You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

ליגת האלופות – הפועל הרצליה, נערים ב' - מרכז

שיתוף כתבה

ליגת האלופות – הפועל הרצליה, נערים ב' -  מרכז

הקבוצה של רפאל מנטין ועוזרו אושר גל זכתה באליפות מחוז המרכז, אחרי שזכתה בניצחון מרשים על קבוצת הצפון של הפועל ר"ג. המאמן מסכם עונה בסיפוק גדול בכתבה הבאה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

שמח במחלקת הנוער של הפועל הרצליה. אחת מהמטרות המרכזיות שהציבו ראשי המועדון, אלי חי חמו וניר שטרית והמנהל המקצועי אברהם בכר, הם לראות יותר קבוצות בליגות בכירות בעונה הבאה. לקבוצת הנוער – שעושה עונה מרשימה בצמרת לאומית צפון ולקבוצת ילדים ג' – שהוכיחה שהיא מסוגלת להשתלב בצורה מכובדת בליגת השרון, תצטרף בעונה הבאה קבוצת נערים ב' בליגה הארצית וייתכן שגם קבוצת נערים ג' בליגה בכירה – כנגזרת לעונה המוצלחת שעושה קבוצת ילדים א' במחוז דן.

היו בצוהריים הבטיחה רשמית קבוצת נערים ב' את זכייתה באליפות מחוז מרכז – והיא סוללת דרך בעונה הבאה למועדון להשתלבות באחת מהליגות הארציות. הקבוצה זכתה בניצחון 0:5 על קבוצת הצפון של הפועל ר"ג, במשחק שנערך במגרש הספארי הרעוע, זאת לאחר שהוליכה 0:4 בתום המחצית הראשונה – שבמהלכה הרצליה החמיצה בעיטת פנדל. את השערים לזכותה הרצליה כבשו: גיא רפאלוביץ', חוסיין סולטן, יובל גליק, עמית הראל ואלמוג חמי. מיד לאחר סיום המשחק חגגו שחקני הרצליה את הזכייה באליפות, כפי שתוכלו לראות בוידאו המצורף.

הפועל הרצליה הבטיחה את האליפות, למרות שנותרו עוד שני מחזורים לסיום. לקבוצה יתרון של 9 נקודות על פני שמשון ת"א, שמדורגת במקום השני. הפועל הרצליה צברה 46 נקודות מ-60 אפשריות והיא הקבוצה שכבשה את כמות השערים הגדולה ביותר – 75, וספגה את כמות השערים הנמוך ביותר – 16. בחגיגת השערים התכבדו העונה 11 כדורגלנים שונים – הבולטים שבהם הוא מלך שערי הקבוצה, אלמוג חמי – שכבש 26 שערים, וירין אבגי – שכבש 17 שערים.

בעונה שעברה קבוצת שנתון 2003 של הפועל הרצליה חוותה מפח נפגש גדול, לאחר שבשני השלישים הראשונים של העונה הוליכה את טבלת מרכז 2, אך ירידת מתח גדולה ולא מובנת גרמה לה להיראות רע בשליש האחרון של העונה – ומי שחגגה אליפות היא מכבי שוהם. רפאל מנטין, מאמן הקבוצה, שרקם שיתוף פעולה יוצא דופן עם אושר גל – מאמן קבוצת נערים ג' מערב של המועדון, שמדורגת בצמרת מחוז דן, שיתוף פעולה שבו השניים עוזרים זה לזה באימונים ומשחקים ביוזמה אישית והתנדבותית של שניהם, משתף אותנו בתהליכים שעברה הקבוצה: "נתחיל מהעונה שעברה – שבה בניתי קבוצה חזקה מאוד - שהייתה 19 מחזורים רצופים במקום הראשון, כנראה הלחץ וחוסר הניסיון השפיעו עלינו ומעדנו ברגע האחרון וסיימנו את העונה במקום השני מאוד מאוכזבים ומתוסכלים. אז לאחר עונה כל כך מוצלחת בעונה שעברה - שהסתיימה במפח נפש מבחינתנו, היה ברור לכולנו שעלינו להגיע לעונה חדשה ולבנות שוב קבוצה חזקה - שתתמודד על תואר האליפות ועליית ליגה. זה לא עסק קל ופשוט, החלטתי שאת משחקי ההכנה שלנו העונה אנחנו נעשה אך ורק נגד קבוצות מליגה לאומית - כדי שנוכל להכין את עצמנו ברמה הכי גבוהה שיש. פתחנו את הליגה טוב ושוב התמקמנו במקום הראשון מהמחזור הראשון ועד לסופו, כאשר את ההפסד הראשון שלנו קיבלנו רק במחזור ה-19. גם הפעם מצאנו את עצמנו זמן רב כשאנחנו בראש הטבלה, המטרה העיקרית היתה לשמור את השחקנים עם הרגליים על הקרקע ולא לאבד את הראש כמו בעונה שעברה וכל זה לא היה יכול לקרות מבלי השקט שנתנה לנו המערכת בראשותו של אלדר רחמים, התרומה המקצועית הגדולה של המנהל המקצועי עתיר הנסיון אברהם בכר, גולן רייבי המאמן המנטלי, ליאור אבוקסיס – מאמן הכושר המצוין של החטיבה העליונה והקבוצה הבוגרת – שעזר לנו לשדרג משמעותית את רמת הכושר הגופני שלנו, וכמובן העזרה הגדולה שזכיתי לה ממנהל הקבוצה סטס רפאלוביץ' וחברי היקר אושר גל, שתרם רבות בצד המקצועי. תודה גדולה לאנשים היקרים הללו ולראשי המועדון,  על שליווו אותנו מקרוב לאורך כל העונה ונתנו לנו כל מה שהיינו צריכים, כדי להצליח".

לרפאל מנטין יש מסר לאלה הממעיטים בגודל ההישג:  "חשוב לי לציין שהליגה שלנו היא ליגה מאוד תחרותית עם קבוצות מעולות כדוגמת הכח עמידר ר"ג, הפועל קיית אונו, שמשון תל אביב כאשר כל משחק הוא משחק עונה. המשחק שהרגשתי שאנחנו בדרך הנכונה לאליפות השנה היה במשחק החוץ נגד קריית אונו, כשהם הובילו עלינו 2:0 -ובתוך 3 דקות בתוספת זמן של סוף המשחק חזרנו ל-2:2, שבעצם שמר על המעמד שלנו בצמרת".


רפאל מנטין לא מתכוון לנוח על זרי הדפנה. בעונה הבאה מוטלת עליו משימה להעלות את הקבוצה לליגה הארצית: "למועדון שלנו הפועל הרצליה יש ציפיות מאוד גבוהות מכל הקבוצות במחלקה אך בעיקר מהקבוצה שלנו והמטרה שלי לעונה הבאה, היא לבנות שוב קבוצה טובה וחזקה שתצליח להתמודד בצורה הנכונה והטובה ביותר בליגה -  וזה אתגר רציני במיוחד למאמן שממשיך עונה שלישית עם אותה קבוצה וצריך להשאיר את התשוקה דולקת כל הזמן.  אם נהיה מספיק טובים, מרוכזים, חדים ואם מספיק נרצה - השמיים הם הגבול".

ליגת האלופות – הפועל הרצליה, נערים ב' -  מרכז
ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה להמשיך את ההתקשרות עם מנהל העל של הנבחרות, ווילי רוטינשטיינר. חשוב שהאיש ישים את כל יהבו על טיפו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

חדש באתר

החיזור של מאמנים אחר כדורגלנים דרך הרשתות החברתיות וההאדרה של מועדונים המחתימים שחקנים על חוזים בגילאי נערים ונוער, גורמ...