משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


ילדים ב' - צפון 2: גליל עליון במסלול הנכון

קבוצת ילדים ב' של הפועל גליל עליון, לה זוהי עונה ראשונה במסגרת תחרותית, פתחה את העונה עם מספר הפסדים - אך עם הזמן היא הסתגלה לליגה ואתמול זכתה בניצחון שלישי ברציפות - 1:3 על מ.ס כפר יאסיף. המאמן יורם עומר: "כמי שבפעם הראשונה משתתפים בליגה, אנחנו קודם כל מברכים על החוויה. ההפסדים והניצחונות הם עוד צעד קטן בדרך לחינוך לערכים".
פורסם ב: 13/01/2018 10:50:58

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: שיפי מתתיהו


כשהשם הפועל גליל עליון נזרק לחלל האוויר הספורטיבי, באופן טבעי הקונוטציה הראשונית שעולה היא כדורסל. הגליל העליון, אחד מחבלי הארץ הצפוניים ביותר שיש לנו, עלה לתודעה במיוחד בזכות ההצלחות הגדולות של קבוצת הכדורסל המקומית - שזכתה באליפות היסטורית בשנת 1993 ובגביעי מדינה, ייצגה את המדינה במפעלים אירופאיים ושימשה חממה לטובי הכדורסלנים הישראלים המצליחים בתחילת דרכם - ובראשם עומרי כספי. עם כל הכבוד לכדורסל, גם כדורגל אוהבים בגליל העליון, אך עד לקיץ האחרון לא הייתה קבוצה שנשאה את השם הפועל גליל עליון, בעוד שספינת הדגל הכמעט בלעדית של האזור הייתה ונותרה עירוני קרית שמונה. בקיץ האחרון הוקמה קבוצת ילדים ב' הנושאת את השם הפועל גליל עליון, ביוזמתו של המאמן יורם עומר - בעבר שוערה של הפועל צפת. עומר אימן חלק גדול מהילדים בקיבוצי דרום עמק החולה וקיבץ אותם לקבוצה שנרשמה למסגרת תחרותית מטעם ההתאחדות לכדורגל. הקבוצה שובצה במחוז צפון 2, פתחה את העונה עם 4 הפסדים, אך עם הזמן הסתגלה למסגרת החדשה, צברה ניסיון וגם הניצחונות הגיעו.

אתמול אירחה קבוצת ילדים ב' של הפועל גליל עליון את מ.ס כפר יאסיף, במגרש שבכפר טובא א-זנגריה, שמשמש כביתה. שחקני הגליל היו נחושים לזכות בניצחון שלישי ברציפות, עבדו קשה ובאו על שכרם במשחק מול קבוצה מוכשרת ועיקשת. אחרי שליש ראשון ללא שערים, בשליש השני שער שכבש ירדן פרץ העלה אותה ליתרון 0:1, אך שער שוויון של היריבה מכפר יאסיף הביא לשוויון 1:1. בשליש האחרון של המשחק שערים שכבשו יונתן אסוס ועידו עוזר סללו את דרכה של גליל עליון לניצחון 1:3 מתוק ושמח.

יורם עומר, מאמן הקבוצה, שמשמש גם כעורך המקומון 'חדש בגליל', אמר בסיום המשחק:  'כמי שבפעם הראשונה משתתפים בליגה, אנחנו קודם כל מברכים על החוויה. ההפסדים והניצחונות הם עוד צעד קטן בדרך לחינוך לערכים. אצלנו זה קודם כל ערכים, מוסר ודרך ארץ. הניצחון היום הוא בונוס גדול להמשך העשייה. חשוב לציין שאנו מועדון שאינו נתמך על ידי שום רשות מקומית וכל הפעילות מתאפשרת כתוצאה מגיוס תרומות'.


עוד בכותרות
נבחרת נערים א' של ישראל נחלה הפסד ראשון בטורניר הידידות באוקראינה - 1:0 למקבילה של תורכיה, שכבשה את שער הניצחון במהלך המחצית הראשונה.
16/08/2018 18:06:54
אלון חזן, שמשמש מזה עשור כמאמן בנבחרות הצעירות, קודם לתפקיד עוזר מאמן הנבחרת הבוגרת והוא יעבוד לצידו של אנדראס הרצוג המאמן הלאומי. ניר לוין, מנהל העל של הנבחרות הצעירות, ימשיך בתפקידו ובמקביל יאמן את נבחרת הנוער.
16/08/2018 16:27:37
נבחרת נערים א' של ישראל פתחה עם תוצאת תיקו 2:2 את טורניר הידידות בו היא משתתפת באוקראינה. נציגות נכבדת למכבי חיפה בסגל הנבחרת.
15/08/2018 22:28:10
ההתאחדות לכדורגל פרסמה אתמול אחה"צ את לוחות המשחקים בשתי הליגות הארציות של שנתון נערים ב'. בדרום - דרבי באר שבעי כבר במחזור השני. בצפון - דרבי כפר סבאי במחזור השמיני.
15/08/2018 14:28:13
שש קבוצות מליגת העל לנוער ייטלו מחר חלק בטורניר, שייערך במגרשים המטופחים ע"ש קראפט בשכונת עמק הארזים בירושלים. הטורניר נערך ביוזמה משותפת של עיריית ירושלים, איגוד השופטים ואגף הנוער של ההתאחדות לכדורגל. הכניסה חופשית.
15/08/2018 14:09:11
בעוד שבשנתוני השמיניות, הילדים ונערים ג', קיים דד ליין אחיד לרישום קבוצות - בשנתוני נערים ב', נערים א' והנוער אין אחידות במועדי הרישום בין הליגות השונות, מה שגורם להרבה שחקנים ליפול בין הכסאות בתקופה שבה הם רוצים לעבור לקבוצה אחרת. על ההתאחדות לכדורגל לעשות דד ליין אחיד לרישום קבוצות ולהודיע בשלב מוקדם על שיבוצי הקבוצות, כדי לצמצם מצבים ששחקנים מסורבים לבקשות שחרור ונתקעים בקבוצות שהם לא רוצים להשתייך אליהן. תגובת ההתאחדות בכתבה.
14/08/2018 13:49:10


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל