משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


קורבנות השיטה: הפועל כפר סבא, נערים ג' - שרון

כתבה שניה בסדרת כתבות על קבוצות שעשו עונה מוצלחת בשנתון נערים ג', ויאלצו לשחק בעונה הבאה בליגות המשנה של שנתון נערים ב' - בגלל התוצאות שהשיגו קבוצות נערים ב' של המועדון שאותו הם מייצגים. הפעם הזרקור מופנה להפועל כפר סבא.
פורסם ב: 10/07/2018 17:40:58


מאת: אורי שמיר - עורך האתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה בקיץ שעבר על שינוי מבנה הליגות בשנתון נערים ב', הכולל את התאמתו לפורמט המקובל בשנתון נערים א' - עם ליגת על אחת, שתי ליגות ארציות ומספר ליגות מחוזיות. הוחלט כי מבנה הליגות ייגזר בהתאם למיקומי הקבוצות בליגות הבכירות של השנתון או במילים אחרות: מועדונים שקבוצת נערים ב' שלהם תסיים בשמיניה הראשונה בליגה הארצית יזכו לייצוג בליגת העל החדשה של השנתון. תוצר הלוואי של ההחלטה הזו, היא שלא מעט קבוצות שעשו עונה מוצלחת בליגות השרון והמרכז של שנתון נערים ג', לא יזכו לשחק בעונה הבאה בליגה הבכירה של שנתון נערים ב' - וזאת בגלל המיקום שבו סיימה קבוצת נערים ב' של המועדון. הצד השני של המטבע, מועדונים שקבוצות נערים ג' שלהן סיימו במיקומים נמוכים בליגות שאינן נחשבות לבכירות, יזכו לייצוג בליגה הארצית של שנתון נערים ב' - וזאת בגלל הצלחות של קבוצות נערים ב' מהעונה האחרונה. סדרת כתבות תחת הכותרת 'קורבנות השיטה' מטרתה לפרגן לקבוצות שעשו עונה מוצלחת בליגות הבכירות של שנתון נערים ג' - וכתוצאה משינוי מבנה הליגות לא ימצאו את עצמן בליגות הבכירות.

אחרי שהפננו זרקור לקבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה - שסיימה את העונה במקום השישי בטבלת המרכז, הזרקור מופנה להפועל כפר סבא - שסיימה את העונה במקום השישי בטבלת השרון, זאת לאחר שבשני השלישים הראשונים של העונה הייתה גורם דומיננטי בצמרת הגבוהה של הטבלה. הקבוצה של שלומי בן ציון ודן קובליו, שעונה קודם לכן עשתה עונה טובה במחוז שרון של שנתון ילדים א' והגיעה לגמר הגביע יחד עם המאמנים רועי ברקו ודן קובליו, המשיכה בהתקדמות גם במחוז השרון של שנתון נערים ג'. העובדה שלכפר סבא הייתה ההגנה השלישית בטיבה בליגה ובטבלת מלך השערים של הקבוצה אין שחקן שכבש סך דו ספרתי של שערים, מסבירים עד כמה מדובר בקבוצה שהייתה מחוברת ולא תלויה יתר על המידה ביכולות של מספר מצומצם של שחקנים. 

את העונה הזו סיימה הקבוצה במקום השישי בטבלה, אך למרות זאת היא לא תשחק בעונה הבאה בליגת העל של שנתון נערים ב' - וזאת בגלל נשירתה של קבוצת שנתון 2002 של המועדון מהליגה הארצית. הפועל כפר סבא מקדימה ב-3 נקודות את בית'ר טוברוק, ב-27 נקודות את מכבי הרצליה וב-36 נקודות את הפועל רמת השרון - שישחקו בעונה הבאה בליגת העל של השנתון - בזכות הישגי קבוצת השנתון שמעל של המועדון שאותו הן מייצגות. לא רק שכפר סבא לא תשחק בליגת העל, היא תמצא את עצמה משחקת במחוז הצפוני של הליגה הארצית, שם עשויות להשתבץ קבוצות שסיימו במיקומים נמוכים בליגות הפחות איכותיות של השנתון.  

אילו בהתאחדות לכדורגל כל כך ששו לשינוי חד שכזה, מוטב היה לבנות את הליגות של שנתון נערים ב' בהתבסס על טבלאות שנתון נערים ג'. אילו ליגת העל הייתה מורכבת משמונה הראשונות של ליגת השרון ושמונה הראשונות של ליגת המרכז - בניכוי הקבוצות של מכבי והפועל ת'א ואחת משתי הקבוצות של מכבי חיפה, היינו מקבלים ליגת על ברמה גבוהה יותר וקבוצות לא היו נאלצות לעמוד בפני איום של עזיבה המונית של שחקנים, בגלל שהן לא ישחקו בליגה בכירה. חבל מאוד.


עוד בכותרות
מועדון הכדורגל של הפועל פ"ת נמצא בפני שוקת שבורה. הקבוצה הבוגרת בפני סכנת הורדה לליגה א', במחלקת הנוער המצב רחוק מלהיות אידיאלי. איך יכול להיות שמועדון פאר בכדורגל הישראלי מגיע למצב הזה, ואנו לא רואים התגייסות גדולה מצד ראשי מועדונים והעירייה כדי למנוע את המצב הזה?
17/07/2018 11:51:42
קבוצה שהורכבה מ-23 שחקנים מקבוצות נערים ב' ונערים ג' מרחבי ישראל חזרה עם הרבה חוויות וסיפוק מטורניר בשבדיה. המאמן שי כהן - שאימן בעונה האחרונה את קבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה, הוביל את הקבוצה יחד עם המאמן איציק מרקל - שאימן את קבוצת נערים ב' של מכבי הרצליה. כהן משתף אותנו ברשמים מהטורניר בכתבה הבאה.
17/07/2018 11:33:14
קל להאשים את דור ההורים של היום באובר התערבות ולהאשים אותם, בזה שהם חושבים שהבן שלהם הוא המסי או הרונאלדו הבא. אבל מה עם התעשייה שגורמת להם להרגיש כך? מי זו התעשייה ומה תרומתה לעניין? על זאת בטור הבא.
16/07/2018 12:42:48
לירון אזולאי, שמשחק כקשר אחורי וכבלם בקבוצת שנתון 2003 של הפועל חיפה, הוא האורח שלנו בפינת "הכר את השחקן". מעוניינים גם אתם להשתתף? פרטים בכתבה
16/07/2018 11:57:29
קבוצת נערים ג' של הפועל ר"ג עשתה עונה טובה בליגת המרכז, אותה היא סיימה במרכז הטבלה ועם צבירת נקודות נכבדת. למרות כל אלה, הקבוצה לא תשחק בעונה הבאה בליגה הבכירה של שנתון נערים ב', בשל שינוי מבנה הליגות. כתבה אחרונה בסדרה.
15/07/2018 11:49:09
קבוצת נערים ב' של עירוני נשר הגיעה לעונה הזו אחרי עונה בינונית בליגת השרון של שנתון נערים ג'. הקבוצה של מיכה דיין הייתה בחלק גדול מהזמן במאבק על אליפות ארצית צפון. המאמן מסכם את העונה בכתבה הבאה.
14/07/2018 18:20:49


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל