משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


נוער - שפלה: דרבי אשדודי במעמד צד אחד

במשחק "דרבי האחיות המסוכסכות" בין שתי קבוצות הנוער, שהוקמו כדי להמשיך את דרכה של הפועל אשדוד המיתולוגית, הצליחה קבוצת "האדומים" אשדוד (קרויה א.ס אשדוד) לנצח בצורה מרשימה 0:4 את הפועל בני אשדוד.
פורסם ב: 14/01/2018 16:50:42


מאת: אורי שמיר - עורך האתר


לפני שנתיים וחצי, עם ירידתה של קבוצת הבוגרים של מ.ס אשדוד לליגה הלאומית, היה קיץ מאוד מיוחד בגזרת הכדורגל האשדודי - שהיה מנומנם כמעט שני עשורים - מאז מכבי עירוני אשדוד והפועל אשדוד התמזגו והפכו למ.ס אשדוד. יוזמה של אוהדי כדורגל בעיר, שהשתוקקו לחזור למקורות, יצרה שלוש קבוצות אוהדים - האחת ממשיכת דרכה של מכבי עירוני אשדוד ומצד שני הוקמו שני מועדונים כממשיכי הדרך של הפועל אשדוד - א.ס אשדוד [ידועה יותר בשם 'האדומים' אשדוד] והפועל בני אשדוד. קבוצת 'האדומים' זוכה לפופולריות גדולה הרבה יותר בקרב הקהל האשדודי, ולראיה - במשחק הדרבי בין קבוצות הבוגרים של מכבי עירוני אשדוד ו'האדומים' אשדוד מליגה ב' לפני מספר שבועות הגיעו כ- 5,000 צופים, בכמות די שווה משני מחנות האוהדים. 

אתמול נערך לו דרבי האדומות של אשדוד, אותו אני מכנה 'דרבי האחיות המסוכסכות', בין שתי הקבוצות שממשיכות את דרכה של הפועל אשדוד, בין 'האדומים' שמדורגת בחלק העליון של צמרת מחוז שפלה, אך מרוחקות בפער דו ספרתי מפסגת הטבלה - לבין הפועל בני אשדוד ממרכז הטבלה. כיאה למשחק דרבי, גם כמות קהל גדולה יחסית כיבדה את המעמד. קבוצת 'האדומים' אשדוד, המודרכת ע'י כדורגלן הקבוצה הבוגרת רחמים צ'קול - ששיחק בעבר בנבחרת הצעירה ובקבוצות הבוגרים של מ.ס אשדוד ומכבי ת'א, הייתה הקבוצה הדומיננטית במשחק ולמעשה יצרה דרבי במעמד צד אחד. צמד של חן בוקרא [18,25] העניק לקבוצת 'האדומים' יתרון 0:2 בשלב מוקדם, שערים שכבשו סהר שושנה [50] ודני אלישוילי [80] העניקו לקבוצת 'האדומים' ניצחון 0:4 מדהים.

במחזור הבא שתי הקבוצות יפגשו קבוצות מרכז טבלה. הפועל בני אשדוד תנסה להתאושש מההפסד במשחק ביתי מול הפועל רהט, בעוד ש'האדומים' יתארחו אצל עירוני בית שמש. 


עוד בכותרות
בעוד שבשנתוני השמיניות, הילדים ונערים ג', קיים דד ליין אחיד לרישום קבוצות - בשנתוני נערים ב', נערים א' והנוער אין אחידות במועדי הרישום בין הליגות השונות, מה שגורם להרבה שחקנים ליפול בין הכסאות בתקופה שבה הם רוצים לעבור לקבוצה אחרת. על ההתאחדות לכדורגל לעשות דד ליין אחיד לרישום קבוצות ולהודיע בשלב מוקדם על שיבוצי הקבוצות, כדי לצמצם מצבים ששחקנים מסורבים לבקשות שחרור ונתקעים בקבוצות שהם לא רוצים להשתייך אליהן.
14/08/2018 13:49:10
עונה אחת מצוינת, שהגיעה אחרי שתי עונות פושרות עם מספרים נמוכים, הזניקה את יונס מלדה לקדמת הבמה. הבוקר שחקן ההתקפה המוכשר, שיחגוג יום הולדת 19 בעוד שלושה חודשים, חתם על חוזה לחמש עונות בקבוצת הבוגרים של מכבי נתניה.
14/08/2018 13:27:09
בעקבות פניות רבות למערכת האתר מצד גולשים אשר סקרנים בנוגע למועדי פרסום לוחות המשחקים בליגות השונות, פנינו להתאחדות לכדורגל - שמסרה את מועדי פרסום לוחות המשחקים בליגות הנוער, הליגות הארציות של שנתון נערים א', ליגת העל והליגות הארציות של שנתון נערים ב'.
13/08/2018 12:28:58
ההתאחדות לכדורגל פרסמה את לוח משחקי ליגת העל של שנתון נערים ב'. כבר במחזור הראשון נזכה ל"קלאסיקו מחלקות הנוער", כשמכבי חיפה "קצף" תארח את מכבי ת"א. זרקור על המשחקים המרכזיים בכתבה הבאה.
13/08/2018 12:22:19
רוסלן ברסקי, שנחשב להבטחה גדולה במחלקת הנוער של מכבי ת"א, עבר מסע נדודים מורכב ומטלטל בליגה א' ובליגה הלאומית. ברסקי המשיך לעבוד קשה ולהאמין ובגיל 26 הוא חזר לקבוצת הבוגרים מהדלת הקדמית.
12/08/2018 17:25:33
מזג האוויר החמים קרוב לוודאי ילווה אותנו גם בחודשי ספטמבר ואוקטובר. מאחר ושעון הקיץ יגיע לסיומו ב-28 לאוקטובר ההתאחדות לכדורגל מוכרחה לחייב את הקבוצות להימנע מאירוח משחקים בשעות שבהן עומס החום כבד.
12/08/2018 17:04:52


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל