משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


כשהצלחה בלימודים והצלחה במגרש הולכים יד ביד

לימודים אצלו הם בראש ובראשונה – אך זה לא מונע ממנו להצטיין על המגרש. שמחים לארח לראיון לא שגרתי שחקן מוכשר שהוא עוף מוזר במובן החיובי בכדורגל שלנו - לני אהרון, שהחל את העונה כחריג גיל בקבוצת הנוער של מכבי נתניה והמשיך אותה כעוגן במרכז ההגנה של קבוצת הבוגרים של הפועל חדרה – שהעפילה לליגה הלאומית.
פורסם ב: 05/07/2018 14:26:34

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

החופש הגדול הגיע, קצת אחרי שנכנסו לפגרת עונת הכדורגל. עכשיו, כשאתם בתקופה של התרעננות, התחדשות ועיבוד מחשבות שונות וחיפוש כיוונים לעתיד. יש הרבה סטיגמות המלגלגות על רמת האינטליגנציה של הכדורגלן הישראלי, יש גם הרבה שגורסים שאי אפשר לשלב בין השקעה בכדורגל לבין רכישת השכלה. אז בדיוק ביום של פגרה ממשחקי המונדיאל, זה הזמן שלנו לתת לכם, כדורגלנים צעירים והורים המלווים אותם, מודל להשראה. קוראים לו לני אהרון, בלם בן 20 שנמנה על סגל הנבחרות הצעירות של ישראל מזה שנים, את העונה האחרונה הוא החל כבלם בקבוצת הנוער של מכבי נתניה ובהמשך עבר למרכז ההגנה של קבוצת הבוגרים של הפועל חדרה – לה סייע להעפיל לליגה הלאומית אחרי 39 שנים. לצד כל אלה, הנה לכם גולת כותרת יותר גדולה: לני אהרון סיים את לימודיו בתיכון 'הראשונים' בהרצליה בהצטיינות מרשימה, עם ממוצע בגרות אוניברסיטאית שעומד על ציון 115, עם תעודת בגרות שכוללת 5 יחידות לימוד במקצועות רבים – ובראשם, מתמטיקה, אנגלית ופיזיקה. בדיוק ברגעים שאתם קוראים את הכתבה הזו, לני אהרון נמצא בארצות הברית – לשם הגיע לראיונות באוניברסיטאות יוקרתיות כגון הרווארד ובראון. אהרון, שבעונה הקרובה ישחק בקבוצת הבוגרים של הפועל כפר סבא, שואף בסיום העונה לשלב בין כדורגל בליגת המכללות האמריקאית לבין לימודים אקדמיים, כשכרגע על הפרק לימודי תואר באחד מהתחומים הבאים: הנדסת חשמל, מתמטיקה ופיזיקה.

לני אהרון, שלאורך השנים רשם הופעות רבות בנבחרות הצעירות של ישראל והצטיין בקבוצות הילדים והנערים של מכבי ת'א, בקבוצת הנוער של מכבי נתניה ובקבוצת הבוגרים של הפועל חדרה, נותן את הזווית שלו לחשיבות של השקעה בלימודים: 'החינוך שקיבלתי בבית כיוון אותי לעבר השקעה בלימודים. שני ההורים שלי מרצים במכללה למנהל, ומתחילת הדרך הבהירו לי שהלימודים קודמים לכל, אבל אפשר לשלב אותם גם עם כדורגל. בהרבה מועדונים אוהבים להצהיר על כך שחשוב להם שהשחקנים ישקיעו בלימודים, אבל לא באמת מתכוונים לזה. במקרה שלי, כשאני עושה משהו אני עושה הכל כדי לעשות אותו על הצד הטוב ביותר, אני פרפקציוניסט. אני מבין שכדורגל זה לא מניה בטוחה – ובטח לא דבר שאפשר לבנות עליו את כל החיים. יש הרבה דברים שיכולים לקרות בדרכו של כדורגלן, שיגרמו לסטיות מהדרך ולשינויי כיוון, לכן חשוב מאוד להשקיע ברכישת השכלה ומקצוע. פיתוח האופקים הוא דבר שהוא הכרחי לכל אדם, במיוחד לכדורגלן. כדורגל זה מקצוע שדורש המון חשיבה ויצירתיות. בתפקיד כמו בלם, שהוא תפקיד מאוד רגיש, חשוב מאוד להיות עם אינטליגנציה גבוהה. אפשר לראות שתפקיד הבלם הוא התפקיד עם תוחלת המשחק הארוכה ביותר מבין שחקני השדה, למרות שיש שחקנים שככל שהם מתבגרים היכולות הגופניות שלהם פחות טובות – אבל בזכות אינטליגנציה וניסיון הם ממשיכים לשחק'. 

את העונה האחרונה מסכם לני אהרון מכמה זוויות: 'העונה הזו אני מגדיר אותה כטלטלה אחת גדולה. לא פשוט להתחיל עונה פצוע בכתפיים ולשחק שישה משחקים בנוער, ובמקביל להתאמן בבוגרים במכבי נתניה. באמצע העונה קיבלתי הזדמנות לשחק בקבוצת בוגרים ולשמחתי הדברים התחברו. כשקיבלתי את ההצעה מחדרה האמנתי בעצמי, שאני חייב ללכת על זה בכל הכח. לשמחתי, זכיתי להתאמן אצל שני מאמנים שעזרו לי להתקדם. רונן גבאי – שאימן אותי בנוער של מכבי נתניה, היה  הראשון שאמר שזה צעד משמעותי לקריירה שלי, ונתן את ברכת הדרך למרות שהקבוצה הובילה את הטבלה. אני מאוד מעריך את הגישה שלו ושל ניב גולדשטיין – מנכ'ל המועדון, שהוא אדם מדהים שיחד עם הבעלים אייל סגל, מוביל את המועדון למקומות טובים. הגעתי לחדרה מבלי שהכרתי אישית את ניסו אביטן המאמן.  באתי בידיעה שבמשחק הראשון אשחק במקום סמיר ברטיקוביץ', שהיה מורחק בגלל צבירת 5 כרטיסים צהובים. ניסו  אמר לי: 'תשחק, ואם תהיה טוב תמשיך. אם לא, תחכה להזדמנות הבאה'. זה לא הלחיץ אותי, אני יודע מה אני שווה וידעתי שאוכיח את עצמי. היה לי משחק טוב ועד לסיום העונה לא יצאתי מההרכב. השחקנים שהיו לידי עזרו לי מאוד ובלעדיהם לא הייתי מצליח להשתלב. ניסו הוא חבר קודם כל, לפני מאמן. המאמן הכי טוב שעברתי. אני צופה לו גדולות ומאמין שיעשה קריירת אימון מפוארת'.

כאמור, את העונה הזו החל לני אהרון כחריג גיל בקבוצת נוער וסיים אותה כשחקן בוגרים. אהרון בדעה שכל נושא החריגים אינו במקום, אך לא באופן חד משמעי: 'אני באופן אישי לא אוהב את זה, אני חושב שזה לא תורם וברוב המקרים זה מעכב שחקנים. חריגי הגיל זה דבר טוב לשחקנים שנלקחים בחשבון לסירוגין גם בקבוצת הבוגרים, אבל אין כאן דעה נכונה באופן מוחלט. זה מאוד אינדיבידואלי ומשתנה משחקן לשחקן'.

הדרך של לני אהרון להרכב הנבחרות הצעירות ולמעמדו העכשווי לא הייתה סוגה בשושנים. בדיוק במעבר מגיל נערים א' לנוער עבר לני אהרון טלטלה גדולה, כשנאלץ לעזוב את מכבי ת'א, אליה הגיע בשנתון ילדים א' ממכבי הרצליה. אהרון משתף בתהליכים שעבר: 'כשעליתי לנוער המאמן אמר לי, שהוא רואה אותי כבלם חמישי, למרות שהייתי בלם נבחרות. לא היה לי קל עם זה, שאני צריך לצאת לדרך חדשה – אבל האמנתי שהדברים יסתדרו בצורה הטובה ביותר. בסיטואציה הנוכחית אני מודה לאותו מאמן. בזכות המעבר שעשיתי לנתניה התקדמתי יותר בנבחרות וברמה האישית. מכבי נתניה זה מועדון מדהים. הגעתי לשם בזכות המנכ'ל הקודם דורון אוסידון שהביא אותי וזכיתי לבית חם מהרגע הראשון ועד ליום האחרון שלי שם, ואני מודה לכל מי שהיה חלק מזה'.

