משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


ק"ש ונהריה טוענות שאולצו לשחק, למרות מזג אוויר קשה

קבוצות ילדים א' של עירוני קרית שמונה ובית"ר נהריה נפגשו ביום רביעי בערב, במגרש הסינטטי בקרית שמונה, למשחק השלמה במסגרת גביע המדינה. בשני המועדונים ביקשו מההתאחדות לכדורגל לדחות את המשחק, בשל מזג האוויר הסוער. ההתאחדות לא הסכימה לדחות את המשחק, הילדים נאלצו לשחק במזג אוויר סוער ולא הגיוני. תגובות הקבוצות וההתאחדות בכתבה זו.
פורסם ב: 08/12/2017 13:50:47

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

מכירים את זה שבהתאחדות לכדורגל אוהבים לפמפם מסרים שבגילאי הילדים התוצאות הם לא הדבר החשוב ביותר? מכירים מקרים שההתאחדות לכדורגל ביטלה מחזורי ליגה באופן גורף בשנתוני הילדים - למרות שהיו מקרים שבמבחן המציאות לא הייתה הצדקה לביטול גורף? למה אני שואל את השאלות הללו? הנה לכם התשובה: ביום רביעי האחרון שרר בצפון הארץ מזג אוויר חורפי במיוחד, עם גשמים ורוחות באזורים רבים. באותו יום תוכנן מבעוד מועד להיערך משחק השלמה בגביע המדינה בשעה 19:00 במגרש הסינטטי בקרית שמונה, בין קבוצות ילדים א' של עירוני קרית שמונה ובית'ר נהריה. כמה שעות קודם, פנו נציגים משתי מחלקות הנוער לאגף הנוער של ההתאחדות לכדורגל, על מנת לבקש לדחות את המשחק בשל מזג האוויר הסוער. באגף הנוער סירבו לבקשה - והרי לכם התוצאות: בשני המועדונים טוענים שהמשחק נערך בתנאי מזג אוויר קשים, עם גשם כבד ורוחות חזקות. המשחק הגיע לסיום המועד החוקי, קרית שמונה ניצחה 0:5. 

מוטי טובול, יו'ר מחלקת הנוער של בית'ר נהריה, הציג את עמדתו לדברים: 'ביקשנו מהתאחדות לכדורגל לדחות את המשחק לשבוע הבא, ליום שלישי בשעות הערב, במזג אויר הרבה יותר נורמלי. משום מה, הם יתעקשו לקיים את המשחק, למרות שהוכחתי להם בצירוף צילומי מכ'מ, גשם ותחזית משוערת, שבאותו הזמן של המשחק  מזג האויר צפוי להיות סוער וגשום. הטענה שלהם היתה שיש למחרת הגרלה של משחקי הגביע והם חייבים לקיים את המשחק. הסברתי להם שאפשר להשאיר פתוח את המשבצת של הקבוצה שתעלה, ולאחר מכן ניתן לשבץ את אחת מהקבוצות. אני חייב לציין שהשופט בהתחלה לא הסכים לקיים את המשחק ורק לאחר התיעצויות  עם גורמים שונים הוא פתח את המשחק בשעה 19:30 בערב, בעוד ששעת המשחק במקור היתה 19:00 בערב. כל המשחק התנהל תחת גשם שוטף עם ברקים ורעמים. הילדים של נהריה חזרו הביתה ספוגים במים לביתם'.

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: ״בשעות הבוקר אכן הגיעה בקשה משתי הקבוצות לדחיית המשחק, אבל הבהרנו כי הדבר אפשרי רק לאחר הגעה של השופט ובדיקה שלו האם תנאי המגרש מאפשרים את קיום התחרות. המשחק היה אמור להתקיים על מגרש סינטטי חדש שנמצא במצב מעולה, ולכן לא היה מקום לביטול לאלתר. הגורמים הרלוונטיים בהתאחדות ובאיגוד השופטים עמדו בקשר רציף עם השופט והבהירו כי בריאות השחקנים היא מעל לכל. כך, למשל, נדחתה במעט פתיחת המשחק בעקבות גשם חזק במהלך לחיצות הידיים. הגשם שירד במהלך המשחק איפשר את המשכו ולרגע אחד לא סיכן את השחקנים בני ה-14, הרבה הודות למשטח המצוין״.

כמי שמסקר מקרוב את מחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה, במסגרת עבודתי כעורך אתר האינטרנט 'גליל עולה' במשך 7 שנים, במעגל החברתי ובמעגל שיתופי הפעולה שלי קיימים מאות אנשים שגרים באצבע הגליל. קיבלתי סרטונים מהמגרש ובדקתי מול אנשים שנכחו במשחק וגרים בעיר בנוגע למזג האוויר ששרר בזמן המשחק וכולם טענו חד משמעית: מזג האוויר ששרר בקרית שמונה באותה עת לא התאים לקיום משחק כדורגל וחשף את הילדים לסכנות בריאותיות כמו דלקות ריאות ומחלות אחרות. אני לא מוצא שום היגיון בהחלטת ההתאחדות לכדורגל על ההתעקשות המיותרת ומסכנת הבריאות הזו. מה היה קורה, לו הייתם נעתרים לבקשת הקבוצות? מעמדכם היה נפגע? זה היה משדר חולשה? מדוע בשנתון הנוער, אין בעיה שטרם נערך המשחק בין צעירי כפר קנא להפועל נצרת עילית, ובמשחק הזה בין קבוצות ילדים היה כל כך חשוב לשחק לפני הגרלת המשחקים? אתם שם בהתאחדות, שטוענים שהתוצאות הם לא הדבר הכי חשוב, מוטב ליישם גם את המשפט 'נאה דורש, נאה מקיים'.  שום דבר רע לא היה קורה, אילו המשחק היה נדחה.

ולכם, מנהלי מחלקות הנוער של קרית שמונה ונהריה, גם אתם הייתם צריכים לנהוג בחוכמה. אין שום סיבה לשחק במזג אוויר כזה ולסכן את בריאות השחקנים. מראש לא הייתם צריכים להתייצב למשחק וכפרה על הקנס שבית הדין היה נותן.  אם כבר החלטתם להתייצב למשחק וראיתם שמזג האוויר לא מאפשר קיום משחק, הייתם צריכים לקחת את תפקיד המבוגר האחראי. מה זה אומר? לסרב לעלות לשחק ולהציף את הרשת בצילומי וידאו וסטילס של מזג האוויר. אני בטוח שדייני בית הדין של ההתאחדות לא היו פוסקים נגדכם, וגם אם כן - אז מוטב לשלם קנס של 500 שקלים ולעמוד על העקרון, מאשר לסכן את בריאות השחקנים. והילדים? עדיף היה לקחת אותם למשחק באולינג בקניון הסמוך. בטוח שהם היו נהנים הרבה יותר. 
עוד בכותרות
למכבי השרון נתניה אין עתודה שעולה משנתון נערים ב' לשנתון נערים א', אך במועדון מעיר היהלומים החליטו לתרגם את זכייתה של קבוצת נערים א' באליפות השרון להעפלה למחוז הצפוני של הליגה הארצית. המאמן הצעיר, מיכאל אשכנזי-אלהרר, לקח על עצמו את האתגר ובראיון הבא הוא מביע ביטחון ביכולותיו להוביל את הקבוצה להשתלבות מוצלחת בליגה.
19/07/2018 13:57:30
בקרוב
19/07/2018 13:43:14
מועדוני הכדורגל של בית"ר ירושלים ובית"ר נורדיה הודיעו על שיתוף פעולה מקצועי. כזכור, נורדיה הוקמה לפני 4 שנים במחאה על התנהלות בית"ר ירושלים. מה יכלול שיתוף הפעולה הזה? על כך בכתבה הבאה.
18/07/2018 18:03:37
קבוצת ילדים ב' של עירוני בית דגן "צו פיוס" סיימה את העונה האחרונה עם המאזן השלישי בטיבו במחוז דן. המאמן נסים עמיאל מסכם עונה בסיפוק בכתבה הבאה.
18/07/2018 17:37:15
מועדון הכדורגל של הפועל פ"ת נמצא בפני שוקת שבורה. הקבוצה הבוגרת בפני סכנת הורדה לליגה א', במחלקת הנוער המצב רחוק מלהיות אידיאלי. איך יכול להיות שמועדון פאר בכדורגל הישראלי מגיע למצב הזה, ואנו לא רואים התגייסות גדולה מצד ראשי מועדונים והעירייה כדי למנוע את המצב הזה?
17/07/2018 11:51:42
קבוצה שהורכבה מ-23 שחקנים מקבוצות נערים ב' ונערים ג' מרחבי ישראל חזרה עם הרבה חוויות וסיפוק מטורניר בשבדיה. המאמן שי כהן - שאימן בעונה האחרונה את קבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה, הוביל את הקבוצה יחד עם המאמן איציק מרקל - שאימן את קבוצת נערים ב' של מכבי הרצליה. כהן משתף אותנו ברשמים מהטורניר בכתבה הבאה.
17/07/2018 11:33:14


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל