משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


קורבנות השיטה: סקציה נס ציונה, נערים ג' - מרכז

סדרת כתבות הצדעה לקבוצות שעשו עונה מוצלחת בליגות הבכירות של שנתון נערים ג' - ובגלל שינוי מבנה הליגות לא יזכו לשחק בליגה הבכירה של שנתון נערים ב'. מתחילים עם קבוצת שנתון 2003 של סקציה נס ציונה - שבעקבות שיבוץ פוטנציאלי בליגה מחוזית, חווה גל עזיבות. שי כהן, שהוביל את הקבוצה לעונה מוצלחת, מסכם עונה בכתבה הזו.
פורסם ב: 07/07/2018 01:14:13מאת: אורי שמיר - עורך האתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה בקיץ שעבר על שינוי מבנה הליגות בשנתון נערים ב', הכולל את התאמתו לפורמט המקובל בשנתון נערים א' - עם ליגת על אחת, שתי ליגות ארציות ומספר ליגות מחוזיות. הוחלט כי מבנה הליגות ייגזר בהתאם למיקומי הקבוצות בליגות הבכירות של השנתון או במילים אחרות: מועדונים שקבוצת נערים ב' שלהם תסיים בשמיניה הראשונה בליגה הארצית יזכו לייצוג בליגת העל החדשה של השנתון. תוצר הלוואי של ההחלטה הזו, היא שלא מעט קבוצות שעשו עונה מוצלחת בליגות השרון והמרכז של שנתון נערים ג', לא יזכו לשחק בעונה הבאה בליגה הבכירה של שנתון נערים ב' - וזאת בגלל המיקום שבו סיימה קבוצת נערים ב' של המועדון. הצד השני של המטבע, מועדונים שקבוצות נערים ג' שלהן סיימו במיקומים נמוכים בליגות שאינן נחשבות לבכירות, יזכו לייצוג בליגה הארצית של שנתון נערים ב' - וזאת בגלל הצלחות של קבוצות נערים ב' מהעונה האחרונה. סדרת כתבות תחת הכותרת 'קורבנות השיטה' מטרתה לפרגן לקבוצות שעשו עונה מוצלחת בליגות הבכירות של שנתון נערים ג' - וכתוצאה משינוי מבנה הליגות לא ימצאו את עצמן בליגות הבכירות.

את סדרת הכתבות נתחיל עם קבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה, שסיימה את העונה במקום השביעי בליגת המרכז - ובגלל שקבוצת נערים ב' של המועדון סיימה את העונה במקום השלישי בטבלת מחוז דן, על הנייר הקבוצה אמורה להשתבץ בליגה מחוזית כלשהי. מאחר ותקנון ההתאחדות אינו מאשר רישום של שתי קבוצות מאותו מועדון באותה ליגה, בהפועל ראשון לציון החליטו שלא לרשום שתי קבוצות בשנתון נערים ב' - מה שככל הנראה יסלול את דרכה של נס ציונה לליגה הארצית, אך סימן השאלה שמרחף עדיין בנוגע לליגה שבה תשחק הקבוצה גרם לגל עזיבות מהקבוצה הזו - שמתחילת דרכה שיחקה בליגות המרכז והשתלבה בהן בהצלחה. קבוצת שנתון 2003 של סקציה נס ציונה צברה בעונה האחרונה 56 נקודות מ-90 אפשריות - 21 יותר מכתומה אחרת שכן תשחק בליגת העל של שנתון נערים ב', בני יהודה ת'א. נס ציונה ספגה כמות סבירה של 40 שערים וכבשה 63 שערים.  שחקנים שבלטו בקבוצה העונה הם: שחקנים בולטים-  השוער - אקי כהן, שחקני ההגנה - איליי מדינה גיא זיינריך, עדי שערי, שחקני התקפה - יובל סרויה איליי יצחק, איליי נחום. השחקן שבלט בקבוצה במיוחד הוא יובל סרויה, קשר מרכזי, שסיים את העונה עם 11 כיבושים ו 23 בישולים. את טבלת מלך השערים הוביל איליי יצחק עם 29 הבקעות בכל המסגרות כולל הופעות בקבוצת נערים ב'. שחקן נוסף שבלט בהבקעות שערים הוא איליי מדינה, שכבש 14 שערים בכל המסגרות.

שי כהן, שיאמן בעונה הבאה את קבוצת נערים ב' של הפועל ראשון לציון, הוא המאמן שהוביל את קבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה לעונה מוצלחת, והוא מסכם את העונה ברגשות מעורבים:  'קבוצת שנתון 2003 היא הקבוצה הכי כשרונית וקבוצת הדגל של מחלקת הנוער והמועדון מנס ציונה. מדובר במקבץ שחקנים מוכשרים מאוד ואיכותיים.
את העונה פתחנו עם הרבה פצועים בחודש הראשון - שהיה לא קל, אבל ברגע שחזרו הפצועים הקבוצה לא הפסידה 4 וחצי חודשיים, הסתכלה לכל הקבוצות הגדולות בלבן של העיניים ועשתה תוצאות מדהימות. במעמד רבע הגמר נגד מכבי ת'א בחוץ, לאחר שהובלנו 1:0 הפסדנו 2:1, משער מרגיז שספגנו מ-40 מטרים, דקה לסיום הארכה.
החבר'ה עשו עונה מדהימה, שיחקו כקבוצה וביחד, אחד בשביל השני וזה מה שייחד את התלכיד המצוין הזה. בקבוצה לא היה כוכב או שחקן מעל כולם, היו 18 שחקנים שנתנו 100% בכל משחק. לצערי, הקבוצה הכשרונית והמאוחדת הזאת עלולה לשחק בליגה שלישית בגלל השנתון 2002 שלא עלו ליגה - מה שגרם כבר לעזיבות שחקנים. מגיע לקבוצה הזו לשחק בליגה בכירה יותר - ואני מקווה שכך יהיה'.
עוד בכותרות
מועדון הכדורגל של הפועל פ"ת נמצא בפני שוקת שבורה. הקבוצה הבוגרת בפני סכנת הורדה לליגה א', במחלקת הנוער המצב רחוק מלהיות אידיאלי. איך יכול להיות שמועדון פאר בכדורגל הישראלי מגיע למצב הזה, ואנו לא רואים התגייסות גדולה מצד ראשי מועדונים והעירייה כדי למנוע את המצב הזה?
17/07/2018 11:51:42
קבוצה שהורכבה מ-23 שחקנים מקבוצות נערים ב' ונערים ג' מרחבי ישראל חזרה עם הרבה חוויות וסיפוק מטורניר בשבדיה. המאמן שי כהן - שאימן בעונה האחרונה את קבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה, הוביל את הקבוצה יחד עם המאמן איציק מרקל - שאימן את קבוצת נערים ב' של מכבי הרצליה. כהן משתף אותנו ברשמים מהטורניר בכתבה הבאה.
17/07/2018 11:33:14
קל להאשים את דור ההורים של היום באובר התערבות ולהאשים אותם, בזה שהם חושבים שהבן שלהם הוא המסי או הרונאלדו הבא. אבל מה עם התעשייה שגורמת להם להרגיש כך? מי זו התעשייה ומה תרומתה לעניין? על זאת בטור הבא.
16/07/2018 12:42:48
לירון אזולאי, שמשחק כקשר אחורי וכבלם בקבוצת שנתון 2003 של הפועל חיפה, הוא האורח שלנו בפינת "הכר את השחקן". מעוניינים גם אתם להשתתף? פרטים בכתבה
16/07/2018 11:57:29
קבוצת נערים ג' של הפועל ר"ג עשתה עונה טובה בליגת המרכז, אותה היא סיימה במרכז הטבלה ועם צבירת נקודות נכבדת. למרות כל אלה, הקבוצה לא תשחק בעונה הבאה בליגה הבכירה של שנתון נערים ב', בשל שינוי מבנה הליגות. כתבה אחרונה בסדרה.
15/07/2018 11:49:09
קבוצת נערים ב' של עירוני נשר הגיעה לעונה הזו אחרי עונה בינונית בליגת השרון של שנתון נערים ג'. הקבוצה של מיכה דיין הייתה בחלק גדול מהזמן במאבק על אליפות ארצית צפון. המאמן מסכם את העונה בכתבה הבאה.
14/07/2018 18:20:49


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל