15:06:08
במועדון הכדורגל הדרום תל אביבי כבר מתכננים את העונה הבאה. אמש הודיעה הנהלת המועדון על מינויו של אייל לחמן לתפקיד המנהל המקצועי של מחלקת הנוער החל מהעונה הבאה. הבעלים, ברק אברמוב: "אייל הוא איש מקצוע בכיר בכדורגל הישראלי ואני יותר משמח שאדם בדמותו ידריך, יכוון ויתווה דרך לשחקני הדור הבא של המועדון"
18/01/2018 12:15:54
שמח בקבוצת נערים ג' של הפועל פרדסיה. אחרי שהקבוצה מהשרון לא הצליחה לנצח בעשרת המחזורים הראשונים זכתה אתמול הקבוצה בניצחון 1:2 במשחק החוץ מול מ.ס פרדס חנה/כרכור. עומרי לייזר, מאמן הקבוצה המנצחת: "יש לנו 27 שחקנים בסגל, לכולם יש חלק שווה בניצחון הזה".
17/01/2018 11:20:47
במשחק בין שתי קבוצות שמיעטו לזכות העונה בנקודות, הצליחה קבוצת נערים ב' של צפרירים חולון לנצח 0:2 את משחק הדרבי מול א.ס מור חולון.
17/01/2018 11:10:11
בעקבות הפסדיהן של מוליכות טבלת יזרעאל, הפועל חדרה (2:1 לקרית טבעון שבתמונה) ומ.כ נווה יוסף חיפה (1:0 בדרבי מול בית"ר) נוצרה צמרת מאוד צפופה במחוז יזרעאל, כשהפער בין שתי המוליכות לשתי המדורגות אחריהן עומד על נקודה אחת בלבד.
16/01/2018 10:52:28


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל