You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

הכר את השחקן- נתנאל שטרית – 2004, הפועל רמת השרון

שיתוף כתבה

הכר את השחקן-  נתנאל שטרית – 2004, הפועל רמת השרון

נתנאל שטרית, ששב ארצה אחרי תקופה באקדמיית הכדורגל של בורדו הצרפתית – אליה הוא עתיד לשוב, כשיקבל דרכון אירופאי, שיחק בעונה האחרונה בהפועל רמת השרון. הקשר המוכשר מאמין בעבודה קשה וזוכה לשבחים מאנשי מקצוע רבים.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

הפגרה שבין העונות כבר כאן, כפי שהבטחנו פינת "הכר את השחקן" – הפינה שמעניקה את הבמה המרכזית לכם, הכדורגלנים הצעירים, חוזרת לפעילות מבצעית. מדובר בראיון שמבוסס על שאלון למילוי עצמי. איך זה עובד? אתם יוצרים איתנו קשר ראשוני בהודעה בעמוד הפייסבוק שלנו, אנו שולחים לכם את השאלון, אתם עונים על התשובות ושולחים לנו את השאלון בצירוף תמונות שלכם – ואנו מעלים את הכתבה. חשוב לציין: מועד ההעלאה של הכתבות כפוף לשיקולי המערכת ואין אנו מתחייבים מראש על מועד פרסום.

היום אנו שמחים לארח את נתנאל שטרית מחולון – קשרה המוכשר של קבוצת שנתון 2004 של הפועל רמת השרון, שבשלהי העונה הוקפץ לקבוצת נערים ב' של המועדון וסייע לה להישאר בליגת העל. נתנאל שטרית רק 15 וארבעה חודשים וכבר ברזומה שלו חוויה אירופאית. את דרכו החל בקבוצות הטרומים של צפרירים חולון, משם עבר לקבוצת ילדים ג' של מכבי פ"ת, ממנה הגיע לקבוצת ילדים ב' של הפועל ראשון לציון – משם יצא בקיץ 2017 לפרק זמן של כחצי שנה באקדמיית הכדורגל של בורדו הצרפתית, שהזמינה אותו למבחנים אחרי שהתרשמה מסרטוני ביצועים שלו. שטרית המוכשר התקבל לקבוצת הגיל שלו – אך לאחר כחצי שנה נאלץ לחזור ארצה, בעקבות קשיים בירוקרטיים מצד פיפ"א בכל הקשר למעמדו כקטין. בינואר 2018 שב ארצה והצטרף לקבוצת ילדים א' במחלקת הנוער של הפועל רמת השרון. בעונה האחרונה היה שחקן מוביל בקבוצת נערים ג' – שסיימה את העונה במרכז טבלת השרון. שטרית הבקיע שמונה שערים ובישל כמות גדולה של שערים ובשלהי העונה סייע לקבוצת נערים ב' להישאר בליגת העל.

בהפועל רמת השרון מאוד שמחים על השתלבותו המוצלחת של שטרית במחלקה. יו"ר המועדון, גור תמר: "מדובר באישיות מאוד מיוחדת. שחקן עם מוסר עבודה בלתי רגיל, שמלבד אימוני הקבוצה מתאמן בכל בוקר לפני הלימודים וגם משלב יחידות אימון נוספות יחד עם אנשי מקצוע של המועדון שלנו. מבחינה מקצועית מדובר בשחקן לא פיזי במיוחד, אך מאוד טכני ומאוד חכם ברמת המשחק שלו – מזכיר מאוד בסגנון את אייל ברקוביץ'. אנחנו שמחים שנתנאל בחר בנו ושמחים שהוא איתנו. אנחנו כאן לצידו עד אשר יסתדרו העניינים הבירוקרטיים, שיאפשרו לו לעבור לשחק בצרפת". כדורגלן העבר אביבי זוהר, המאמן המנטלי של מחלקת הנוער של רמת השרון, הוסיף שבחים משלו: "את נתנאל שטרית אני מלווה כבר מגיל 12. הייתי שותף מלא למעבר שלו לקבוצת בורדו הצרפתית ואני בקשר רציף עם סילבה מאמנו בבורדו ועם יאניק סטופירה מנהלה המקצועי של בורדו ואחד מגדולי שחקני נבחרת צרפת במעקב שלהם אחר ההתקדמות של נתנאל עד לקבלת הדרכון הארופאי.נתנאל הוא ללא ספק מדור העתיד של הכדורגל הארופאי הייתי אומר.שחקן מוכשר מאוד עם אופי ומנטליות של שחקן מהרמות הגבוהות גם באירופה. מדובר שחקן בעל כח רצון ומוסר עבודה מהגבוהים ביותר שיש ובהחלט אני צופה לו עתיד גדול בכדורגל". גם הפיזיולוג הבכיר ד"ר ירון ברק (בוקי), המנהל המקצועי של רשת מכוני קינטיקס, שעובד יחד עם שטרית הצטרף לשבחים: "אני מלווה את נתנאל שטרית כ שלוש שנים ברציפות בכל הנוגע לפיתוח יכולות גופניות. אני שמח לציין שנתנאל הינו שחקן מוכשר ביותר וחשוב מכך - בעל מוטיבציה גבוהה מאוד אשר משקיע את כל כולו להתפתחותו כשחקן עתיד. בשנה האחרונה נתנאל עשה ״קפיצת מדרגה״ חשובה בכל הנוגע ליכולות הגופניות. בנוסף ראוי לציין כי נתנאל הינו נער עם חינוך יוצא מהכלל, תרבותי, נעים הליגות ואין לי ספק שאם ימשיך ברמת ההשקעה הנוכחית הוט יגיע לרמות הגבוהות אליהן הוא שואף".

עכשיו נעבור לשחקן עצמו, שמסכם בסיפוק את העונה האחרונה: "מבחינה קבוצתית בשנתון שלי הייתה קבוצה טובה מאוד, עם חבר'ה טובים מאד ומפרגנים.  העונה הזאת התמקדתי יותר בבישול שערים ופחות בהבקעות שערים. את העונה סיימתי עם 11 כיבושים ועם כמות גדולה הרבה יותר של בישולים ואני שמח על כך". שטרית משתף אותנו בהתרשמות שלו מהתקופה בצרפת: "באקדמיה של בורדו אנשי מקצוע ברמה גבוהה, כל אחד מכבד ועושה את התפקיד שלו בצורה מסודרת. ההתמקדות שם היא  במסירות מדויקות בנגיעה או שתיים חכם. השתלבתי בצורה מצוינת, הבקעתי ובישלתי המון שם. המנהל המקצועי יניק סטופירא והמאמן שלי סילביה היו מתקשרים איתי בשפת הסימנים, בגלל שלא ידעתי את השפה. בוקר אחד המאמן קרא לי למשרד שלו לפני האימון ואמר לי שהוא לומד אנגלית בשביל לדעת לתקשר איתי, חיבק אותי והרגשתי שהוא מאמן טוב. לפני שחזרתי לארץ הוא אמר לי שאני אהיה שחקן מוביל בקנה מידה אירופאי. אני לא בבורדו, בגלל  עניינים בירוקרטיים, שאני מחכה שייפתרו.  

את נתנאל שטרית תוכלו להכיר מזוויות נוספות בפרק האסוציאציות:

רגע ספורטיבי גדול: "במשחק הליגה הראשון בבורדו הבקעתי 4 שערים והוספתי שני בישולים. כשחזרנו הביתה פתחנו את ערוץ טלויזיה מקומי ושם הודיעו ששחקן ישראלי הגיע עם כשרון גדול והראו אותי מבקיע את אחד השערים. מייד לאחר מכן העבירו אותי לקבוצת המחווננים - שם שיחקתי עם ילדים גדולים יותר.  מבחינה חברותית בגלל השפה היה קשה , אבל לי זה לא הפריע - כי אני לא כל כך אוהב לדבר. אני טיפוס יותר שקט.

הרגע הספורטיבי המאכזב: "החמצתי בעיטת פנדל באחד ממשחקי הקבוצה שלי".

החלום הספורטיבי הגדול: "המטרה שלי לשחק בברצלונה, להתפרנס ברמה כזו שתאפשר לי לקנות לאמא שלי ולאחיות שלי מה שהן רוצות. השאיפה הגדולה ביותר שלי היא להיות השחקן הכי טוב בעולם".

שחקן ישראלי אהוב:  "ערן זהבי. בגלל נחישות יוצאת דופן. גם בגלל שהוא עבר ברמת השרון בדרך לרמות הגבוהות".

שחקן אהוב בעולם:  "ליונל מסי. שחקן שעושה דברים גדולים ומתמקד בעשייה ולא בדיבורים".

קבוצה אהודה בישראל: "בית"ר ירושלים. הקבוצה עם הקהל הכי מלהיב בישראל".

קבוצה אהובה בעולם: "ברצלונה. קבוצה עם DNA של כדורגל התקפי, טכני, שמתבסס על מסירות קצרות והרבה תכליתיות ליד השער".

אוהב לראות בטלויזיה: "תוכניות דרמה ותוכניות ספורט".

אוהב לאכול: "שוקולד השחר וסטייקים".

הכר את השחקן-  נתנאל שטרית – 2004, הפועל רמת השרון
ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה להמשיך את ההתקשרות עם מנהל העל של הנבחרות, ווילי רוטינשטיינר. חשוב שהאיש ישים את כל יהבו על טיפו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

חדש באתר

החיזור של מאמנים אחר כדורגלנים דרך הרשתות החברתיות וההאדרה של מועדונים המחתימים שחקנים על חוזים בגילאי נערים ונוער, גורמ...