משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


פגרה בסוף שבוע, משחקים באמצע שבוע

ההתאחדות לכדורגל קבעה לאמצע השבוע כמועד המרכזי לקיום משחקי השלמה למשחקים שנדחו בשנתוני הנערים והנוער - מה שיגרום למאות כדורגלנים להפסיד זמן לימודים בבית הספר ולמאמנים רבים להפסיד שעות עבודה. מדוע לא לקיים את מרבית המשחקים בסופ"ש בעוד שבועיים, שיוקדש למשחקי גביע המדינה - ובו קבוצות רבות יהיו בפגרה? התקנון של ההתאחדות לכדורגל - זו התשובה. ומה יש לאיגוד המאמנים לומר בעניין? הכל בכתבה זו.
פורסם ב: 13/01/2018 19:46:53


מאת: אורי שמיר - עורך האתר

סופ'ש שעבר התאפיין במזג אוויר סוער ובמגרשים ספוגים במים ובבוץ - שלא אפשרו קיום תקין של משחקי כדורגל, מה שגרם לביטול מחזור המשחקים בשנתוני השמיניות והילדים ודחיית המחזור בליגות שנתון נערים ג' ובמרבית הליגות בשנתון נערים ב'. גם בליגות שלא נדחו בהם משחקים, נרשמו מקרים של משחקים שנאלצו להידחות בגלל תנאי המגרשים.

בימים האחרונים פורסמו מועדי משחקי ההשלמה. מפרסומי התאריכים עולה שאמצע השבוע הקרוב יהיה המועד המרכזי לקיום משחקי ההשלמה. מאחר וברוב המגרשים אין תאורה מאושרת לקיום משחקים [ובאלה שיש, לא בכל מקום ששים לפתוח תאורה כל כך מהר], נקבעו משחקים רבים לשעות הצוהריים, כשהמשמעות המרכזית של העניין - מאות כדורגלנים יאלצו להפסיד זמן לימודים בבית הספר, בשביל להגיע למשחקים, בעוד שמאמנים רבים ייאלצו להפסיד שעות עבודה. עוד נקודה בעייתית: אם בשבתות קבוצות רבות חוסכות נטל כספי של כספים להוצאות נסיעה למשחקי חוץ - בזכות הורים שמסיעים את שחקני הקבוצה למשחקי החוץ, במחזור אמצע שבוע הרבה קבוצות אורחות ייאלצו להוציא כספים על הסעות. בסופ'ש האחרון של החודש הנוכחי מתוכננים להיערך משחקי גביע המדינה, בעוד שפעילות הליגות תהיה בפגרה. נשאלת השאלה: מדוע לא לייעד את סופ'ש הזה, בהנחה שלמזג האוויר לא יהיו תכניות משלו, כדי לקיים את מרבית משחקי ההשלמה? הרי גם כך, חלק גדול מהקבוצות שמשחקיהן נדחו, כבר הודחו ממשחקי הגביע. כמובן שאפשר וצריך היה לייעד את אותו סופ'ש לקיום משחקי השלמה בליגות הילדים והשמיניות, אם כולנו בדעה שאנחנו צריכים כמה שיותר זמן משחק ואימונים לכדורגלנים שלנו.

פנינו להתאחדות לכדורגל, כדי לקבל את עמדתה בנושא, וכך נכתב בתגובה: 'על פי התקנון משחקים שנדחים, כמו בשבת האחרונה, יש לקיים משחק חוזר לא יאוחר מעשרה ימים ממועד המשחק המקורי. עם זאת, כאשר היתה הסכמה בין הקבוצות והדבר התאפשר, ניסינו ואף מצאנו בחלק מהמקרים פתרונות אחרים. המשחקים נקבעו לשעות מאוחרות יחסית [ושוב, עניין המגרשים והתאורה קריטי ומשפיע] בניסיון להקל עד כמה שניתן'.

אמיר כהן, סגן יו'ר איגוד המאמנים, הגיב לדברים: איגוד המאמנים לא צד בין ההתאחדות למועדונים, מאמנים שיש להם בעיה ספציפית מוזמנים לפנות אלי אישית ואעשה הכל לעזור להם'.

ואנחנו שואלים, עם כל הכבוד לתקנון, יש איזשהי סיבה כל כך קריטית לשינוי במקרה הזה? אם את משחק הבוגרים בין הפועל באר שבע להפועל עכו, שיועד לתחילת העונה דחו במספר שבועות והוא נערך בשבת שבה ליגת העל הייתה בפגרה, אז משחקי נערים אי אפשר לדחות למועד שמעבר לטווח 10 הימים? הרי הרבה יותר נוח ופשוט לכל הקבוצות שאינן קבוצות 'צו פיוס' לשחק בסופי שבוע מסיבות שידועות לכולם: חופש תנועה, אפשרות להתמסר למשחקים בלי להפסיד שעות עבודה או לימודים. אם אלה הם פני הדברים, מוטב ורצוי לגלות גמישות. זה לא יגרע ולו במעט במעמדו של התקנון. 
עוד בכותרות
בעוד שבשנתוני השמיניות, הילדים ונערים ג', קיים דד ליין אחיד לרישום קבוצות - בשנתוני נערים ב', נערים א' והנוער אין אחידות במועדי הרישום בין הליגות השונות, מה שגורם להרבה שחקנים ליפול בין הכסאות בתקופה שבה הם רוצים לעבור לקבוצה אחרת. על ההתאחדות לכדורגל לעשות דד ליין אחיד לרישום קבוצות ולהודיע בשלב מוקדם על שיבוצי הקבוצות, כדי לצמצם מצבים ששחקנים מסורבים לבקשות שחרור ונתקעים בקבוצות שהם לא רוצים להשתייך אליהן.
14/08/2018 13:49:10
עונה אחת מצוינת, שהגיעה אחרי שתי עונות פושרות עם מספרים נמוכים, הזניקה את יונס מלדה לקדמת הבמה. הבוקר שחקן ההתקפה המוכשר, שיחגוג יום הולדת 19 בעוד שלושה חודשים, חתם על חוזה לחמש עונות בקבוצת הבוגרים של מכבי נתניה.
14/08/2018 13:27:09
בעקבות פניות רבות למערכת האתר מצד גולשים אשר סקרנים בנוגע למועדי פרסום לוחות המשחקים בליגות השונות, פנינו להתאחדות לכדורגל - שמסרה את מועדי פרסום לוחות המשחקים בליגות הנוער, הליגות הארציות של שנתון נערים א', ליגת העל והליגות הארציות של שנתון נערים ב'.
13/08/2018 12:28:58
ההתאחדות לכדורגל פרסמה את לוח משחקי ליגת העל של שנתון נערים ב'. כבר במחזור הראשון נזכה ל"קלאסיקו מחלקות הנוער", כשמכבי חיפה "קצף" תארח את מכבי ת"א. זרקור על המשחקים המרכזיים בכתבה הבאה.
13/08/2018 12:22:19
רוסלן ברסקי, שנחשב להבטחה גדולה במחלקת הנוער של מכבי ת"א, עבר מסע נדודים מורכב ומטלטל בליגה א' ובליגה הלאומית. ברסקי המשיך לעבוד קשה ולהאמין ובגיל 26 הוא חזר לקבוצת הבוגרים מהדלת הקדמית.
12/08/2018 17:25:33
מזג האוויר החמים קרוב לוודאי ילווה אותנו גם בחודשי ספטמבר ואוקטובר. מאחר ושעון הקיץ יגיע לסיומו ב-28 לאוקטובר ההתאחדות לכדורגל מוכרחה לחייב את הקבוצות להימנע מאירוח משחקים בשעות שבהן עומס החום כבד.
12/08/2018 17:04:52


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל