You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל מאמצת את עמותת ילדים בסיכוי

שיתוף כתבה

ההתאחדות לכדורגל מאמצת את עמותת ילדים בסיכוי

ההתאחדות לכדורגל מאמצת את עמותת 'ילדים בסיכוי, עמותה הפועלת למען ילדי הפנימיות וצעירים ללא עוגן משפחתי

מאת: אתר ההתאחדות לכדורגל
צילום: איילה יגלניק


ההתאחדות לכדורגל בישראל ממשיכה להעצים את פעילותה החברתית והחליטה לתמוך בשנים הקרובות בעמותת 'ילדים בסיכוי', במטרה לסייע לאוכלוסיית הילדים והצעירים בסיכון בישראל.   

עמותת "ילדים בסיכוי", זוכת פרס הנשיא להתנדבות, פועלת במטרה לסייע לילדים ולבני נוער במהלך תקופת הילדות ובמעבר לבגרות, וכשאלה הופכים צעירים היא מלווה אותם ומסייעת להם להתפתח, כך שיוכלו לצעוד בראש מורם אל עבר חייהם הבוגרים, לתפקד בצורה מיטבית ולתרום לחברה. יחד עם העמותה, ההתאחדות לכדורגל צפויה לקדם פרויקטים מעוררי השראה ופעילויות מבורכות, שיעניקו לילדי הפנימיות ולצעירים ללא עורף משפחתי, ערכים ראויים, לצד חיזוק ביטחונם האישי, העשרה בתחומי הספורט והקהילה ויצירת שת"פ כצוות על המגרש, שילמד אותם הלאה, גם כלים ומודלים, כהכנה לעתידם ושיעור לחיים.  

בישראל חיים כיום כ-10,000 ילדים ובני נוער אשר הוצאו ביוזמת רשויות הרווחה ממשפחות מורכבות המתמודדות עם התמכרויות, מחלות קשות, תקופות מאסר, נטישה או יתמות. אותם ילדים, שחלקם חוו שנים ארוכות וקשות של הזנחה, התעללות וכאב, חיים בפנימיות ובמשפחות אומנה ברחבי הארץ. מדי שנה, לאחר תום לימודיהם בתיכון, מסיימים מאות בני נוער את שהותם בפנימיות ובמשפחות אומנה וזקוקים ליד מכוונת וסיוע בכל היבטי החיים.

החזון החברתי של ההתאחדות לכדורגל מושתת על קידום יוזמות חברתיות, תמיכה באוכלוסיות נזקקות והקניית ערכים, שכל חברה ראויה בוודאי תסכים עליהם, כמו: ספורטיביות, כבוד הדדי, שוויון, סובלנות, עזרה לזולת, מלחמה בלתי מתפשרת באלימות ובגזענות וטיפוח דו קיום.

חזון זה עולה בקנה אחד עם מהותה של העמותה, שפועלת מעל 33 שנה למען ילדים, נוער וצעירים בסיכון. כמו כן, בעזרת ההתאחדות לכדורגל, מבקשת העמותה לקדם פיתוח וטיפוח של שחקנים ומאמנים מצטיינים בקרב בוגרי הפנימיות. הכוונה לאתר שחקנים מצטיינים או בעלי פוטנציאל גבוה ובעזרת שחקנים ומאמנים שישמשו להם כמנטורים, לדחוף אותם קדימה להישגיות והצלחה.

אורן חסון , יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "הבחירה למסד שיתוף פעולה ארוך שנים עם עמותת ילדים בסיכוי מגיעה מתוך אמונה גדולה של ההתאחדות בשילוב בין כדורגל, חינוך וחברה. התחברנו לערכים של התכנית, מצאנו נקודות השקה רבות ואני משוכנע כי להתאחדות לכדורגל תהיה תרומה גדולה עבור עמותת ילדים בסיכוי, ובעיקר עבור אלפי בני הנוער שנמצאים במסגרות השונות שלה. זאת זכות עבורנו שהפכה כבר מזמן לחובה".

ירון בראון, מנכ"ל עמותת ילדים בסיכוי: "צוות העמותה ואני בראשה, מודים להנהלת ההתאחדות על החיבוק החם והנכונות לקחת חלק בפעילות חשובה ומאד משמעותית שכולה טוב. אנו נרגשים להתחיל לקדם ביחד פעילויות נפלאות, כמו אירוע פתיחת שנה שנערך לאחרונה לצעירים מתכנית הבוגרים של העמותה בתא הכבוד באצטדיון רמת גן . ההתאחדות תסייע לנו גם בהפקת חגיגות בני ובנות מצווה שיגרמו לעוד ילד וילדה לחייך, וכן בפעילויות ספורטיבית לילדים, קידום הספורט אצל ילדות וצעירות שיקנו להן כלים לעתיד ועוד פעילויות שבטוחני שישפיעו על עתיד הצעירים".

לאחרונה נערך אירוע חלוקת מלגות של העמותה באצטדיון רמת גן כחלק משיתוף הפעולה עם ההתאחדות. מנכ"ל ההתאחדות, רתם קמר, העניק לעמותה שי צנוע בדמות כדור משחק עם חתימות שחקני הנבחרת הבוגרת וחולצת נבחרת. קמר פנה אל המשתתפים ואמר להם: "אנחנו, ההתאחדות לכדורגל, עוסקים בספורט. כמו שאתם יודעים, לא תמיד אנחנו בצד המנצח על המגרש. אבל, וזה הדבר החשוב ביותר, אנחנו מקפידים לחנך את הצעירים והצעירות במסגרות שלנו, בנבחרות, בקבוצות, שתמיד יש סיכוי. אנחנו גם יודעים שלא כל מי שנכלל במסגרות שלנו יתפתח לשחקן כדורגל, אבל משוכנעים כי הוא יהפוך בזכות הכדורגל לאדם טוב יותר. ערכי, שאפתני, חלק מקבוצה, אחד שיודע להתמודד עם אתגרים. כל הכלים האלה הם ערובה להצלחה על המגרש ומחוצה לו. אנחנו מאמינים כי החיבור הזה מגדיל את הסיכויים של כולנו".

ההתאחדות לכדורגל מאמצת את עמותת ילדים בסיכוי
ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה להמשיך את ההתקשרות עם מנהל העל של הנבחרות, ווילי רוטינשטיינר. חשוב שהאיש ישים את כל יהבו על טיפו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

חדש באתר

החיזור של מאמנים אחר כדורגלנים דרך הרשתות החברתיות וההאדרה של מועדונים המחתימים שחקנים על חוזים בגילאי נערים ונוער, גורמ...