בעונה הקרובה ישחק לני אהרון בקבוצת הבוגרים של הפועל כפר סבא מהליגה הלאומית, למרות שזה להצעות מקבוצות בליגת העל. אהרון נאלץ לוותר על הצעות בליגת העל, מאחר ותנאי להשתלבות בליגת המכללות האמריקאית היא להימנע מהשתייכות לקבוצה בליגה בכירה בכל מדינה. אהרון מסביר מדוע בחר בהפועל כפר סבא: 'מדובר במועדון גדול שצריך להיות בליגת העל, בראשו עומד איש מקצוע מהשורה הראשונה יצחק שום – שבהחלט לא מגיע לו לעבור את מה שעבר על הקבוצה בעונה האחרונה. התרשמתי מאוד לטובה מהאנשים בכפר סבא ובכלל זה מהמאמן ארז בנודיס, מאמן מאוד מקצועי, שממה שאני מבין הוא מוטיבטור גדול ודינאמי על הקווים – ואני מתחבר לסוג הזה של המאמנים'. אחרי העונה הקרובה, אם הכלי ילך כשורה, לני אהרון יתחיל את הפרק האמריקאי בחייו: קיבלתי החלטה לצאת ללימודים בארצות הברית, מאחר ובתפיסה שלי אי אפשר לוותר על זכות ללמוד באוניברסיטאות יוקרתיות כמו הרווארד ובראון. זאת הזדמנות חד פעמית. בחיים לא בניתי ואני לא אבנה על הכדורגל כעל הדבר שעליו יתבססו החיים שלי. אני מקווה לשלב בין הלימודים לכדורגל בצורה טובה, בתקווה שאחרי הלימודים אוכל להשתלב בליגת ה- MLS – שזו הליגה הבכירה בארצות הברית'.
עוד בכותרות
מועדון הכדורגל של הפועל פ"ת נמצא בפני שוקת שבורה. הקבוצה הבוגרת בפני סכנת הורדה לליגה א', במחלקת הנוער המצב רחוק מלהיות אידיאלי. איך יכול להיות שמועדון פאר בכדורגל הישראלי מגיע למצב הזה, ואנו לא רואים התגייסות גדולה מצד ראשי מועדונים והעירייה כדי למנוע את המצב הזה?
17/07/2018 11:51:42
קבוצה שהורכבה מ-23 שחקנים מקבוצות נערים ב' ונערים ג' מרחבי ישראל חזרה עם הרבה חוויות וסיפוק מטורניר בשבדיה. המאמן שי כהן - שאימן בעונה האחרונה את קבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה, הוביל את הקבוצה יחד עם המאמן איציק מרקל - שאימן את קבוצת נערים ב' של מכבי הרצליה. כהן משתף אותנו ברשמים מהטורניר בכתבה הבאה.
17/07/2018 11:33:14
קל להאשים את דור ההורים של היום באובר התערבות ולהאשים אותם, בזה שהם חושבים שהבן שלהם הוא המסי או הרונאלדו הבא. אבל מה עם התעשייה שגורמת להם להרגיש כך? מי זו התעשייה ומה תרומתה לעניין? על זאת בטור הבא.
16/07/2018 12:42:48
לירון אזולאי, שמשחק כקשר אחורי וכבלם בקבוצת שנתון 2003 של הפועל חיפה, הוא האורח שלנו בפינת "הכר את השחקן". מעוניינים גם אתם להשתתף? פרטים בכתבה
16/07/2018 11:57:29
קבוצת נערים ג' של הפועל ר"ג עשתה עונה טובה בליגת המרכז, אותה היא סיימה במרכז הטבלה ועם צבירת נקודות נכבדת. למרות כל אלה, הקבוצה לא תשחק בעונה הבאה בליגה הבכירה של שנתון נערים ב', בשל שינוי מבנה הליגות. כתבה אחרונה בסדרה.
15/07/2018 11:49:09
קבוצת נערים ב' של עירוני נשר הגיעה לעונה הזו אחרי עונה בינונית בליגת השרון של שנתון נערים ג'. הקבוצה של מיכה דיין הייתה בחלק גדול מהזמן במאבק על אליפות ארצית צפון. המאמן מסכם את העונה בכתבה הבאה.
14/07/2018 18:20:49


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל