You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

אוטיסט - לא מה שחשבתם

שיתוף כתבה

אוטיסט - לא מה שחשבתם

אתמול חל היום הבינלאומי להעלאת המודעות לבעלי מוגבוליות. עידו, נער בן 14 מיישוב בשפלת הארץ, שהשתייך תקופה קצרה לקבוצת ילדים כשוער, משתף אותנו בגילוי לב אמיץ בקשיים הרבים שהוא ניצב בהם, כמי שמעוניין להשתלב בחברה רגילה.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

יום המודעות הבינלאומי לבעלי מוגבלויות חל אתמול ומבחינתנו זה הזמן הטוב ביותר להפנות זרקור לעידו - נער מקסים בן 14 מיישוב בשפלת הארץ, אינטלגנט בצורה מרשימה, שאובחן כאוטיסט, אוהב מאוד כדורגל ובמיוחד לשחק כשוער, שלאורך חייו מנסה להשתלב במסגרות חברתיות רגילות ונתקל בלא מעט קשיים - שאת חלקם הוא חושף כאן בגילוי לב אמיץ.

 

התקופה האחרונה היא תקופה מאוד שמחה בחייו של עידו. המעבר לחטיבת הביניים - לכיתה שמיועדת לנערים ונערות מרקע דומה, פתחה בפני עידו צוהר לחיים חברתיים טובים יותר: "כשהייתי בבית ספר יסודי ולמדתי בכתה רגילה הרגשתי ניכור ועברתי הרבה פעמים חרמות וספגתי הצקות ועוד כל מיני דברים לא נעימים. לצערי, יש הרבה אנשים שמסתכלים על אנשים שונים מהם בזלזול, בהתנשאות, בשחצנות, אולי בפחד, כאילו שמדובר באנשים מצורעים. כיום אני נמצא במסגרת שעושה לי טוב לחיי החברה ולהרגשה ואני מאושר בה".

 

לפני כשנתיים עידו ניסה להשתלב בקבוצת כדורגל תחרותית כשוער, אך לדבריו לאחר תקופה קצרה הבין שהוא אינו רצוי ולכן עזב את הקבוצה: "הרגשתי שאני כמו עצם בגרון גם למאמנים וגם לחלק גדול מהילדים. היחידים שקיבלו אותו והתייחסו אלי בכבוד הם דווקא השוערים, שאיתם הייתי צריך להתחרות על דקות משחק. כל האחרים נתנו לי הרגשה מאוד רעה, הרגשתי שנרתעים ממני בגלל שאני שונה. ציפיתי מהמאמנים להיות שם בשבילי ולהשתמש בי כדוגמא חינוכית לקבלת האחר והשונה, אבל הופתעתי לרעה מהיחס שלהם ולכן עזבתי אחרי מספר חודשים".

 

בחודשים האחרונים מצא עידו מסגרת ספורטיבית אלטרנטיבית - אימונים אישיים ואימונים בקבוצות קטנות יחד עם המאמן נועד עברי. עידו מספר על החיבור המיוחד שנוצר: "נועד הוא אדם מאוד מיוחד, מקצועי, עם גישה מדהימה ועם יחס מאוד חם. הוא עבורי כמו אח גדול ומאוד התחברנו. אני נהנה מאוד מהאימונים שאנחנו עושים יחד, הם עוזרים לי מאוד להרגשה ולחיבור עם המשחק שאני כל כך אוהב". נועד עברי מגיב במחמאות גדולות לעידו: "מדובר בנער מקסים, עם לב זהב, שאוהב להתאמן, אוהב את המסגרת, שמאוד נקשרתי אליו ואפילו לקחתי אותו איתי לאימונים שעשיתי לשחקני בוגרים - שמיד התאהבו בדמות שלו. הקשר בינינו הפך להיות מאוד חזק, המשפחה שלו והוא בפרט הם עבורי משפחה לכל דבר, אנחנו בקשר מאוד הדוק ואני שמח על הזכות שיש לי לעבוד עם עידו".

 

לסיום, עידו משתף אותנו במשאלות הלב שלו: "אני מאוד מקווה שנגיע למצב, שבמדינה שלנו אנשים יבינו שאין שום סיבה לשפוט לרעה אנשים לפי המגדר והחזות שלהם. גם אנחנו בני אדם וגם לנו יש מה להציע ומה לתרום לעולם הזה. אני באופן אישי מקווה להשתלב שוב כשוער בקבוצת כדורגל ולהתפתח בתחום הזה". 

 

 

האימונים במסגרת הקבוצתית לא מספיקים? צריכים יחס אישי? מעוניינים להעצים את האיכויות שלכם? תנו לנו לנסות לעזור לכם.הקליקו כאןותעברו לכתבת המומלצים שלנו באתר "וולה" - שם תוכלו למצוא אנשי מקצוע איכותיים בתחומים שונים, שישמחו לתת לך את ההעצמה שאתם צריכים, כדי למקסם את היכולות שלך.

אוטיסט - לא מה שחשבתם
ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה להמשיך את ההתקשרות עם מנהל העל של הנבחרות, ווילי רוטינשטיינר. חשוב שהאיש ישים את כל יהבו על טיפו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

חדש באתר

החיזור של מאמנים אחר כדורגלנים דרך הרשתות החברתיות וההאדרה של מועדונים המחתימים שחקנים על חוזים בגילאי נערים ונוער, גורמ...