משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


ליגת האלופות: הפועל ראשל"צ מערב, נערים ב' - דן

קבוצת נערים ב' של הפועל ראשל"צ מערב זכתה באליפות מחוז דן - והיא לקבוצה היחידה מבין קבוצות המועדון שזכתה העונה בתואר, כל זאת בסיומה של עונה שבה בעיקר רדפה אחרי מכבי שוהם - אך הצליחה בפוטו פיניש מדהים להשתלט על פסגת הטבלה. המאמן הראל כהן מסכם בהרחבה את העונה שהייתה.
פורסם ב: 12/06/2018 09:30:45

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

כל מי שעקב העונה אחרי מחוז דן בשנתון נערים ב' לא יכול היה שלא להתפעל מהנחישות והדבקות במטרה של קבוצות מכבי שוהם והפועל ראשל'צ מערב, שלמרות העובדה שזכו בניצחונות בחלק ניכר ומכריע מהמשחקים שקיימו, לא הצליחו לחוש תחושת נוחות במאבק על פסגת הטבלה - כתוצאה מהפייט ההדוק שנתנה כל אחת מהקבוצות ליריבתה. הפועל ראשל'צ מערב הייתה לאורך רוב העונה בצד שרדף אחרי מכבי שוהם - שנשמה אוויר פסגות ברוב המחזורים, אך שני מחזורים לסיום העונה, אי שם במחזור ה-28, הקבוצה מעיר היין זכתה בניצחון ביתי 2:4 על מכבי שוהם והחליפה איתה מקומות ונותרה בפסגה עד לסיום העונה, אותה היא סיימה כאלופת מחוז דן עם 77 נקודות מ-90 אפשריות, נקודה אחת יותר משוהם. שתי הקבוצות מעניקות במתנה למועדון שאותו הן מייצגות מקום בליגה הארצית של העונה הבאה, אם כי במקרה של ראשל'צ כלל לא ברור אם תהיה קבוצת מערב בשנתון נערים ב' - וגם אם תהיה, היא תצטרך להשתבץ במחוז הצפוני, מאחר והקבוצה הבכירה בשנתון תשחק במחוז הדרומי - ולא בטוח שבראשל'צ ירצו לרשום קבוצה לליגה, שהשתתפות בה כרוכה לנסיעות להרבה משחקי חוץ רחוקים מאוד.

בחזרה לקבוצת נערים ב' של הפועל ראשל'צ מערב. הקבוצה של הראל כהן סיימה את העונה האחרונה לא רק ראשונה בטבלה, אלא גם ראשונה בטבלת ההבקעות עם 137 שערים וראשונה בטבלת הספיגות עם 12 שערים בלבד. כיאה לאלופה היא זוכה לייצוג גם במקום הראשון של טבלת מלך שערי הליגה, מושיקו צוקרל הוא השחקן המאושר שכבש את התואר בזכות 40 הבקעות. שחקנים נוספים שבלטו בהבקעות שערים: ליאם מדר ועמית מנייסקו עם 18 שערים כ'א. המבחן הגדול של שחקני הקבוצה בעונה הבאה יהיה לצלוח את האיחוד עם הקבוצה הראשונה, שתשחק בליגת העל של שנתון נערים א'.

הראל כהן, מאמנה של הפועל ראשל'צ מערב בעונה האחרונה, מסכם בסיפוק ובאריכות את העונה שהייתה:  'סיפור האהבה הזה התחיל אי שם בתחילת אוגוסט, כשהחלפתי בתפקיד חבר יקר משה שפירא שחזר לשחק - והספיק גם לפרוש שוב.


אני זוכר את הפגישה הראשונה שלי עם המנהל המקצועי אבי פיטוסי, אני זוכר גם את המטרה שהוא שם לי: 'רק תעלה ליגה', אני זוכר שעניתי לו 'אני באתי לזכות באליפות'. אני זוכר את החיוך שלו שיצאתי מהחדר שלו. עברנו המון העונה, המון רגעי אושר ומעט רגעי אכזבה. שיחקנו כדורגל התקפי מאוד, כזה שהקהל דורש שישחקו - כדורגל שכיף לבוא ולראות.  אז כן, אני מאמן 'בסך הכל' ילדים, אבל אני לא מסתכל עליהם כילדים והאליפות הזאת הייתה הכי מרגשת שאפשר'.

לדבריו של כהן, הדרך להצלחה הגדולה לא הייתה סלולה: 'שמעתי הרבה שאמרו, 'טוב, נו הליגה חלשה'. הליגה ממש לא הייתה חלשה אין דבר כזה ליגה חלשה או קבוצה חלשה - יש עד כמה קשה אתה מוכן לעבוד כדי להצליח יותר מכולם ואני אחד שמוכן לעבוד הכי קשה שיש כדי להצליח. קבוצות באו נגדנו וסגרו את המשחק. היה קשה מאוד כל משחק לבוא ולשבור בונקר אבל עשינו את זה. מכבי שוהם הייתה היריבה הכי חזקה שלנו על התואר הם לא וויתרו עד השריקה האחרונה של העונה ומגיע להם הרבה כבוד על העונה האדירה שעשו קבוצה מוכשרת מאוד עם מאמן גאון כדורגל'.

