You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נערים ב' – עירוני נשר נשארה בליגת העל

שיתוף כתבה

נערים ב' – עירוני נשר נשארה בליגת העל

בסיומו של משחק דרמטי ומרתק על מקום בליגת העל בין עירוני נשר להפועל פ"ת, שהוכרע בבעיטות פנדלים ועם ניצחון 2:3 לזכותה של עירוני נשר, שבכך סוללת את הדרך לקבוצת שנתון 2003 של המועדון להשתלבות בליגת העל. נשר תהנה בעונה הבאה מייצוג בליגות בכירות בכל השנתונים, מלבד הנוער. תגובת המאמן והמנהל המקצועי בכתבה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

קצת יותר מעשור חלף מאז שהאצטדיון בנשר עלה על הקרקע. בפרק הזמן הזה הוא אירח מאות משחקים, ספק אם משחק דרמטי כמו זה שהוא אירח אמש הוא זכה לארח במשך שנות קיומו. קבוצות נערים ב' של עירוני נשר והפועל פ"ת התמודדו על מקום בליגת העל. נשר הגיעה לפוזיציה הזו, לאחר שסיימה את העונה במקום ה-14 בליגת העל, הפועל פ"ת הגיעה לפוזיציה הזו – לאחר שסיימה עונה כסגנית אלופת ארצית דרום, זאת לאחר שבמחזור סיום העונה הקבוצה סיימה בתוצאת תיקו 1:1 את משחקה מול הפועל ראשון לציון – ובכך הצליחה הפועל ר"ג לעקוף אותה ולזכות באליפות ובכרטיס הנכסף לליגת העל. עירוני נשר והפועל פ"ת נפגשו בשבת האחרונה בפ"ת למשחק ראשון מבין שניים במסגרת משחקי המבחן על מקום בליגת העל. הפועל פ"ת זכתה בניצחון 2:3 ועם היתרון השביר הזה היא התייצבה למשחק אמש, בתקווה לחגוג העפלה לליגת העל. עוד לפני המשחק ידעו הקבוצות, שבעונה הבאה, כשהן ישחקו בשנתון נערים א', נשר תשחק בליגת העל והפועל פ"ת בליגה הארצית, אך זה לא מנע מהשחקנים לתת את כל כולם למען הצלחת המועדון שהם מייצגים ולמען קבוצת שנתון 2004 של המועדון שלהם, שהיא זו שתשחק בשנתון נערים ב' בעונה הבאה. המשחק התנהל באווירה מצוינת לעיני מאות צופים ביציע, המשחק הועבר לפרקים בשידור ישיר בפייסבוק ע"י רמי דרורי – מנהל קבוצת נערים ג' של הפועל משגב ומנהל המחלקה, יוזמה מבורכת.

עירוני נשר התייצבה למשחק עם 6 שחקנים שהוקפצו מקבוצת נערים ג' (סיימה את העונה במקום החמישי במחוז שרון) – 4 מהם פתחו בהרכב, אחד מהם כבש שער כבר בדקה ה-3 – הקשר דניאל נמירובסקי – שכבש שני שערים במהלך העונה הזו, העניק לנשר יתרון 0:1. בדקה ה-12 שער שכבש וופיק היבי הכפיל את יתרונה של נשר והעלה אותה ל-0:2. הפועל פ"ת הצליחה לעצור את הסחף, אך התקשתה לבוא לידי ביטוי בחלק הקדמי.

במחצית השניה קיבלנו מותחן מדהים. בדקה ה-60 שער שכבש בן לוי, מלך השערים של הפועל פ"ת ושל ליגת ארצית דרום, הקטין את יתרונה של נשר ל-1:2. בדקה ה-70 הגיעה התגובה של נשר, בעיטה של מאור יצחק פגעה בשחקן אורח ונכנסה לרשתה של הפועל פ"ת – ונשר ביתרון 1:3. נגמר? ממש לא. בדקה ה-75 שער שכבש בן לוי, שהשלים צמד, קבע את תוצאת המשחק – 2:3 לזכות נשר, תוצאה ששלחה את שתי הקבוצות להארכה.

אחרי הארכה שבה לא נכבשו שערים, הגיעה לה הכרעה בבעיטת פנדלים.  נשר כבשה פעמיים מהנקודה הלבנה, שוערה רז עמר הדף את שתי בעיטות הפנדל הראשונות שבעטה הפועל פ"ת, וכך נשר מצאה את עצמה ביתרון 0:2. נשר החמיצה את הבעיטה השלישית, בעוד שהפועל פ"ת דייקה מהנקודה הלבנה וצימקה את התוצאה ל-1:2. במחזור הפנדלים הרביעי שתי הקבוצות דייקו מהנקודה הלבנה והתוצאה עמדה על 2:3 לזכות נשר. את הבעיטה החמישית לזכות נשר בעט ציון שמעון, שנכנס לשדה המשחק דקה אחת לפני סיום ההארכה, כדי לבעוט פנדל כמו שצריך ולהעניק לקבוצתו ניצחון 2:4, שסולל את הדרך לקבוצת שנתון 2004 להשתלבות בליגת העל של שנתון נערים ב' בעונה הבאה.

חיים פינטו, מנהלה המקצועי והמאמן של עירוני נשר במשחקי הפלייאוף, אמר בסיום המשחק: "משחק הרואי של החבר'ה שלנו. עבדנו המון על הצד המנטאלי, כדי לעמוד במשימה. שיחקנו מול קבוצה מצוינת, אבל לאורך העונה התמודדנו מול קבוצות ברמה הזו וגם קבוצות מהטופ של השנתון, כך שידענו שבבית שלנו אנחנו יכולים וצריכים לעשת את זה. אני שמח שהשחקנים עמדו במשימה. מגיעה תודה גדולה ליואב פרידמן – מאמן קבוצת נערים א', שנרתם למשימה הזו ועזר לי המון, למנהל המחלקה שלנו – עוזר סמרלי, לצוות מאמני המחלקה ובמיוחד למאמן הכושר אדיר פינחסוביץ', לקהל הגדול שהגיע היום והראה כמה הכדורגל חשוב לעיר נשר – וכמובן לראשי המועדון, אמיל יוספוב ושלומי פרץ". בנוגע לעונה הבאה של קבוצת שנתון 2003 אמר פינטו: "אנחנו נחזק את הקבוצה, כשהמטרה היא ברורה: להצליח להישאר בליגת העל".

נערים ב' – עירוני נשר נשארה בליגת העל
ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

ועכשיו עליך להתמסר לדור הצעיר

חדש באתר

ההתאחדות לכדורגל החליטה להמשיך את ההתקשרות עם מנהל העל של הנבחרות, ווילי רוטינשטיינר. חשוב שהאיש ישים את כל יהבו על טיפו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

תפסיקו לעשות מהם כוכבים

חדש באתר

החיזור של מאמנים אחר כדורגלנים דרך הרשתות החברתיות וההאדרה של מועדונים המחתימים שחקנים על חוזים בגילאי נערים ונוער, גורמ...