משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


אשר עלמני, מאמנה האגדי של מכבי חיפה, הלך לעולמו

אשר עלמני, ותיק מאמני ישראל, הלך לעולמו כחודשיים יום הולדת 83. עלמני נכנע למחלה קשה. טור לזכרו וקישור לכתבת הצדעה שעשינו לאיש, בכתבה הבאה.
פורסם ב: 10/02/2018 12:15:57

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

בוקר עצוב למועדון הכדורגל של מכבי חיפה, ובכלל - לכל מי שנושא מחלקות הנוער קרוב לליבו. אשר עלמני, ותיק מאמני ישראל, הלך לעולמו הבוקר, כחודשים לפני שאמור היה לציין יום הולדת 83. עלמני אימן במשך חמישה עשורים במחלקת הנוער של מכבי חיפה, מיד לאחר פרישתו ממשחק. עלמני אימן קבוצות בכל השנתונים לאורך כל הקריירה וטיפח אלפי כדורגלנים - מאות מהם עשו קריירות של שחקנים בוגרים בליגות שונות - ובראשם הכוכבים הגדולים ביותר של המועדון אייל ברקוביץ', רוני רוזנטל, אריק בנאדו וראובן עטר. בשנים האחרונות עלמני אימן בקבוצות בית הספר לכדורגל וקבוצות החמישיות, אך בשנה האחרונה פרש מאימון עקב מצבו הבריאותי.

כמה מילים מאיתנו: צוות אתר 'וולה' מוקיר ומצדיע לפועלו של אשר עלמני ז'ל. לאורך השנים תמיד שיתף פעולה בשמחה עם צוות הטלפונים שלנו, אך מעולם לא ביקש שנכתוב עליו או על קבוצותיו - למרות ההצלחות הגדולות שלו. צנוע היה האיש. גם את כתבת ההצדעה שערכנו לפועלו לפני כשלוש שנים, כשחגג יום הולדת 80 - כתבה שבה השתתפו אנשי כדורגל רבים שעבדו לצידו, כדורגלנים שצמחו תחתיו ומאמן ששיחק ואימן מולו, ידענו שאין סיכוי שנוכל לראיין את עלמני הצנוע. בימים כאלה, שבהם הרבה רואים באימון במחלקות נוער פחיתות כבוד, מן הראוי לשאוב השראה מפועלו של האיש היקר הזה, שלמרות היותו כוכב כדורגל בשנות ה-60 התמסר ברצון ואהבה לשליחות הגדולה של אימון במחלקת הנוער של מכבי חיפה במשך כחמישה עשורים. צוות האתר מצדיע לאשר עלמני על פועלו ומוסר את תנחומיו למשפחת המנוח.

הקליקו כאן למעבר לקישור לכתבת הצדעה לפועלו של אשר עלמני, שפרסמנו לרגל יום הולדתו ה-80.
עוד בכותרות
ההתאחדות לכדורגל פרסמה אמש את לוחות משחקי הליגות הלאומיות והארציות לנוער. קישורים ללוחות הסיבוב הראשון בכתבה הבאה.
20/08/2018 08:41:53
אחרי שהוביל את הנבחרות הצעירות לשמונה העפלות לאליפות אירופה, גידל דורות של שחקנים מוכשרים וטיפח מאמנים רבים, אברהם בכר - מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של הפועל הרצליה, בטוח ביכולותיו לעזור לקדם את המחלקה לעתיד טוב יותר: "כשהגעתי לרמת השרון היא הייתה במצב דומה לזה של הרצליה - ובעבודה מאומצת היא הפכה למחלקה מצליחה. אין סיבה שזה לא יקרה בהרצליה". (תוכן ממומן)
19/08/2018 01:41:19
במשחק הסיום של טורניר הידידות באוקראינה הצליחה נבחרת נערים א' לזכות בניצחון 0:2 על ליטא, שמקנה לה את המקום השביעי בטורניר.
19/08/2018 01:31:01
אחרי עיכובים רבים נשלחו לפני זמן קצר לוחות המשחקים למנהלי מחלקות נוער. הלוחות טרם פורסמו באתר ההתאחדות לכדורגל, אך אנו כמובן על המשמר ובכתבה זו תוכלו לקבל קישורים ללוחות של הסיבוב הראשון בשני המחוזות. הפועל מטה אשר, לה לא הייתה קבוצה בשנתון נערים ב' בעונה שעברה, תשחק במחוז הצפוני לאחר שזכתה בהגרלה על תפיסת מקומה של הפועל יקנעם.
19/08/2018 01:30:21
נבחרת נערים א' של ישראל סיימה את השלב המוקדם של טורניר הידידות באוקראינה עם הפסד 1:0 למקבילה של לטביה. מחר היא תשחק במשחק האחרון של הטורניר, משחק דירוג מול ליטא.
18/08/2018 20:51:30
בעונה שעברה וגם בעונות קודמות היה מצב לא ספורטיבי, שבו באותו דרג של ליגות מחוזיות בשנתוני נערים ונוער לא הייתה כמות אחידה של קבוצות בליגות המחוזיות - כך נוצר מצב לא שוויוני של קבוצות שהתחרו על אותן מטרות. העונה הזו באגף הנוער צריכים לעשות את השיבוצים בצורה הרבה יותר שווויונית.
18/08/2018 17:45:53


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל