משתמש:
סיסמא:
ליגות

גביע המדינה


חגיגה צעירה בבית הנשיא

ביום ראשון האחרון נערך בבית הנשיא בירושלים טקס "מגן הכבוד - תקווה ישראלית. במהלך הטקס העניק נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מגיני הוקרה למועדוני הכדורגל של עירוני קרית שמונה, מ.ס רובי שפירא חיפה. הפועל באר שבע והפועל קטמון על פועלם למען הקהילה. בנוסף, מגיני הוקרה הוענקו גם למאמנות שלי ישראל ומירב שמש ולמאמן אבי חוגי ממכבי שוהם.
פורסם ב: 07/08/2018 09:09:15

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
סיוע להכנת הכתבה: אתר ההתאחדות לכדורגל ולשכת העיתונות הממשלתית

נשיא המדינה, ראובן [רובי] ריבלין, העניק ביום ראשון  זו השנה הרביעית ברציפות את 'מגן הכבוד  תקווה ישראלית' לעונת 2017/18. 'מגן הכבוד -  תקווה ישראלית', הינו יוזמה של בית הנשיא בשותפות עם משרד התרבות והספורט, ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגות, הטוטו ועמותת ערכים בספורט. הפרויקט הינו חלק מתכנית הדגל 'תקווה ישראלית' אותה מוביל נשיא המדינה, לביסוס השותפות בין המגזרים שמרכיבים את החברה הישראלית. 'מגן הכבוד' נולד מתוך רצון לעודד ולתמוך במועדוני הכדורגל לבסס תשתית ארגונית, חינוכית וערכית משמעותית שתסייע לצמצמם פערים, לייצר שיתופי פעולה בין מגזרים שונים ולצמצם את האלימות והגזענות במגרשים.

הנשיא העניק מגיני הוקרה לבעלי הפועל באר שבע ועירוני קרית שמונה ולמנכ'ל הפועל קטמון ולשחקנית אורי אהרוני על פרויקטים חברתיים וגם לספיר נדלר - מנהלת מחלקת הנוער של מ.ס רובי שפירא חיפה, ששולבו בפעילות של מחלקות הנוער של המועדונים. עוד הוענקו באירוע 'מגן הכבוד – תקווה ישראלית: הדור הבא' למחלקת הנוער והילדים של הפועל קטמון, ואות 'מאמן הכבוד של המדינה' שהוענק למאמנת שלי ישראל.  אות 'מאמן הכבוד של המדינה' הוענק לכדורגלנית אס'א ת'א שלי ישראל מייסדת עמותת 'בנות נתניה' -  לה קבוצות ליגה תחרותיות. עוד מאמנים שזכו לכבוד הם מירב שמש - שתאמן העונה את קבוצת ילדים ג' של מכבי באר שבע ועזרה לקדם את כדורגל הילדות והנשים בעיר באר שבע ואבי חוגי - מאמן קבוצת נערים ב' של מכבי שוהם, שתרם רבות למען עשייה קהילתית.

נשיא המדינה, מר ריבלין, שבעבר שימש יו'ר מועדון הכדורגל של בית'ר ירושלים, אמר בדבריו: 'אין לנו גולים סוג ב'. כל הגולים שלנו שווים, וכל אזרחי מדינת ישראל שווים. מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, דמוקרטית ויהודית בדיבור אחד', אמר הנשיא במהלך הטקס והוסיף: 'יש לנו אחריות מלאה כלפי כל צעירי הארץ הזאת, יהודים ולא יהודים כאחד, לא רק לאפשר להם הזדמנות שווה להגשים את החלום שלהם, אלא גם הזדמנות להרגיש חלק, להרגיש שייכים, להרגיש שמדינת ישראל היא ביתם. זה - מאמנים יקרים, שחקנים, בעלי המועדונים, וכל השותפים במיזם החשוב הזה, זה בדיוק מה שאתם עושים בפעילות שלכם ב'תקווה ישראלית - מגן הכבוד'. אתם עובדים קשה מאוד כדי להבטיח תקווה ישראלית, לכל ילד וילדה במועדון ובקהילה שלכם. במרכזי הלמידה, במיזמים ובטורנירים משותפים, לדתיים, לחילונים, ליהודים ולערבים, לבנות ולבנים. אתם מגדלים דור שערכים כמו שוויון, מנהיגות, שותפות, סובלנות וקבלת האחר, יהיו חלק מה-DNA שלו, חלק בלתי נפרד מהמצוינות שלו. וזאת הסיבה שאני כאן אתכם היום, שאני שותף שלכם במסע הזה. כן, אנחנו רוצים לשנות את תרבות הכדורגל בישראל, אבל את הערכים האלה אנחנו רוצים להמשיך ולהטמיע בכל מקום בישראל, והכדורגל הוא כלי מדהים העומד לרשותנו במשימה הזאת.'

מדברי אלונה ברקת בעלת הפועל באר שבע: 'אני רוצה להודות לך כבוד הנשיא, על ההכרה בחשיבות העצומה של הכדורגל ושל האפשרויות המדהימות הטמונות בו. לפני כשלוש שנים זיכית אותנו, אדוני הנשיא, בביקור בבאר שבע, וראית את ילדי הפרויקטים שלנו, שיחקת וחיבקת אותם. אתה נהנית מאוד מהחיבור איתם והם לא ישכחו את החיבוק שלך. הפרס הזה הוא פרס ששייך לכל הכדורגל הישראלי, אני מודה לכל הקולגות שלי שעושים רבות למען הקהילה, כל אחד בתוך ביתו. העבודה החברתית-הקהילתית מגיעה מתוך הלב, עבודה שבאה לידי ביטוי בעשייה היומיומית עם הקהילה העוטפת אותנו. אני אומנם מדברת פה לפניכם, אבל אני מדברת בשם כל חבריי, אנשי הכדורגל שעושים עבודה חשובה. בתפיסתנו, הפרויקטים הללו אינם מעורבות בקהילה, בראייתנו אנחנו חלק מהקהילה, ולכן התפקיד שלנו, השליחות שלנו, היא ליישם את המשפט 'על המגרש כולנו שווים' - אף אחד לא נשאר מאחור ואין אף אחד שונה .הכדורגל הוא כלי חברתי וקהילתי אדיר, הוא גשר בין תרבויות ודתות, ואני שמחה שיש לנו את הזכות הגדולה לפעול בתוכו. כולי תקווה שמדינת ישראל שמבינה את חשיבותו של הספורט, תדע להשתמש בו ולהבין את יכולת השפעתו.'

מדברי אורי אהרוני, שחקנית במחלקת הנוער של 'הפועל קטמון ירושלים': 'הפועל קטמון ירושלים הוא המועדון הראשון שהוקם על ידי אוהדים ומנוהל על ידם. המועדון פועל על פי הערכים שהגדירו האוהדים. שוויון, סובלנות והתנגדות מוחלטת לכל סוג של אלימות. אנו מאמינים שבאמצעות סביבה בטוחה, פתוחה, מכילה ומשפחתית, המועדון יוכל לייצר נורמת התנהגות חדשה בספורט הישראלי ולהוות דוגמא של אחריות כלפי הקהילה. המועדון מפעיל מגוון פרויקטים חברתיים שמאגדים את כל האוכלוסיות בירושלים ויותר מאלף ילדים וילדות לוקחים בו חלק מידי שנה. כך גם בקבוצתי משחקות דתיות, חילוניות, יהודיות וערביות ביחד. בנוסף, יש שתי מחלקות נוער מקצועיות לבנים ולבנות היחידה בירושלים במקביל לתכנית המקצועית שהמועדון משקיע בה משאבים רבים. תודה רבה לכל מי שבחר בנו, ולנשיא המדינה מר ראובן [רובי] ריבלין שתומך בתכנית 'מגן הכבוד- הדור הבא'. יאללה הפועל'.


 


מדברי שלי ישראל, מייסד עמותת 'בנות נתניה: 'ככל שהניצחון קשה יותר להשגה, כך האושר שמקבלים ממנו גדול יותר'. - פלהץ המשפט הזה מתאר בצורה הכי טובה את הדרך שעברתי בדרך להקמת מועדון הכדורגל בנות נתניה. בילדותי, חלמתי להיות שחקנית כדורגל. בעיר מגורי לא הייתה קבוצה לילדות בגילי ובטח לא לבוגרות. מי שעזרו לי להגשים את חלומי אלו הוריי וכך התחלתי את דרכי המקצועית, תוך נסיעות יומיומיות מאתגרות לעיר אחרת, 5 פעמים בשבוע, 3 שעות של נסיעה כל יום. במשך 17 שנים, שיחקתי כדורגל בכל נבחרות ישראל ובמועדון הכדורגל של אסא ת'א. תארים קבוצתיים ואישיים גרפתי לא מעט לאורך הקריירה, אך לאורך אותה הדרך ליוותה אותי המחשבה, שאני רוצה לשנות, אני רוצה לפתוח את הדלת עבור שחקניות נוספות, כאלו שאולי לא יצליחו לעבור את הדרך שאני עברתי כדי לשחק בספורט שאני כל-כך אוהבת. רציתי לדאוג שבעיר מגורי, נתניה, תהיה אפשרות לכל מי שרוצה ותרצה לשחק כדורגל, מבלי לנסוע שעות לערים אחרות. לפני 5 שנים, החלטתי להפוך את המחשבה למציאות, והקמתי מועדון כדורגל לילדות, נערות ונשים בעיר שלי. זה אמנם התחיל מחוג של 2 ילדות בספורטק, אך הגענו היום למצב שבו משחקות בעיר נכון לשנת 2018 כ-100 נשים, נערות וילדות במסגרות השונות. זה המקום להודות להורי, שליוו והאמינו בחלום שלי מתחילתו, ללא צל של ספק ועם תמיכה לכל אורך הדרך.

למאמנים שלי לאורך הדרך שחינכו אותי לא להסתפק לעולם במה שניתן להשיג, אלא לחלום על דברים שנראים בלתי אפשריים להשגה. לשחקניות שלי, השותפות לחלום שלי, אלו שגורמות לי לקום כל בוקר ולחשוב איך מתקדמים הלאה. מבטיחה לכם שזו רק תחילת הדרך'.


עוד בכותרות
למרות שההתאחדות לכדורגל הודיעה שלוחות משחקי הליגות הארצית יפורסמו ביום רביעי, עד לרגע זה לא פורסמו הלוחות - מאחר וקבוצה במחוז הצפוני הודיעה על ויתור על מקומה בליגה. בהתאחדות אומרים שביום ראשון תיערך הגרלה בנוגע לזהות הקבוצה שתחליף את אותה קבוצה, אך בו בזמן שתי קבוצות במחוז הצפוני כבר קיבלו את לוח המשחקים שלהן. מבולבלים? גם אנחנו.
17/08/2018 13:14:10
כמו קבוצות הבוגרים, גם קבוצות הנוער של העיר הרצליה לא ישחקו באותה ליגה. ההתאחדות לכדורגל הותירה את מכבי במחוז הדרומי ואילו הפועל - שעלתה ללאומית מהמקום השני של המחוז הדרומי בליגה הארצית, תשחק במחוז הצפוני.
17/08/2018 13:07:25
נבחרת נערים א' של ישראל נחלה הפסד ראשון בטורניר הידידות באוקראינה - 1:0 למקבילה של תורכיה, שכבשה את שער הניצחון במהלך המחצית הראשונה.
16/08/2018 18:06:54
אלון חזן, שמשמש מזה עשור כמאמן בנבחרות הצעירות, קודם לתפקיד עוזר מאמן הנבחרת הבוגרת והוא יעבוד לצידו של אנדראס הרצוג המאמן הלאומי. ניר לוין, מנהל העל של הנבחרות הצעירות, ימשיך בתפקידו ובמקביל יאמן את נבחרת הנוער.
16/08/2018 16:27:37
נבחרת נערים א' של ישראל פתחה עם תוצאת תיקו 2:2 את טורניר הידידות בו היא משתתפת באוקראינה. נציגות נכבדת למכבי חיפה בסגל הנבחרת.
15/08/2018 22:28:10
ההתאחדות לכדורגל פרסמה אתמול אחה"צ את לוחות המשחקים בשתי הליגות הארציות של שנתון נערים ב'. בדרום - דרבי באר שבעי כבר במחזור השני. בצפון - דרבי כפר סבאי במחזור השמיני.
15/08/2018 14:28:13


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל