You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

צפת חוזרת למפת הכדורגל

שיתוף כתבה

צפת חוזרת למפת הכדורגל

עיריית צפת תשלים בימים הקרובים רישום של מועדון כדורגל חדש, שימנה קבוצת בוגרים, 4 קבוצות במחלקת הנוער ובית ספר לכדורגל. הקבוצות לא ישחקו בשבתות ויאפשרו לשומרי מסורת לקחת חלק בפעילות.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
סיוע להכנת הכתבה: שלום אלבז - דובורות עיריית צפת

עשר שנים חלפו מאז שנוצר המהלך שקרא תיגר על הכדורגל הצפתי, כשמועדוני הכדורגל של בית"ר צפת והפועל כרמיאל התאחדו למועדון אחד - שמוקד הפעילות שלו היה בכרמיאל. בצפת קמה קבוצת בוגרים בשם אלפא צפת - שהייתה פעילה שתי עונות בליגה ג' והתפרקה. לאחר מכן, קמה לתחיה הפועל צפת - שבמשך שלוש עונות הפעיל קבוצת בוגרים (שתי עונות בליגה ג' ועונה אחת בליגה ב') וקבוצת נוער, אך מאז שהמועדון התפרק לפני 4 שנים, כדורגלני צפת הבוגרים והצעירים נאלצו למצוא אלטרנטיבות בקבוצות אחרות בסביבה הלא משופעת באפשרויות - בעוד שהרבה מאוד ילדים ונערים ויתרו בכלל על האפשרות לשחק כדורגל, כי אחרי הכל, כשחיים בעיר בגובה של למעלה מ-800 מטרים מעל פני הים, לא פשוט מבחינה גאוגרפית וכלכלית לשחק כדורגל מחוץ לעיר. הכדורגלנים הידועים ביותר, מקרב שחקני מחלקת הנוער שהם בני העיר הם אורי ברנזון - קשר קבוצת שנתון 2002 של עירוני קרית שמונה, נועם יאסו - קשרה של קבוצת שנתון 2002 של מכבי נתניה ונועם שמש - חלוץ קבוצת שנתון 2006 של מכבי חיפה "קצף". נוסף לכל אלה, מאחר והמגרש העירוני נפסל לשימוש, קבוצות הותיקים של העיר אירחו את משחקיהן במגרשים אחרים. בתקופה הקרובה המציאות הזו עומדת להשתנות.

בבחירות האחרונות לראשות העירייה הבטיח שוקי אוחנה בקמפיין הבחירות שלו, שבמידה וייבחר לראשות העיר - הוא יפעל באופן מיידי להשקיע בספורט - ובפרט בהחייאת הכדורגל. אוחנה הצליח לנצח בסיבוב השני את יריבו נחמן גלבך - והוא עומד בהבטחתו. לאחר חודשי בנייה ופעילות אינטנסיבית של עיירית צפת בראשותו של ראש העיר שוקי אוחנה, להחייאת והחזרת הספורט לצפת, יחד עם מחזיקת תיק הספורט ויקי אלקבץ, כעת ניתן לברך על המוגמר: הכדורגל חוזר לצפת.

בימים אלו משלימים בעיריית צפת את הקמת 2 המתקנים המרכזיים בהם תתקיים פעילות הכדורגל. מדובר באצטדיון העירוני שמוקם בהשקעה של 10 מיליון שקלים וכן בהקמת מגרש שחב"ק במנחם בגין. על פי התוכנית, את קבוצת הבוגרים, שתשחק בליגה ג', יאמן יוסי סופר - שחקן עבר מקומי ומאמן מוערך מאוד באזור הצפון. ומי שישמש כיו"ר הקבוצה והמועדון יהיה יניב אוחנה - בעבר כדורגלן במחלקת הנוער וקבוצת הבוגרים של בית"ר צפת.

במקביל בצפת מקימים מחלקת נוער שתכלול בשלב א' הקמתן של שלוש קבוצות ליגה תחרותיות: קבוצת נערים ב' (לילידי 2004 ו-2005) – שתודרך ע"י כדורגלן העבר ג'קי מלול - שאימן את קבוצת הנוער של חצור עד לפני שנה, קבוצת ילדים א' (ילידי 2006) – שתודרך ע"י טל אסור, שאימן בעונה האחרונה את קבוצת הבוגרים של מ.ס חצור בליגה ג', קבוצת ילדים ב' (ילידי 2007) וקבוצת ילדים ג' (ילידי 2008-2010). חלק גדול מהשחקנים קובצו מליגת הקט רגל העירונית, שמארגן מדי קיץ המאמן ג'קי מלול. הקבוצות יזכו לחסות מטעם ארגון "צו פיוס" לקירוב לבבות בחברה הישראלית, משמעות הדבר: הקבוצות לא יהיו פעילות בשבתות וכך יתאפשר לכדורגלנים שומרי מסורת לקחת חלק בפעילות.

שוקי אוחנה, הדוגל בחינוך בלתי פורמאלי כבר מגיל צעיר, החליט גם על הקמת בית ספר לכדורגל שם יינתן דגש על לימוד יסודות הכדורגל, הקניית ביטחון עצמי, משמעת, תזונה נכונה, עיצוב התנהגות, עידוד הצלחה בלימודים ועוד. אימוני האימונים יתקיימו במגרש שחב"ק במנחם בגין. מי שינהל את בית הספר לכדורגל יהיה חגי ממן, שאימן בעבר את קבוצות מחלקת הנוער של בית"ר צפת והעלה לפני מספר עונות את קבוצת הבוגרים של הפועל צפת לליגה ב', יעזור בניהול המאמן יוסי סופר. בית הספר יכלול 4 שכבות גיל: גן חובה, כיתות א'-ב', כיתות ג'-ד' וכיתות ה'-ו'. אגב, במהלך החורף האימונים יועתקו לאולם הספורט בממלכתי ב'.

יניב אוחנה, היו"ר החדש של המועדון, נרגש מחזרת הכדורגל לעיר: "חיכינו הרבה זמן לדבר הזה. הכדורגל זה ענף ספורט מאוד אהוב בצפת והרבה מאוד שנים שנעלם מהנוף. אנחנו שמחים להקים מועדון עם זהות צפתית ואזורית. יש רצון מאוד גדול של שחקני בוגרים שלנו, ששיחקו בליגות הנמוכות, להיות חלק מקבוצת הבוגרים, יש הרבה מאוד ילדים ובני נוער שרוצים להימנות על הקבוצות שלנו - אחרי שנים שלא הייתה להם מסגרת בתוך העיר. המסגרת שלנו תאפשר גם לאוכלוסיה שומרת המסורת להיות חלק מהכדורגל ותיתן להרבה מאוד אנשים שייכות".

שוקי אוחנה ראש עיריית צפת ציין :"הספורט הינו חלק בלתי ניפרד מהחינוך הבלתי פורמאלי והערכים שאנו רוצים להקנות לילדינו. לאחר שנים רבות ללא כדורגל בצפת ובמקביל להקמת האיצטדיון החדש, אנו מקימים בימים אלו קבוצת בוגרים וחשוב לא פחות - מחלקת נוער ובית ספר לכדורגל שייתנו מענה לילדי צפת מגיל גן חובה. לצד אימוני הכדורגל המאמנים והצוות ברשותו של יוסי סופר- איש ספורט מוערך ומנוסה ותושב העיר, יעניקו לילדים ערכים, ביטחון עצמי, הקפדה על השקעה בלימודים ועוד. אני מזמין את ילדי צפת והסביבה להצטרף לבית הספר לכדורגל ומחלקת הנוער שלנו בצפת".

צפת חוזרת למפת הכדורגל
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...