משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


עיריית עכו, את הכסף הגדול תתנו למחלקת הנוער

במקום לתקצב במיליונים רבים קבוצת בוגרים כושלת בליגת העל, מוטב שעיריית עכו תקצה סכומים גדולים יותר למחלקות הנוער של הפועל עכו ואחי עכו. שום אסון לא יקרה אם לעיר עכו תהיה קבוצת בוגרים ממוצעת בליגה הלאומית.
פורסם ב: 27/12/2017 13:22:53

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

קבוצת הבוגרים של הפועל עכו ללא ספק חתומה על אחד מהסיפורים העצובים והלא מובנים של הכדורגל הישראלי. קבוצה בלי גרעין גדול של אוהדים, בלי ייצוג משמעותי לשחקנים מתוצרת בית, זוכה לתקצוב מאסיבי מכספי העירייה - שמנהלת עיר עם מצב סוציו אקונומי נמוך, עיר שבה לא מעט תושבים מובטלים וכאלה שזקוקים לשירותי הרווחה. הכספים הגדולים שהושקעו בקבוצה אמנם מיצבו אותה בעשור הזה כחברה די קבועה בליגת העל, למעט העונה שעברה בה שיחקה הקבוצה בליגה הלאומית. לאורך השנים הללו קבוצת הבוגרים של הפועל עכו סיפקה לא מעט כותרות שליליות בנוגע להתנהלותה, לא מעט כותרות שביקרו את ההשקעה הכספית הגדולה של העירייה.

מחלקות נוער שמייצגות מועדונים עם קבוצות בוגרים בליגת העל, הן כאלה שלרוב נהנות מהעובדה שלמועדון קבוצה בליגה בכירה, הן הופכות ליעד אטרקטיבי ומבוקש לשחקנים צעירים. במחלקת הנוער של הפועל עכו לא הצליחו למנף את מעמדה של קבוצת הבוגרים. בעשור האחרון ניתן לספור על כף יד אחת את כמות הקבוצות שייצגו את המועדון בליגות בכירות והגיעו לשלבים גבוהים במשחקי גביע המדינה. קבוצות הדגל של המחלקה - הנוער ונערים א', לא ביקרו בשנים האלה בליגה הבכירה. למרות שבליגות שהן משחקות הן הקבוצות היחידות שמגיעות ממועדון עם קבוצת בוגרים בליגת העל, קבוצת הנוער מקדימה את הקו האדום בחמש נקודות בלבד וקבוצת נערים א' [בליגה זו יש קבוצה משלוחת נהלל של מכבי חיפה] מקדימה רק בזכות יחס שערים את הקו האדום של הטבלה. במשך השנים לעכו לא היו קבוצות ילדים בליגות בכירות, בעוד שלשכנה שמעבר לכביש - הפועל מטה אשר, לה אין קבוצת בוגרים, היו לא מעט קבוצות ילדים שהשתלבו בצורה מכובדת בליגות השרון. 

כשרואים את מצבה העגום של קבוצת הבוגרים ואת המצב הלא מלהיב של קבוצות הדגל של מחלקת הנוער של הפועל עכו, מקבלים משוואה פשוטה: לא הייתה שום סיבה הגיונית להשקיע כסף ציבורי כל כך גדול, כדי להחזיר את קבוצת הבוגרים לליגת העל. לפחות 70 אחוז מהסכומים הללו מוטב היה להוסיף לתקציביהן של מחלקות של אחי עכו והפועל עכו - אותה אפשר להפוך למחלקה מובילה בצפון ומצליחה גם בקנה מידה ארצי. באזור הקריות והגליל המערבי הרבה מאוד כדורגלנים מוכשרים בכל הגילאים. אם סדרי העדיפויות היו שונים, הפועל עכו הייתה יכולה להיכנס בצורה חזקה לואקום שנוצר בעקבות ההתדרדרות ברמתה של מחלקת הנוער של הפועל חיפה, והיא הייתה יכולה להפוך למחלקת הנוער מספר 2 בצפון ולאחת מהמצליחות בארץ. גם אם בעכו חושבים יותר מקומי - גם במחיר של קבוצות פחות הישגיות, בטוח שיותר משאבים כספיים היו עוזרים למחלקה להתרומם. 

שום אסון לא יקרה אם למועדון תהיה קבוצת בוגרים סבירה בליגה הלאומית ומחלקת נוער שזוכה לתקציבים מוגדלים ומגיעה להצלחות גדולות יותר. ההיפך, עם קבוצת בוגרים בליגה הלאומית היה הרבה יותר מקום לשחקני בית. בעונה שעברה שחקנים כמו המגן דיע לבדידי והקשר קווין ריינשטיין היו שחקנים מובילים בקבוצה. אם לערים גדולות ומבוססות כלכלית כמו הרצליה, חולון וראשון לציון אין קבוצות בוגרים בליגת העל - ומרבית תושבי הערים הללו חיים עם כך בשלום ובשלווה, אין סיבה שבעכו זה יהיה שונה.  
עוד בכותרות
עונת הכדורגל האחרונה הייתה בסימן השלמת המהפך בצד האדום של הכדורגל בבירת ישראל. אחרי ירידות הליגה של קבוצות הדגל של מחלקת הנוער של הפועל ירושלים נוצרה סיטואציה שבעונה הבאה החל משנתון נערים ב' ועד הבוגרים הקבוצות של הפועל קטמון ישחקו בליגות גבוהות יותר מאשר הפועל ירושלים - המועדון שממנו נולדה הפועל קטמון.
22/06/2018 14:53:54
לראות במונדיאל מפגני אחווה בין אוהדי כדורגל מרחבי העולם - ובפרט בין אוהדי כדורגל ישראלים לאוהדים ממדינות עוינות ומדינות שבהן הישראלים לא אהובים על רוב האוכלוסיה, מוכיחה עד כמה הכדורגל הוא האמצעי הטוב ביותר לגשר בין אוכלוסיות.
22/06/2018 10:15:31
למרות שהיא הגיעה לעונה הזו בעמדת נחיתות, קבוצת נערים א' של מ.ס כרמיאל הצליחה להבטיח הישארות במחוז הצפוני של הליגה הארצית - כשהיא מקדימה קבוצות ממועדונים גדולים יותר. שמחים לפרגן לקבוצה ביום ההולדת של המאמן, לירון יגר, לו אנו מאחלים המון מזל טוב.
21/06/2018 12:00:12
תלמידי התיכון וחטיבות הביניים, סיימתם אתמול את שנת הלימודים. איזה כיף לכם. תעשו חיים, אבל תשכחו: תקופה של חופש מהלימודים ומהכדורגל נדרשת להתאווררות ולטעינה מחדש, אך אסור שהיא תפגום לרעה ביכולות הגופניות וההתנהגותיות שלכם.
21/06/2018 11:39:47
אחרי שנים של הצלחות במחלקות נוער מאזור חיפה והקריות עומר לוינזון, שהוביל העונה את קבוצת הנוער של מכבי צור שלום לעונה חלומית - בה הדיחה במשחקי גביע המדינה את הצהובה והאדומה מת"א, מונה המאמן המוערך למאמן קבוצת הבוגרים של המועדון. סיכום עונה ומבט לעתיד של המאמן בכתבה הבאה.
20/06/2018 10:12:51
למרות היותו צעיר בשנה מגיל השנתון, עידו סער השתלב בצורה טובה בעמדת המגן הימני של קבוצת טרום א' של מכבי צור שלום. בעונה הבאה יזכה לשחק בקבוצת טרום א' של מכבי חיפה "קצף". אנו שמחים לארח את עידו סער בפינת "הכר את השחקן". מעוניינים גם אתם להשתתף בפינת השחקנים שלנו? פרטים בכתבה.
20/06/2018 09:44:51


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל