You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

חגיגת הקט רגל של הקיץ בקרית ביאליק הגיעה לסיומה

שיתוף כתבה

חגיגת הקט רגל של הקיץ בקרית ביאליק הגיעה לסיומה

העיר קרית ביאליק, שבמפרץ חיפה, אירחה עד ליום שני האחרון את טורניר "ליגת ראש העיר" - טורניר קט רגל, בו נטלו חלק 840 משתתפים ומשתתפות - חלק ניכר מהם פעילים בקבוצות כדורגל בחיפה והקריות. סיכום הטורניר בכתבה הבאה.

מאת: דוברות עיריית קרית ביאליק

ביום שני הגיעה לסיומה ליגת ראש העיר בקטרגל לשנת 2019. 840 שחקנים ושחקניות תלמידי כיתות ב' - ט', שייצגו 68 קבוצות נטלו חלק ב-230 משחקים. הליגה נמשכה 7 שבועות. כשביום שני נערכו משחקי הגמר של כל שכבות הגיל. בארבע שנים האחרונות מתקיים לו מדי חופש גדול טורניר ליגת "ראש העיר" בקרית ביאליק המשחקים מתקיימים במגרש ה"שחבק" בניהולו של בני בניסטי רכז הספורט של העירייה. בניסטי בעברו היה שחקן בקבוצת מכבי צור שלום ששייכת לעיר, לפני כארבע שנים החליט בני לפרוש ממשחק פעיל ומאז נותן את כולו למען הילדים ולקח על עצמו פרויקטים רבים בענפי הספורט השונים.

אז איך הכל התחיל? זה קרה לפני כ –4  שנים בישיבת מועצה, החליטו אלי דוקורסקי ראש העיר קרית ביאליק ביחד עם מנכ"ל העירייה ליאור טרגן להקים את טורניר הכדורגל לילדים ונוער שיספק תעסוקה לכלל ילדי הקריה ואף יגרום להם לצאת מהטלפונים ומהמסכים השונים אל השכונה לדבר שהכי הרבה אוהבים, משחק הכדורגל.

אופי הטורניר

הטורניר התקיים בשיטת שתי בתים לכל שכבת גיל כאשר כל בית מונה כחמש קבוצות שלאחריו עולות ארבעה קבוצות מכל בית שמשחקות בהצלבה מול הבית השני לפי סדר סיום המשחקים בשלב הבתים. משם הקבוצות עלו לשלב חצי הגמר וכמה ימים אחר כך אירוע הגמר , השנה החליטו בעיריית ביאליק על הפנינג גדול שיכלול בובות , דוכני מזון, והתוספת המשמעותית היא שמשחק הגמר הועברו בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק  של מחלקת הספורט של העירייה.

דבר לא פחות חשבו ששמו עליו דגש בעירייה הוא נושא הכבוד ההגינות והגזענות בספורט ובכלל בתחילת הטורניר חותמת כל קבוצה על הצהרת הגינות ספורטיבית שבה מתחייבת לפעול על פיה, סיפור מעניין ניתן למצוא בסמלים של הקבוצות כאשר הן נרשמות ובוחרות את השם שיתנוסס על חולצות המשחק שלהן הם נעשות על ידי בני בניסטי.

במהלך כל משחק מלבד השחקן המצטיין של כל משחק מהקבוצה המנצחת מחולק הכרטיס הירוק אשר מתייחס לכך שהשחקן אשר קיבל את הכרטיס התנהג בצורה מכבדת לסובביו ולקבוצה היריבה.

בכל משחק מגיע קהל רב בניהם הורים, ילדים, וסתם חובבי ספורט בכדי ליהנות מהטורניר שמתקיים כל יום בשבוע עם שופטים מהליגות הבכירות, עוד סיפור מעניין שמתקיים הוא הגעתם של סקאוטים מכל קבוצות האזור ביניהם ניתן למצוא את מכבי והפועל חיפה, עירוני נשר, מכבי צור שלום , מ.ס רובי שפירא השחקנים שצדים את עיניהם של הסקאוטינג מגיעים להיבחן בקבוצות הללו ולשחקנים זה נותן מוטיבציה רבה.

תגובות:

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קרית ביאליק:  "ליגת ראש העיר הפכה כבר למסורת קיץ נפלאה בקריית ביאליק. עבורי, בין שלל אירועי הקיץ לילדים ונוער, זוהי הפעילות המשמעותית ביותר, שריתקה את הילדים והנערים ומילאה את חופשת הקיץ בפעילות מתמשכת. תענוג היה לצפות מדי יום בעשרות השחקנים מתחרים באופן ספורטיבי והוגן במשחקים שנערכו במגרש השח-בק בספורטיון. השחקנים לא היו שם לבד, תמכו בהם מהיציע הוריהם, בני משפחותיהם וחבריהם,.חגיגה אמיתית של ספורט. קריית ביאליק חרטה על דגלה להיות עיר של ספורטלכלל הענפים ובפרט הכדורגל, אני רואה את דרך הספורט כמתווה חשוב להקניה של ערכים לילדי העיר והסביבה, וכמו הסלוגן של הקריה "דברים טובים קורים בקריית ביאליק".

ליאת בוגנים מחזיקת תיק הספורט: "אני שמחה שתרבות הפנאי והספורט בעיר הם דרך חיים בקריית ביאליק אני מבקשת להודות לבני שבפעם הרביעית ברציפות מנהל טורניר זה ביד רמה, גאה להיות חלק ממחלקת הספורט בעיר".

בני בניסטי - רכז הספורט ומנהל הטורניר: "אני שמח שנפל בחלקי טורניר שכזה בקריה חשוב לי שהילדים על ישמרו על אורח חיים ספורטיבי ובריא".

חגיגת הקט רגל של הקיץ בקרית ביאליק הגיעה לסיומה
ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה להמשיך את ההתקשרות עם מנהל העל של הנבחרות, ווילי רוטינשטיינר. חשוב שהאיש ישים את כל יהבו על טיפו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

חדש באתר

החיזור של מאמנים אחר כדורגלנים דרך הרשתות החברתיות וההאדרה של מועדונים המחתימים שחקנים על חוזים בגילאי נערים ונוער, גורמ...