משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


לבנות בחוכמה: 10 קבוצות, 3 סיבובים - וכך לא לחוצים בזמן

ליגות של 10 קבוצות, 3 סיבובי משחקים ו-27 משחקי ליגה יאפשרו גם מרווח זמן להשלמת משחקים וגם צמצמום מרחקים גאוגרפיים. כמובן שהשיבוץ צריך לכלול שילוב מושכל בין רמה מקצועית ומיקומים גאוגרפיים של הקבוצות.
פורסם ב: 06/08/2018 09:59:45


מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: ולדי מויסייב


אחת מהבעיות הקשות ביותר בעונות האחרונות בגזרת מחלקות הנוער היא סוגיית השלמות המשחקים. נכון, כבר כמה שנים שאין חובת השלמת משחקים בשנתוני השמיניות והילדים - שזו החלטה שהיא אנטיתיזה לספורט, אבל היא גם נובעת בין היתר ממצוקה קשה של מגרשים ושבתות פנויות. רעיון שיכול לעזור לפתור את המצב הזה הוא שיבוץ של ליגות בנות 10 קבוצות החל משנתוני השמיניות ועד הליגות המחוזיות בשנתוני נערים ב', נערים א' והנוער. שלושה סיבובי ליגה, 27 מחזורי משחקים יאפשרו מרווח זמן לקיום משחקי השלמה בכל השנתונים, צמצום מרחקים גאוגרפיים - שמן הסתם יחסכו הוצאות נסיעה מוגברת למועדונים ולהורי השחקנים, וגם לסיים עונה בשלב מוקדם יותר - לפני שהשרב הגדול מגיע. כמובן שלא בכל מקרה ניתן יהיה לעשות זאת, מאחר וקרוב לוודאי שמספר הקבוצות שיירשמו לליגה לא יהיה מספר שניתן יהיה לחלק ב-10, אז יהיו מקרים שבהן המצב ייאלץ לעשות ליגות בפורמט שונה, אבל בגדול מומלץ שהקו המנחה יהיה ליגות של 10 קבוצות.

פורמט של ליגות בנות 10 קבוצות מחייב לשים בראש סדר העדיפויות את הצד המקצועי, כלומר לייצר ליגות עם פערים כמה שיותר קטנים בין הקבוצות. במקום השני בסדר העדיפויות צריך להציב את הצד הגאוגרפי ולאפשר ככל שניתן לקבוצות לשחק בקרבה גאוגרפית סבירה. השיקול השלישי שלטעמי כדאי לקחת בחשבון, כמובן שאם הדבר ניתן וכל המקרה לגופו, הוא להשתדל ולפצל קבוצות מאותה עיר שחולקות את אותם מגרשי אימונים לליגות שונות. דוגמאות: הפועל ומכבי הרצליה, קבוצות מהעיר חיפה דוגמת מ.ס רובי שפירא, בית'ר חיפה ומ.כ נווה יוסף. החיכוך שיש בין הקבוצות והמועדונים ביום יום הוא מספיק גדול ולא בריא, כך שבמקרים שבהם ניתן להפריד כוחות במשחקי הליגה הדבר יהיה משובח. הדבר מתייחס גם לקבוצות מאותם מועדונים. כפי שבליגות הנערים והנוער אין אפשר לשבץ קבוצות מאותו מועדון באותה ליגה, מוטב לעשות זאת גם בשנתוני השמיניות והילדים. הדבר יוצר בהרבה מועדונים יריבות וקנאה בין כדורגלנים והורים. שום דבר טוב לא יוצא מזה. עוד בכותרות
למרות שההתאחדות לכדורגל הודיעה שלוחות משחקי הליגות הארצית יפורסמו ביום רביעי, עד לרגע זה לא פורסמו הלוחות - מאחר וקבוצה במחוז הצפוני הודיעה על ויתור על מקומה בליגה. בהתאחדות אומרים שביום ראשון תיערך הגרלה בנוגע לזהות הקבוצה שתחליף את אותה קבוצה, אך בו בזמן שתי קבוצות במחוז הצפוני כבר קיבלו את לוח המשחקים שלהן. מבולבלים? גם אנחנו.
17/08/2018 13:14:10
כמו קבוצות הבוגרים, גם קבוצות הנוער של העיר הרצליה לא ישחקו באותה ליגה. ההתאחדות לכדורגל הותירה את מכבי במחוז הדרומי ואילו הפועל - שעלתה ללאומית מהמקום השני של המחוז הדרומי בליגה הארצית, תשחק במחוז הצפוני.
17/08/2018 13:07:25
נבחרת נערים א' של ישראל נחלה הפסד ראשון בטורניר הידידות באוקראינה - 1:0 למקבילה של תורכיה, שכבשה את שער הניצחון במהלך המחצית הראשונה.
16/08/2018 18:06:54
אלון חזן, שמשמש מזה עשור כמאמן בנבחרות הצעירות, קודם לתפקיד עוזר מאמן הנבחרת הבוגרת והוא יעבוד לצידו של אנדראס הרצוג המאמן הלאומי. ניר לוין, מנהל העל של הנבחרות הצעירות, ימשיך בתפקידו ובמקביל יאמן את נבחרת הנוער.
16/08/2018 16:27:37
נבחרת נערים א' של ישראל פתחה עם תוצאת תיקו 2:2 את טורניר הידידות בו היא משתתפת באוקראינה. נציגות נכבדת למכבי חיפה בסגל הנבחרת.
15/08/2018 22:28:10
ההתאחדות לכדורגל פרסמה אתמול אחה"צ את לוחות המשחקים בשתי הליגות הארציות של שנתון נערים ב'. בדרום - דרבי באר שבעי כבר במחזור השני. בצפון - דרבי כפר סבאי במחזור השמיני.
15/08/2018 14:28:13


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל