משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


קינטיקס - להגיע לעונה הבאה בגרסת העל שלך

מעוניין להגיע לעונה הבאה ברמת מוכנות גבוהה ביותר? רשת מכוני קינטיקס בראשון לציון ונשר, המתמחה באימון ספורטאים ובשיקום פציעות ספורט, בניהולם של מאמן הכדורגל ברוך סער והפיזיולוג ד"ר ירון ברק (בוקי), מציעה לך את המעטפת המקצועית ביותר – כדי לחזור לעונה הבאה במיטבך (תוכן פרסומי).
פורסם ב: 26/05/2018 13:15:01

מאת: מערכת האתר [תוכן פרסומי]

עונת הכדורגל 2017/18 עומדת על סף סיום, עבור רבים זהו זמן לסיכומים אישיים וקבוצתיים של העונה שהייתה. יש כדורגלנים שמגיעים לקו הסיום של העונה הזו, כשהם לא במיטבם מבחינה גופנית – בין אם בגלל פציעה ובין אם בגלל רמת ביצוע לא גבוהה ברוב שלבי העונה. יש גם את אלה שמגיעים לקו הסיום עם מצב בריאותי וגופני אידיאליים. מה המשותף לשלושת סוגי הכדורגלנים הללו? כולם רוצים למקסם את היכולות שלהם ולהגיע לעונה הבאה טובים ומוצלחים יותר. מה לא משותף לשלושת סוגי הכדורגלנים הללו? לא כולם מודעים למה שהם צריכים לעשות בפגרה, כדי להגיע טובים יותר. לא כולם גם מוכנים להשקיע את המאמץ הנדרש לשם כך. איפה אתה בכל הסיפור הזה? מכיר את המשפט 'מי שלא טורח בערב שבת, לא יאכל בשבת'? אותו הדבר כשמדובר בפגרת עונת הכדורגל. מי שלא יעבוד קשה ולא יעבוד בצורה נכונה במהלך הפגרה, לא יגיע מוכן לעונה הבאה. אבל רגע, אתה בטח שואל, מה זו עבודה נכונה ואיך אדע שאני מבצע אותה כהלכה?

ירון ברק [בוקי], ד'ר לפיזיולוגיה וביומכניקה מהידועים והבכירים בארץ, שעזר לבכירי הכדורגלנים בארץ בעבודה אישית ובעבודת שיקום מפציעות, ישמח לעזור לך להגיע לעונה הבאה ברמת מוכנות גבוהה. ד'ר ברק, ששימש משך 11 שנים כפיזיולוג הספורט של מכבי חיפה קבוצת הבוגרים ומחלקת הנוער במשך 11 שנים, ושימש בתפקיד דומה במכבי ת'א משך 8 שנים - במהלכם קידם את הכדורגלנים הבכירים ביותר בישראל, ובהם ערן זהבי, תומר חמד, בירם כיאל, דקל קינן, ליאור רפאלוב – שחקנים בעלי קריירה בינלאומית, ששמרו על קשר עם ד'ר ברק לאורך השנים, מעת לעת כשהגיעו לטיפולים במהלך שהייה בישראל. ד'ר ברק הקים לפני 14 שנים את מכון 'קינטיקס' בראשון לציון, ולפני שבועיים חנך יחד עם שותפו העסקי מאמן הכדורגל ברוך סער שלוחה נוספת בעיר נשר, שבמפרץ חיפה. המכונים מתמקדים בשני אפיקים מרכזיים: שיקום פציעות ספורט בעזרת טכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחומים הללו, ע'י שיטות ייחודיות שד'ר ברק פיתח במשך 14 שנות פעילות של המכון בראשון לציון. אפיק נוסף הוא אימון וליווי כדורגלנים עם אקסטרה של מעטפת מקצועית. לצפייה בסרטון וידאו עם הסברים מפורטים מפיו של ד'ר ברק על שיטות העבודה של מכוני 'קינטיקס', הקליקו כאן

איפה אנחנו ואיפה אירופה?

אין זה סוד שבין הכדורגל הישראלי לאירופאי - זה שאנחנו כל כך שואפים להידמות לו, יש פערים תהומים.  ברוך סער נותן זווית רחבה למצב הכללי של הכדורגלן הישראלי לעומת מקבילו האירופאי עם ממצאים מעניינם מאוד: 'אחרי מאות אימונים שביצענו, למדנו שרוב שחקני הכדורגל בישראל אין להם את הטכניקה הדרושה מבחינת ריצה נכונה, יציאה מהמקום, שינוי כיוון, ניתור נכון לנגיחה. אנחנו מלמדים את בני הנוער, שלפני שאתה שואף להיות שחקן כדורגל - אתה צריך להיות אתלט ברמה גבוהה. שחקן ממוצע רץ 11-11.5 קילומטרים במשחק, 50 אחוזים נעשה בריצה קלה והליכה. 50 אחוז אחרים בקצבים גבוהים – ריצה מהירה וספרינט. בישראל שני השחקנים  שרצו בעונה האחרונה הכי הרבה הם שחקנים זרים:  קלאודמיר פריירה ואנתוני וראן שרצו קצת יותר מ-10.5 קילומטר למשחק, הישראלי היחיד שחצה את ממוצע 10 הק'מ למשחק הוא דן איינבינדר – שרץ בממוצע 10.3 קילומטרים למשחקים. גילינו ששחקנים מובילים בכדורגל שלנו לא הגיעו אפילו לממוצע של 9 קילומטר של ריצה למשחק. בכדורגל הישראלי קבוצה שלמה רצה בממוצע 20 קילומטר פחות מהקבוצה האירופאית – וגם זה בקצבים הרבה יותר נמוכים, לכן לנו בישראל קשה מאוד להתמודד מול קבוצות מאירופה. היינו בהשתלמות בצ'לסי, שם עובדים פעם בשבוע 4 מאמני כושר,  שמחלקים קבוצה אחת למספר קבוצות: מאמן אחד נותן דגש על ריצה, מאמן אחר נותן דגש על ניתור, מאמן אחר על  יציאה מהמקום, מאמן אחר עובד על שינויי כיוון'.

ואיך זה עובד בגילאי הנערים והנוער, שם מעבר לים? גם כאן לברוך סער יש זווית רחבה המסבירה את הפערים: 'באקדמיות נוער באירופה לוקחים שחקן בגילאי ילדים ומאבחנים את היכולות הגופניות שלו, בונים עבורו תהליך פיזיולוגי ארוך טווח, כדי שיגיע לגיל 18 יציאה מהירה מהמקום, כח מתפרץ, מהירות. מעבר לזה, כמות השעות שמתאמנים באנגליה לעומת ישראל היא יותר מכפולה ובקצבים מאוד גבוהים. לדוגמא: שחקן בגיל נערים ב' בישראל, עושה לרוב 4 אימונים בשבוע – שהם בערך 6 שעות. בכל אקדמיה באירופה אותו נער יתאמן לפחות 12-14 שעות בשבוע. המחסור בתכנית ארוכת טווח, כמות האימונים המופחתת וקצב האימון והמשחק השונה, יוצרים פער גדול בין הכדורגלן הישראלי לאירופאי. המשמעות של הפער הזה היא שע'פ נתונים סטיסטיים מדויקים, 0.025 אחוז מכלל השחקנים במדינת ישראל ישחקו באחת הליגות הבכירות באירופה ו-3 אחוזים בליגת העל'.

אז איך מצמצמים פערים?

מכוני 'קינטיקס' מציעים לכדורגלנים בגילאי 10-18 פרויקט הכנה לקיץ, בקבוצות של עד 12 מתאמנים מאותה קבוצת גיל  עימם עובדים מאמני כושר בכירים בכדורגל הישראלי. כל כדורגלן שמצטרף לפרויקט עובר אבחון פיזיולוגי לבדיקת היכולות הגופניות שלו, בדגש על פרמטרים של מהירות, זריזות, כח מתפרץ ומהירות תגובה, שהן טכניקות של נושאים גופניים ספציפיים לשחקני כדורגל. שחקנים שעובדים בקביעות עם מכוני קינטיקס הם: אדר אזרואל – קפטן נבחרת נערים ב' של מכבי חיפה ונבחרת ישראל, עומר קורסיה – כדורגלן קבוצת נערים א' של הפועל ת'א ושחקן סגל הנבחרת נערים א', מור נעמן –  שחקן קבוצת הנוער של הפועל ת'א., זיו מורגן – שחקן קבוצת הנוער קרית שמונה, יוצא מחלקת הנוער של מכבי חיפה – שהשתייך בעבר לסגל נבחרות הנערים.

ברוך סער מסביר בפירוט על השיטה: 'אנחנו מציעים צוות של 2-3 מאמנים על כל 12 מתאמנים. בנוסף, נותנים דגש מקצועי על תזונה, מניעת פציעות. ההכנה מתבצעת בנשר ובראשון לציון, אנחנו משתמשים מעבר לטכנולוגיה אנחנו משלבים הכנה בסטודיו ובמגרשי כדורגל איכותיים ויוצרים הכנה ע'פ מודל אירופאי. אחרי האבחון בשני המכונים  אפשר להתאמן אחד על אחד ובקבוצות של עד ארבעה לאורך העונה כולה. המטרה של קינטיקס היא לסייע לשחקן להשלים את הפער של היכולות הגופניות באופן פרטי, מכיוון שבחלק גדול מהמועדונים הוא לא יוכל לקבל את המעטפת. כל ספורטאי שמגיע לקיניטקס עובר אבחון פיזיולוגי בהשוואה לנורמה הבינלאומית בכל פרמטר ובכל שריר בגוף, מהירות, כח מתפרץ, זריזות, מהירות תגובה לראיה ועוד. ד'ר ברק מפיק דו'ח מקיף, שמזהה את הפוטנציאל של השחקן ומשקף את היכולות הגופניות שלו, ביחס לשחקן באירופה. אנחנו בונים תכנית ספציפית לשחקן ע'פ מה שהתגלה באבחון והשחקן משלים בעזרת עבודה במכון ועבודה עצמית את הפער ביכולות הגופניות. המכונים של קינטיקס הם היחידים בישראל, שמשלבים מדע וניסיון בשטח. לד'ר ברק 19 שניות ניסיון, בהן קידם עשרות כדורגלנים ומדע וטכנולוגיות מתקדמות מסייעות לספורטאי להשלים את הפער'.

המקום הטוב ביותר לשיקום פציעות

במכוני 'קינטיקס' ניתן מענה מקצועי רחב לשיקום פציעות ספורטאים. רבים מספורטאיי ישראל, שעברו פציעות קשות טופלו בהצלחה במכון 'קינטיקס', המציע הסדרים עם קופות החולים כללית ומאוחדת.  ברוך סער מסביר על דרכי העבודה במכוני 'קינטיקס': 'התהליך מתחיל בזה, ששחקן מגיע לאבחון אורטופדי. אחרי שאנחנו בטוחים במאת האחוזים מה סוג הפציעה, הוא עובר לתהליך שיקום שמורכב משלושה חלקים: טיפולי פיזיותרפיה, אבחון ואימונים איזו קינטיים עם מכשיר מתקדם בשם ביודקס - שמאבחן ומשקם פציעות ספורט. מדובר בשיטה ייחודית שקיימת רק ב'קינטיקס' למטרת שיקום תנועתי – שמטרתה היא להחזיר את הכדורגלן למגרש, כשהוא בריא ומוכן מנטלית וגופנית לחזור לשחק בלי חשש מפציעה חוזרת. כל התמהיל הזה מתבצע ע'י פיזיותרפיסטים מוסמכים, שמבצעים את הפיזיותרפיה ואת האימונים האיזוקנטיים, ואת הנושא של השיקום התנועתי מבצעים 5 מאמני כושר בכירים – אסי כץ מהפועל עכו, עאדל בהלול ממכבי אחי נצרת, דוד בובליל – מעירוני קרית שמונה, אדיר פינחסוביץ' מעירוני נשר, רביד אטיאס – הפועל פ'ת'.

עכשיו, אחרי שקראתם וקיבלתם פרספקטיבה רחבה לדברים, ובהנחה שאתם רוצים להגיע לעונה הבאה כשאתם במיטבכם, זה הזמן שלכם לעשות צעד לעבר עתיד טוב יותר. דרכי יצירת קשר עם מכוני קינטיקס בטלפון: 1700-555-880. למעבר לעמוד הפייסבוק של קינטיקס, הקליקו כאן. למעבר לאתר האינטרנט של 'קינטיקס', הקליקו כאן.  


עוד בכותרות
אחרי שנים של הצלחות במחלקות נוער מאזור חיפה והקריות עומר לוינזון, שהוביל העונה את קבוצת הנוער של מכבי צור שלום לעונה חלומית - בה הדיחה במשחקי גביע המדינה את הצהובה והאדומה מת"א, מונה המאמן המוערך למאמן קבוצת הבוגרים של המועדון. סיכום עונה ומבט לעתיד של המאמן בכתבה הבאה.
20/06/2018 10:12:51
למרות היותו צעיר בשנה מגיל השנתון, עידו סער השתלב בצורה טובה בעמדת המגן הימני של קבוצת טרום א' של מכבי צור שלום. בעונה הבאה יזכה לשחק בקבוצת טרום א' של מכבי חיפה "קצף". אנו שמחים לארח את עידו סער בפינת "הכר את השחקן". מעוניינים גם אתם להשתתף בפינת השחקנים שלנו? פרטים בכתבה.
20/06/2018 09:44:51
אחד מהטריאתלטים המצליחים בארץ בגילאי נוער חלם להיות כדורגלן - אך לטענת אביו, שיקולים לא מקצועיים מנעו מבנו לעבור מבחני קבלה בקבוצת ילדים במועדון נחשב בכדורגל הישראלי. האכזבה הגדולה הובילה אותו לענף הטריאתלון, שם הצליח להפוך לכח עולה. מצאנו לנכון לפרסם פוסט שפרסם אביו של השחקן, שם יש מסר חשוב לכל הורה ולכל כדורגלן צעיר: יש עוד חיים ועוד תחומים לפרוח בהם מחוץ לכדורגל.
19/06/2018 10:44:12
הימים האלה של המונדיאל, בהן נבחרות בלי מסורת ארוכת שנים של הצלחות מצליחות לתת פייט לנבחרות שנחשבות לכאלה שמייצגות מעצמות כדורגל, שוב מעלות את השאלה בקרב אוהדי הכדורגל בארץ: למה נבחרת ישראל שלנו לא שם? התשובה שלי פשוטה: הסתכלו על התמונה כולה. אם הולנד ואיטליה לא במונדיאל, באיזו זכות אנחנו יכולים בכלל לחשוב על המונדיאל?
19/06/2018 10:11:54
קבוצת נערים ב' של מכבי אחי נצרת עשתה היסטוריה גדולה העונה: לא רק שהיא סיימה במקום השמיני במחוז הצפוני של הליגה הארצית - שזוהי היסטוריה בפני עצמה, הקבוצה של עלא סאיג סללה את דרכה של קבוצת שנתון 2003 להשתלבות בליגת העל של שנתון נערים ב' בעונה הבאה. המאמן המאושר מסכם עונה בסיפוק בכתבה הבאה.
18/06/2018 12:20:10
פינה חדשה באתר "וולה" - זרקור לקבוצות מצליחות בשנתוני השמיניות והילדים. הקבוצה שעימה אנו מתכבדים לפתוח היא קבוצת טרום א' של בית"ר מעלה אדומים סיימה את העונה האחרונה עם המאזן הטוב ביותר בליגת דן 1.
18/06/2018 12:01:42


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל