You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מהקווים באהבה - מעיין מיימון, מכבי תל אביב - ילדות

שיתוף כתבה

מהקווים באהבה - מעיין מיימון, מכבי תל אביב - ילדות

מאמנת קבוצת הילדות של מכבי ת"א היא האורחת שלנו בפינת המאמנות. מעוניינים ומעוניינות להשתתף גם אתם? פרטים בכתבה.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום וידאו וסטילס: באדיבות האתר הרשמי מכבי ת"א

פינת "מהקווים באהבה", זו פינה שהשקנו עוד באתר הקודם לפני כשבע שנים, שמטרתה להעניק למאמנים ואנשי מקצוע במה מרכזית, חוזרת לפעילות מבצעית. הפינה פתוחה להשתתפות לכל איש מקצוע באשר הוא, כאשר חשוב להדגיש: מדובר בראיון שהוא שאלון למילוי עצמי, אשר נשלח בצורה כתובה דרךעמוד הפייסבוקשלנו ולשם יש להשיב את התשובות. אז אם את או אתה מעוניינים להשתתף בפינה, שלחו לנו הודעה בעמוד הפייסבוק שלנו ונקדם עניינים.

היום אנו שמחים לארח את מעיין מיימון, מאמנת קבוצת הילדות של מכבי ת"א. מעיין מיימון, בת העיר באר שבע, שיחקה בעבר בקבוצת הנשים של הפועל באר שבע כחלוצה וכמגינה ולאחר מכן במכבי כפר סבא כבלמת. לאורך השנים אימנה בקבוצת הטרומיות של בנות מכבי עמק חפר, קבוצת הילדות של הפועל רעננה וקבוצת הנערות של הפועל כפר סבא. בעונה שקדמה לעונה האחרונה שימש כמחצית מהעונה כעוזרת מאמן בקבוצת נערים א' של הפועל באר שבע - ואת הפרק הזה היא מסכמת עם סיפוק: "היה לי הכבוד לעבוד במועדון שהוא בית, מקום שיקר לליבי. לראשונה מצאתי את עצמי חלק מצוות אימון בקבוצת נערים. הקבוצה התמודדה כנגד ירידה מליגת העל ועברה הרבה טלטלות. אני שמחה שלבסוף הבטיחה את ההישארות לפני המחזור האחרון.  זו הייתה חוויה מאוד גדולה עבורי להיות חלק מצוות איכותי בראשות המאמן פלג חמדי והמנהל המקצועי שרון אביטן ובתמיכה של יו"ר האקדמיה, אליניב ברדה - שהספקתי להיות אוהדת שלו ונוכחתי לגלות שהקסם שלו עבר איתו מכר הדשא גם לתפקיד החדש. אני מודה להם מאוד על ההזדמנות, למדתי המון ואני מאחלת להם ולשחקנים הצלחה גדולה בעתיד".

 

בעונה האחרונה עשתה את הדרך הארוכה מבאר שבע למתחם האימונים בקרית שלום על מנת לאמן את קבוצת הילדות של מכבי ת"א. בימים אלה היא משלימה מעבר מגורים לאזור השרון. את העונה הזו מסכמת מעיין מיימון בשביעות רצון, אך גם עם תחושת החמצה טבעית נוכח הסיום המוקדם של העונה: "העונה לראשונה הייתה למכבי ת"א קבוצת ילדות בליגהץ מדובר בקבוצה שהקימה ואימנה מור שקד ונכנסה באופן רשמי ומלא לפעילות אקדמיית הנוער. האתגר העיקרי בתחילת העונה היה לייצב עבור השחקניות את רמת הדרישות הגבוהה מהן. מספר האימונים השבועי, המשמעת, קצב האימון, שיטת האימונים והבנת המשחק על מרכיביו השונים לפי אג'נדת האימון במכבי, שמוביל פטריק ואן לוון, המנהל הביצועי. במשחקים אפשר היה לראות את ההטמעה וההבנה של הנעשה בשטח.  לצערי, התהליך נגדע בעקבות הסגר.  היינו ממש לפי משחקים מאתגרים בליגה. במהלך התקופה עשינו אימונים בזום (ניתן לראות בסרטון בראש הכתבה) והשתדלנו עד כמה שאפשר לשמור על מסגרת  התאבון  עדיין נשארו אצלנו ואולי אפילו התעצם.  כולי תקווה שמדינת ישראל תדע בקרוב ימים טובים יותר והכדורגל, שמסב אושר לכולנו לא יאלץ לעצור מלכת".

 

מעיין מיימון מקווה מאוד להמשיך את מה שהתחילה במכבי ת"א - ויש לה מטרת על: "במכבי ת"א לקחו ברצינות מאוד גדולה את הקמת מחלקת הנשים וזה חשוב מאוד שמועדונים גדולים עם משאבים ייעשו את זה, כדי לקדם את הענף בגזרת הילדות, נערות ונשים. אני אשמח מאוד להמשיך את עבודתי במועדון,  להקנות לילדות יסודות חזקים בכל ההיבטים לקראת עתידן כשחקניות בליגת העל ובנבחרות ישראל, לגרום להן להמשיך להנות ולאהוב את המשחק ושייצרו לעצמן חברות לחיים. אני מקווה להיות שותפה לתהליך של הבאתה של מכבי ת"א נשים להיות מועדון דומיננטי בכדורגל הישראלי". במקביל, למעיין מיימון שאיפות אישיות להתפתח:  "אני שואפת להשלים לימודי תואר שני - שישלבו מחקר בשטח, שעשוי לקדם ולדייק את דרכי האימון".

 

מכאן נעבור לפרק האסוציאציות:

 

רגע ספורטיבי גדול - "כשאימנתי את הנערות של הפועל כפר סבא שיחקנו מול מכבי חולון, שנחשבה לקבוצה מאוד דומיננטית. הקבוצה שלנו רק עלתה לליגה בכירה והתמודדה עם המון קשיים והצלחנו לנצח את המשחק הזה ולהפתיע הרבה מאוד אנשים".

רגע ספורטיבי מאכזב - "במשחק שבו שיחקתי הייתי עדה לתקרית גזענית אלימה, שבגללה המשחק הופסק".

הדבר הכי מצחיק שקרה לי בכדורגל - "חגיגות אחרי כיבוש שערים עם חברת נפש שלי בימים בהפועל באר שבע".

שיטת המשחק האידיאלית בעיני בשנתוני ה-11 - "לא מכירה מספיק את הנתונים על השחקנים בשנתונים אלו. באופן עקרוני הייתי לוקחת טווח של ארבעה שנתונים לפחות ולפי נתוני היכולת שלהם מתכננת מערך שיתאים בצורה מקסימלית עבורם, לפיו מאמנת מהנוער ועד הטרומים. אני לא חושבת שמשנה המערך, כמו שמשנה האחידות והרצף בכל השנתונים. העיקר שיסודות המשחק ילומדו בצורה איכותית. ניתן לעשות זאת כמעט בכל מערך - עדיף בעל אורינינטציה התקפית".

מאמן ישראלי אהוב  - "יש לא מעט. נכון לשנים האחרונות נחשפתי לדרך האימון של אליעזר בן אהרון, מאמן קבוצת הנוער של מכבי ת"א. אני לומדת ממנה הרבה. יש לו דמות מאמן חזקה ויציבה בתוך ומחוץ לקבוצה, אך עם זאת תמיד מסתכל לכולם בגובה העיניים.  אני בטוחה שההקפדה על משמעת בקבוצות שלו היא ברזל.  מלבד זאת ההתמדה, ההתייחסות שלו למקצוע והדיוק בכל פרט ופרט באימון היא נכונה ומעוררת השראה וניהול המשחק שלו שקול ומדויק בעיניי.  מלבדו למדתי ולומדת הרבה על עולם אימון השוערים מאשר מיארה וישראל עייני - שהם  מאמנים מאוד מקצועיים".

מאמנת אהובה בעולם  - "בשנה החולפת בפעילויות שיזמו באגף הנשים בהתאחדות יצא, שנפגשנו עם מאמנת צ'לסי אמה הייז. בתקופת הסגר היא גם עשתה שיחת זום איתה. בעולם שלי הדרך שהיא עשתה ועושה מהווה מודל עבורי".

קבוצת כדורגל אהודה בחו"ל - אין לי מועדון מועדף. בשנים האחרונות נהנתי במיוחד לצפות בצעירים של אייאקס".

ענפי ספורט אהובים מלבד כדורגל - "אני נהנית מכל ענפי הספורט בגדול, מכדורסל יותר מהאחרים. יכולה להתרגש אפילו ממשחק שכביכול רחוק ממני כמו טניס שולחן".

תחביבים מחוץ לכדורגל - "טיולים, ים וספורט ימי".

תוכנית טלויזיה אהובה  - "מחוברים לחיים".

מאכל אהוב - "הקוסקוס של אמא שלי. מספר אחת לכל הדעות".

 

אמונה טפלה - "לא בטוחה שטפלה, אבל אני גורבת גרביים ושורכת שרוכים לפי ההלכה".

מוטו לחיים - "נצור לשונך מרע ושפתייך מדבר מרמה. סור מרע עשה טוב. בקש שלום ורודפוהו".

מוטו בכדורגל - "מי שלא נותן את הנשמה עבור מי שלידו על המגרש ועבור הסמל - מקומו מחוץ למגרש".

מהקווים באהבה - מעיין מיימון, מכבי תל אביב - ילדות
האדם לפני השחקן - הלכה למעשה

האדם לפני השחקן - הלכה למעשה

חדש באתר

בהדחתם של עומר אצילי ודור מיכה מיטש גולדהאר העביר מסרים מאוד ברורים למאמני, שחקני ועובדי המועדון. יש הרבה מה ללמוד מהמדי...

נוער - על, זייד קונבר שוב אדום

נוער - על, זייד קונבר שוב אדום

חדש באתר

חלוץ קבוצת הנוער של בית"ר ירושלים עובר לשורות הפועל ת"א, כחלק מעסקת המעבר של אוראל דגני לקבוצת הבוגרים מהבירה.

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

נוער - על, פורסמה הגרלת המשחקים

נוער - על, פורסמה הגרלת המשחקים

חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל קיימה לפני זמן קצר את הגרלת משחקי ליגת העל. אז מי ייפגשו במחזור הראשון? מתי ישוחקו משחקי דרבי? על זאת ו...

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

חדש באתר

שלושת מאמני הכדורגל לבית משפחת שיון השיקו את פרויקט "טיקי טקה" - פרויקט לאימונים אישיים במגרש דשא ובסטודיו לטכניקה. פרטי...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

אימונים אישיים בחוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזו צפון ת"א והשרון? לאמיר פייגנבאום יש ה...