You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

ליגת האלופות – הפועל חיפה 2, נערים ב' – מפרץ

שיתוף כתבה

ליגת האלופות – הפועל חיפה 2, נערים ב' – מפרץ

הפועל חיפה 2 זכתה באליפות מחוז המפרץ, בסיומה של עונה שבה ניהלה מאבק צמוד ועיקש מול הפועל עפולה. המאמנת שלומית בגדדי, שסוגרת שלוש עונות עם הקבוצה – שהגיעה לסיום דרכה המשותף, מסכמת את העונה והתקופה הזו בכתבה הבאה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

שתי קבוצות ייצגו בעונות האחרונות את מחלקת הנוער של הפועל חיפה בשנתון 2003. בעונה הזו שתי הקבוצות שיחקו בשנתון נערים ב' – זו שייצגה את המועדון לאורך השנים בליגת שרון סיימה עונה מאכזבת הרחק ממאבקי האליפות והעלייה לליגת העל, הקבוצה הנוספת – ששיחקה בליגות מחוזיות אחרות, זכתה באליפות מחוז מפרץ ואנו שמחים לפרגן לה בכתבת הצדעה בפינת האלופות.

ליגת המפרץ של שנתון נערים ב' סיפקה לנו מאבק עיקש וצמוד על זכייה באליפות, בין הפועל חיפה להפועל עפולה. הפועל חיפה התייצבה למשחק האחרון שלה בעונה הזו מול מ.ס ג'וליס, כשהיא מקדימה בשלוש נקודות את הפועל עפולה – והיא יודעת שכל תוצאה מלבד הפסד תעניק לה את האליפות, בעוד שהפסד שלה וניצחון של עפולה על צעירי שעב, יסלול את הדרך למשחק מכריע בין הפועל חיפה להפועל עפולה על הזכייה באליפות. הפועל חיפה זכתה לפייט במשחק הביתי מול מ.ס ג'וליס, שנערך במגרש אצטדיון קרית חיים הרעוע, לאחר שמרבית משחקי הקבוצה נערכו העונה במגרש המטופח והחדיש במתחם בית נגלר. המשחק היה צמוד לכל אורכו, בדקה ה-72 עימות בין שני שחקנים משתי הקבוצות גרם להרחקתם משה המשחק. בתוספת הזמן של המשחק שער שכבש אופק גנון נתן אקורד סיום שמח לעונה הזו של הפועל חיפה, שניצחה 0:1 וזכתה באליפות, תוך שהיא שומרת על פער של 3 נקודות מהפועל עפולה.

הפועל חיפה איישה את המקום הראשון ברוב מחזורי העונה, שבה היא צברה 63 נקודות מ-78 אפשריות. גם בפרמטר של הבקעות וגם בפרמטר של ספיגות היא סיימה את העונה עם המאזן השני בטיבו בליגה. ב-26 משחקים הפועל חיפה כבשה 85 שערים – לעומת 94 שערים שכבשה הפועל עפולה, הפועל חיפה ספגה 28 שערים – לעומת 20 שערים שספגה הפועל עפולה. שני שחקני המפתח של הפועל חיפה בחלק הקדמי היו אביב אזולאי – מלך שערי הקבוצה וסגן מלך שערי הליגה, שכבש 33 שערי ליגה, ואופק גנון – סגן מלך שערי הקבוצה, שכבש 21 שערים.

מי שהובילה מהקווים את הקבוצה להישג הגדול היא שלומית בגדדי, שאימנה את הקבוצה בשלוש העונות האחרונות, כשאת חלק מהשחקנים הספיקה לאמן גם בגילאי השמיניות. בגדדי משתפת אותנו במרכיבים להישג הגדול: "מדובר בקבוצה מאוד מגובשת, חבר'ה שגדלו ביחד ורבים מהם הפכו לחברים טובים גם מחוץ למגרש. לכך אפשר להוסיף את ההורים המדהימים, שנתנו תמיכה בריאה לקבוצה. הביחד הוא זה שהביא לנו את התואר. בעונה שעברה השתתפנו בטורניר בקוסטה בראווה בספרד, בקיץ האחרון קיימנו מחנה אימונים בבולגריה ושיחקנו שם מול קבוצות איכותיות. מהתחלה סימנו לעצמנו כמטרה לזכות באליפות, היינו ממוקדים וחדורי מוטיבציה וזכינו בתואר שהגיע לנו". עם סיומה של העונה הגיעה גם הקבוצה לסיום דרכה המשותף. שלומית בגדדי מסכמת עם הרבה רגש את התקופה הזו: "עברנו תקופה מאוד מיוחדת ביחד. זה באיזשהו מקום עצוב שאנחנו נאלצים להיפרד, אבל זה היה צריך לקרות מתישהו. אני שמחה שסיימנו את הפרק הזה עם זכייה באליפות. נהניתי מאוד לאמן חבורה כזו של שחקנים ולעשות איתם דרך ארוכה. בעונה הבאה יהיה איחוד בין שתי הקבוצות שלנו, אני מאמינה שיש לנו מספר שחקנים שיוכלו להשתלב בקבוצה הראשונה בליגת העל. אני מאחלת בהצלחה לכל שחקני הקבוצה".

עושה רושם, שלמרות שהפועל עפולה לא זכתה באליפות, המועדון מבירת עמק יזרעאל יזכה בעונה הבאה לנציגות בליגה הארצית, שכן להפועל חיפה יש כבר נציגה במחוז הצפוני של הליגה הארצית ואם הנהלת הקבוצה תרצה לממש את הזכייה של קבוצת שנתון 2003 באליפות המפרץ של שנתון נערים ב', היא תצטרך לרשום קבוצה נוספת במחוז הדרומי – דבר שקשה לראות אותו יוצא אל הפועל. כך או כך, קבוצת שנתון 2003 של הפועל עפולה תשחק בעונה הבאה בליגה הארצית של שנתון נערים א' - בזכות הזכייה של קבוצת שנתון 2002 באליפות מחוז יזרעאל, שסללה לה את הדרך לליגת המשנה.

ליגת האלופות – הפועל חיפה 2, נערים ב' – מפרץ
ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה להמשיך את ההתקשרות עם מנהל העל של הנבחרות, ווילי רוטינשטיינר. חשוב שהאיש ישים את כל יהבו על טיפו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

חדש באתר

החיזור של מאמנים אחר כדורגלנים דרך הרשתות החברתיות וההאדרה של מועדונים המחתימים שחקנים על חוזים בגילאי נערים ונוער, גורמ...