You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

ליגת האלופות – נצרת עילית, נוער – לאומית צפון

שיתוף כתבה

ליגת האלופות – נצרת עילית, נוער – לאומית צפון

קבוצת הנוער של הפועל נצרת עילית זכתה באליפות לאומית צפון ותשחק בעונה הבאה בליגת העל, כל זאת אחרי שהצליחה לעשות הישג גדול עם סגל שמושתת על שחקני בית. המאמן סמי מיכאלוב משתף אותנו בכתבה זו במרכיבים להצלחה.

מאת:  אורי שמיר – עורך האתר
צילום: עודד חסין – צילום אירועי ספורט

פינת האלופות שלנו מגיעה היום לגליל התחתון – לקבוצה שזכתה באליפות לאומית צפון לנוער, הפועל נצרת עילית. בעשור הקודם הייתה לנצרת עילית קבוצת נוער משולבת עם עמק יזרעאל, ששיחקה מספר עונות בליגת העל, בקבוצות הללו צמחו שחקנים שהפכו לשחקני בוגרים מצליחים – כשגולת הכותרת הוא החלוץ איתי שכטר. שחקני בית נוספים שהגיעו מהקבוצות של נצרת עילית לקריירת בוגרים מוצלחת הם המגן בן תורג'מן ושחקן ההתקפה מוטי מלכה. לפני כעשור הפועל נצרת עילית יצאה לדרך חדשה והתנתקה מהמיזוג עם עמק יזרעאל, כך שאפשר לראות בהישג של קבוצת הנוער סוג של היסטוריה במועדון.

העונה הזו הייתה עונה מאוד מרתקת במחוז הצפוני של הליגה הלאומית. שלוש קבוצות ניהלו מאבק צמוד על האליפות ועל המקום השני – שהוביל למשחקי המבחן על העליה: הפועל נצרת עילית, הפועל חיפה ועירוני נשר, כשמאחור נשפו בעורפן עד לששת המחזורים האחרונים קבוצות דוגמת הפועל הרצליה, מכבי אחי נצרת והפועל עכו – שסיימה את הסיבוב הראשון כאלופת הסיבוב, אך בסיבוב השני נרשמה נסיגה גדולה ביכולתה. הפועל נצרת עילית בסיבוב הראשון לא הצליחה למצוא את עצמה בין שתי הראשונות, שכן היה זה מאבק צמוד בין הפועל עכו להפועל חיפה. את הסיבוב השני פתחה הקבוצה עם שלושה ניצחונות רצופים, שחיזקו את מעמדה, גם הפסד ביתי 1:0 להפועל חיפה ותוצאת שוויון 1:1 במשחק מול עירוני נשר לא הסיטו את הקבוצה מדרכה בדרך להסתערות למקום הראשון. שני מחזורים לפני תום העונה הקבוצה הייתה כבר קרובה מאוד להבטיח את הזכייה באליפות, זה קרה במשחק שבו אירחה את קבוצת התחתית של מכבי צור שלום – משחק שבו בשלב מוקדם של המחצית השניה נצרת עילית צעדה ביתרון 0:4, אך צור שלום הצליחה לחולל את הקאמבק המדהים של העונה ולמחוק את היתרון של נצרת עילית, בסיומו של משחק דרמטי שהסתיים בתוצאת שוויון 4:4. בשני המחזורים האחרונים הפועל נצרת עילית פגשה את שתי היורדות לליגות הארציות, הפועל הוד השרון וצעירי טייבה, והיא זכתה בניצחונות חלקים שסללו את דרכה לזכייה באליפות ולהעפלה לליגת העל.

גם בגביע המדינה הצליחה הקבוצה לעשות חיל, לאחר שבסיבוב ד' זכתה בניצחון 1:2 במשחק החוץ מול בני יהודה ת"א – שירדה בסיום העונה מליגת העל לליגה הלאומית. שער דרמטי שכבש איתמר גטה בדקה ה-90 של המשחק העניק לנצרת עילית ניצחון וכרטיס לשלב הבא.

הפועל נצרת עילית סיימה את העונה החולפת עם צבירה של 60 נקודות מ-78 אפשריות. יחס השערים שלה לא העניק לה עליונות על קבוצות אחרות: הקבוצה כבשה 56 שערים – שזהו המאזן השני בטיבו בליגה אחרי עירוני נשר שכבשה 59 שערים, בעוד שהגנתה ספגה 30 שערים – שזהו המאזן השישי בטיבו בליגה. את העונה הזו סיים כמלך שערי הליגה עודד צ'קול, שחקן ההתקפה חריג הגיל של הקבוצה – שכבש 18 שערים וכבר השתלב בקבוצת הבוגרים, אך החל מהעונה הבאה יהיה שחקן בוגרים ב"משרה מלאה". שחקן נוסף שבלט בהבקעת שערים ולא יעמוד לרשות הקבוצה בעונה הבאה הוא החלוץ הניגרי ריאן אגווד – שכבש 11 שערים. גם איתמר גטה ואחיו התאום אבישי שיחקו כחריגי גיל העונה הזו והם לא יעמדו לרשות הקבוצה בעונה הבאה. בסגל הקבוצה היו גם מספר לא מבוטל של שחקנים ילידי שנתון 2000, שבעונה הבאה מעמדם יהיה של חריגי גיל, מה שאומר שנצרת עילית תצטרך לעצב מחדש את הקבוצה.

המאמן סמי מיכאלוב הוביל את הקבוצה להישג הגדול, אחרי שחזר למועדון לפני שלוש עונות אחרי 10 עונות מוצלחות בקבוצות של מכבי חיפה/נהלל, החל תהליך עם קבוצת שנתון 2001 בשנתון נערים ב' והתמזג העונה להצלחה ענקית בקבוצת הנוער. מיכאלוב משתף אותנו במרכיבים להצלחה: "האמת שלא בנינו על עליית ליגה. רצינו לבנות קבוצה ביתית טובה, שהשילוב בין חריגי הגיל לשחקנים הצעירים יעזור לצעירים להשתבח לעונות הבאות ולחריגים להגיע ברמה טובה יותר לבוגרים. בסיבוב הראשון כבר היינו במרחק של 9 נקודות מהמקומות הראשונים, אבל לא ייחסנו לזה חשיבות גדולה. המשכנו לבוא משבת לשבת עם מטרה לשחק כדורגל דינאמי ויפה לעין ובמטרה להמשיך להתקדם. בסיבוב השני העבודה המאומצת והסבלנית שלנו נשאה פירות גם במעמד שלנו בצמרת הטבלה. היה לנו חדר הלבשה מאוד מגובש ושמח. ברגע שעלינו למקום הראשון נוצרה בקבוצה נחישות גדולה לשמור על כך ולהסתער על האליפות. לשמחתי, אנחנו מסיימים עונה לא רק עם צלחת אליפות וכרטיס עליה לליגת העל, אנחנו מסיימים עונה  כשעמדנו בצורה מצוינת בפרמטר של קידום שחקנים. חריגי הגיל שלנו היו מאוד משמעותיים בקבוצה ועלו לקבוצת הבוגרים, החבר'ה הצעירים יותר היו שותפים בכירים לעונה מדהימה – שניים מהם, המגן השמאלי סהר אוחיון והקשר ריאן אגווד זכו לזימונים לנבחרת הנוער. מבחינתו זה אומר שעמדנו על הצד הטוב ביותר בכל היעדים. חשוב לציין שהיה כאן תהליך של כמה שנים, שהובילו מנהל המחלקה אלי מיכאלי והמנהל המקצועי רועי כהן. עבדנו בצורה נכונה וסבלנית עם שחקנים שגדלו אצלנו במועדון מגיל קטן ויחד הגענו להצלחה גדולה".

בנוגע לעונה הבאה סמי מיכאלוב משתף אותנו בתוכנית העבודה של המועדון: "בגדול, טרם חתמתי על חוזה, אבל אני אמור להמשיך בקבוצה. בעונה הבאה כל קבוצות המועדון ייצאו להתאמן ולשחק מחוץ לנצרת עילית, זאת בשל העובדה שהאצטדיון יתחיל שיפוצים וייבנו שני מגרשים סינטטיים, יוזמה מבורכת של העירייה והעומד בראשה רונן פלוט – שמאוד עוזרים למועדון ומכאן תודתנו נתונה להם. אין ספק שמדובר באתגר גדול ונרצה לצלוח אותו. יש ביקוש מאוד גדול של שחקנים להצטרף אלינו, אבל אנחנו לא מתכוונים להשתגע. יש לנו כרגע 36 שחקנים בסגל יחד עם החבר'ה שעלו מקבוצת נערים א' – קבוצה עם שחקנים מוכשרים, שהדגש שלה העונה היה יותר על השבחת השחקנים ופחות בצד ההישגי. כמובן שלא לכולם יהיה מקום בסגל, אבל כן חשוב לנו לשמור על צביון מקומי ולתת במה לחבר'ה שגדלו אצלנו והלכו איתנו דרך ארוכה. אנחנו מכוונים למצב של צירוף של עד חמישה שחקנים מבחוץ, השחקנים האלה יצטרכו להוכיח שהם ברמה גבוהה מבחינה מקצועית ויצטרכו לשכנע שהם מתאימים לנו מבחינה חברתית".

לסיום, מבקש סמי מיכאלוב להודות למספר גורמים חשובים בהצלחת הקבוצה: "תודה גדולה לאוהדים של הקבוצה שתמכו בנו, לתמיכה החיובית של הורי השחקנים, למנהל המסור רוס לינסבצקי, לראשי המחלקה רועי כהן ואלי מיכאלי, לצוות המצוין שעבד לצידי ולכל מי שהיה שותף להצלחה".

ליגת האלופות – נצרת עילית, נוער – לאומית צפון
ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה להמשיך את ההתקשרות עם מנהל העל של הנבחרות, ווילי רוטינשטיינר. חשוב שהאיש ישים את כל יהבו על טיפו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

חדש באתר

החיזור של מאמנים אחר כדורגלנים דרך הרשתות החברתיות וההאדרה של מועדונים המחתימים שחקנים על חוזים בגילאי נערים ונוער, גורמ...