רגע השיא העונה הזו מבחינתו של הראל כהן, היה עוד בסיבוב הראשון של העונה: 'בתאריך ה - 22.12.17 התארחה אצלנו מ.ס חבל מודיעין ניצחנו בהפרש גבוה ובסיום המשחק הצעתי לבת זוגי נישואים ביחד עם כל השחקנים על המגרש. בהזדמנות הזו, אני רוצה להגיד תודה רבה לאישה המדהימה שלי על שדחפה פירגנה תמכה ידעה מתי להרים ומתי גם להוריד אותי שצריך שסבלה את השיגעונות שלי ואת הקריזות שלי יום אחרי יום'.

רשימת התודות של כהן ארוכה והיא מונה הרבה גורמים: 'תודה רבה להנהלה של הפועל ראשון לציון ולעומדים בראשה ולצוות המקצועי האדיר של המועדון הענק הזה. תודה ענקית להורים שבאו כל משחק ועודדו ותמכו ודחפו אותנו לכל הרגעים המאושרים האלה. תודה רבה לשחקנים האדירים שלי תודה רבה על עונה מרגשת. כמה כישרון, כמה לב ונשמה. אני מאחל לכל מאמן שחקנים כאלה אוהב וגאה בכל אחד ואחד מהם על העונה המטורפת הזאת. תודה אחרונה זה לקדוש ברוך הוא,
תודה רבה על כל הטוב שאתה נותן אבא שבשמיים כל זה בלעדייך לא היה קורה'.


עוד בכותרות
אחרי שנים של הצלחות במחלקות נוער מאזור חיפה והקריות עומר לוינזון, שהוביל העונה את קבוצת הנוער של מכבי צור שלום לעונה חלומית - בה הדיחה במשחקי גביע המדינה את הצהובה והאדומה מת"א, מונה המאמן המוערך למאמן קבוצת הבוגרים של המועדון. סיכום עונה ומבט לעתיד של המאמן בכתבה הבאה.
20/06/2018 10:12:51
למרות היותו צעיר בשנה מגיל השנתון, עידו סער השתלב בצורה טובה בעמדת המגן הימני של קבוצת טרום א' של מכבי צור שלום. בעונה הבאה יזכה לשחק בקבוצת טרום א' של מכבי חיפה "קצף". אנו שמחים לארח את עידו סער בפינת "הכר את השחקן". מעוניינים גם אתם להשתתף בפינת השחקנים שלנו? פרטים בכתבה.
20/06/2018 09:44:51
אחד מהטריאתלטים המצליחים בארץ בגילאי נוער חלם להיות כדורגלן - אך לטענת אביו, שיקולים לא מקצועיים מנעו מבנו לעבור מבחני קבלה בקבוצת ילדים במועדון נחשב בכדורגל הישראלי. האכזבה הגדולה הובילה אותו לענף הטריאתלון, שם הצליח להפוך לכח עולה. מצאנו לנכון לפרסם פוסט שפרסם אביו של השחקן, שם יש מסר חשוב לכל הורה ולכל כדורגלן צעיר: יש עוד חיים ועוד תחומים לפרוח בהם מחוץ לכדורגל.
19/06/2018 10:44:12
הימים האלה של המונדיאל, בהן נבחרות בלי מסורת ארוכת שנים של הצלחות מצליחות לתת פייט לנבחרות שנחשבות לכאלה שמייצגות מעצמות כדורגל, שוב מעלות את השאלה בקרב אוהדי הכדורגל בארץ: למה נבחרת ישראל שלנו לא שם? התשובה שלי פשוטה: הסתכלו על התמונה כולה. אם הולנד ואיטליה לא במונדיאל, באיזו זכות אנחנו יכולים בכלל לחשוב על המונדיאל?
19/06/2018 10:11:54
קבוצת נערים ב' של מכבי אחי נצרת עשתה היסטוריה גדולה העונה: לא רק שהיא סיימה במקום השמיני במחוז הצפוני של הליגה הארצית - שזוהי היסטוריה בפני עצמה, הקבוצה של עלא סאיג סללה את דרכה של קבוצת שנתון 2003 להשתלבות בליגת העל של שנתון נערים ב' בעונה הבאה. המאמן המאושר מסכם עונה בסיפוק בכתבה הבאה.
18/06/2018 12:20:10
פינה חדשה באתר "וולה" - זרקור לקבוצות מצליחות בשנתוני השמיניות והילדים. הקבוצה שעימה אנו מתכבדים לפתוח היא קבוצת טרום א' של בית"ר מעלה אדומים סיימה את העונה האחרונה עם המאזן הטוב ביותר בליגת דן 1.
18/06/2018 12:01:42


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל