נווה יוסף: חג שמח, זה חג עם ניצחונות בדרבי

קבוצות ילדים א' ונערים ג' של מ.כ נווה יוסף חיפה ניצחו במשחקי הדרבי מול היריבות העירוניות. ילדים א' העפילה לשלב הבא של משחקי גביע המדינה. אלעד שוורץ, מאמן נערים ג':"המועדון חרט על דגלו לקדם שחקנים ולחנך את השחקנים לערכים וספורט הוגן. חלה התקדמות של כל הקבוצות במועדון ואפשר לראות זאת לפי ההשתתפות של הקבוצות בליגות בכירות,מאמנים בכירים ונהירה של הרבה שחקנים באיזור שרוצים להצטרף למועדון".
פורסם ב: 12/10/2017 14:20:08

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

אין עיר בישראל שבה הכדורגל כה דומיננטי וכה אהוב כמו העיר חיפה - שמעונה לעונה גודלת בה כמות הקבוצות הצעירות במחלקות הנוער, זאת למרות המספר המועט של המגרשים שעומדים לרשות המועדונים מלבד מכבי חיפה - שלה מתקני אימון שבבעלות המועדון. מטבע הדברים, כשבאותה עיר פועלות 5 מחלקות נוער [מכבי, הפועל, בית"ר, נווה יוסף ורובי שפירא] עם פעילות ענפה של קבוצות בכל השנתונים ועוד שלושה מועדונים [כבביר, אחווה ונווה שאנן] עם פעילות בחלק מהשנתונים, היריבות העירונית והחשיבות לניצחונות במשחקי הדרבי עולה.

מחלקת הנוער של מ.כ נווה יוסף חיפה נהנית מחג שמח במיוחד, חג שבו קבוצת ילדים ב' [מאמן: שחר פוני] זכתה בטורניר בהוד השרון, קבוצת ילדים א' [מאמן: משה שושן] 
ניצחה את מ.ס רובי שפירא והעפילה שלב בגביע המדינה, קבוצת נערים ג' החלה עונה ברגל ימין - עם 4 נקודות בשני משחקים, מהם ניצחון מרשים במשחק הדרבי מול בית"ר.

נתחיל עם קבוצת ילדים א', המודרכת ע"י משה שושן - שהגיע אחרי כ-20 שנות עבודה במחלקת הנוער של מכבי חיפה. היא ניצחה אתמול [רביעי] 1:3 את מ.ס רובי שפירא במשחק גביע. כבר במחצית הראשונה נווה יוסף ביססה את ניצחונות, בזכות צמד שערים של דוד אספה [5,18] ושער שכבש בר פבזנר [39]. שער שכבש ניק קוטנקו לזכות רובי שפירא בדקה ה-68, קבע את תוצאת המשחק. בשבת הקרובה יחלו שתי הקבוצות במשחק הליגה. נווה יוסף תחל עונה במחוז חוף, במשחק חוץ מול מכבי עמק חפר. רובי שפירא תחל עונה במחוז מפרץ, כשתתארח אצל מכבי עוספייה.

עוברים לקבוצת נערים ג', המודרכת ע"י אלעד שוורץ - שהגיע מקבוצת נערים ג' של מכבי צור שלום. אחרי שסיימה במחזור הראשון בתוצאת תיקו 3:3 את משחקה הביתי מול בני סכנין, פגשה הקבוצה במחזור השני של מחוז חוף את בית"ר חיפה - שספגה הפסד לא נעים במשחק הדרבי מול קבוצת המשנה של הפועל. בית"ר פתחה את המשחק ברגל ימין, שער שכבש בן שלום העניק לה יתרון 0:1 כבר בדקה ה-5. שער שכבש ערן סלמה השווה בדקה ה-11 את התוצאה ל-1:1. בדקה ה-38 שער של מידן פיצ'חדזה העניק לבית"ר יתרון 1:2. במחצית השניה נוה יוסף התעלתה והצליחה לחולל מהפך מרשים, בזכות שערים שכבשו ריאן חלבי [56], אמיר סרייה [62] וסער סלמה [77] - שהעניקו לנווה יוסף ניצחון 2:4. בשבת הקרובה נווה יוסף תתארח אצל מכבי אחי נצרת, בעוד בית"ר חיפה תתארח אצל הפועל נצרת עילית.

אלעד שוורץ, מאמן נווה יוסף, אמר בתום המשחק: "בדרבי היה לא קל, כמו בכל דרבי. נתקלנו ביריבה עיקשת, שלזכותה ייאמר שבאה מוכנה למשחק, אך הכישרון והרצון שלנו לנצח גברו. לאחר פעמיים שהיינו בפיגור הכרענו את המשחק. העונה הצטרפו לקבוצה הרבה שחקנים חדשים ואנחנו בתהליך של בנייה.     יש כאן קבוצה של שחקנים מאוד כשרוניים שאין לי ספק שעל חלקם עוד תשמעו בעתיד. המטרה שלנו היא קודם כל לקדם את השחקנים תוך כדי חינוך,ערכים ואורח חיים מקצועי. כל השאר זה בונוס. אין לי ספק שתהיה עונה מרתקת". שוורץ שמח מאוד על הצטרפותו לנווה יוסף: "הגעתי לאמן במועדון, שלמי שלא מכיר - המועדון קיים ללא מטרת רווח ובסיום גיל הנוער הכרטיס שחקן שייך לשחקן עצמו. זהו יתרון גדול ששחקן יוכל לבחור בעצמו היכן ישחק. המועדון חרט על דגלו לקדם שחקנים ולחנך את השחקנים לערכים וספורט הוגן. חלה התקדמות של כל הקבוצות במועדון - אפשר לראות זאת לפי ההשתתפות של הקבוצות בליגות בכירות, מאמנים בכירים שהצטרפו ונהירה של הרבה שחקנים באיזור שרוצים להצטרף למועדון".

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.