נערים ב' - דן 1: נורדיה עצרה את בית"ר בדרבי

במשחק הדרבי הירושלמי בין קבוצות "צו פיוס" של א.ס נורדיה ובית"ר ירושלים, שער שכבשה נורדיה בסמוך לסיום המשחק מנע ניצחון מבית"ר ירושלים. בסיום, שוויון 1:1 - נקודה ראשונה לנורדיה.
פורסם ב: 19/10/2017 08:08:43

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: אלי שמואלי - אתר דאבל פס

קיץ 2014, בעיצומו של טרנד הקמת מועדוני כדורגל ע"י אוהדים שמאסו בדרך ההתנהלות של המועדון שאותו הם אוהדים, הוקם בירושלים מועדון אלטרנטיבי לבית"ר ירושלים - א.ס נורדיה ירושלים [ע"פ רישומי ההתאחדות], שהוקמה ע"י אוהדים של בית"ר ירושלים - שטוענים שמאסו בדרך ההתנהלות של המועדון ובתופעות של גזענות ואלימות המזוהה עם פלג מסוים בקרב אוהדי הקבוצה. קיץ 2016 הוקמה מחלקת נוער זעירה בא.ס נורדיה, כשלצד פעילות בית ספר לכדורגל הוקמה קבוצה בשנתון ילדים א'. בשנה האחרונה היקף הפעילות של בית הספר לכדורגל גדל, ובקיץ האחרון רשמה נורדיה 3 קבוצות ליגה - ילדים א', נערים ג' ונערים ב'. מי שמוביל בצד המקצועי את המחלקה הוא המאמן הירושלמי מנו דהאן - שעבד כמאמן בכל אחת משלוש מחלקות הנוער הנוספות המייצגות מועדונים בבירת ישראל.

קבוצת נערים ב' של א.ס נורדיה, הזוכה לחסות מעמותת "צו פיוס" לקירוב בין אוכלוסיות במגזר היהודי, פתחה את העונה במחוז דן 1 עם תבוסה לא נעימה במשחק הביתי מול מכבי אשדוד, אך ביום שני האחרון זכתה בנקודת ליגה ראשונה וכבשה שער זכות ראשון - ומה יותר פיקנטי מלעשות זאת במשחק מול קבוצה של מועדון האם? א.ס נורדיה אירחה במגרש הסינטטי החדיש בשכונת הר חומה את קבוצת "צו פיוס" של בית"ר ירושלים - גם היא קבוצה חדשה בנוף, אך בניגוד לנורדיה - את העונה היא פתחה עם ניצחונות גדולים על קבוצות "צו פיוס" של צעירי לוד וצפרירים חולון.

בית"ר ירושלים הייתה קרובה ביום שני האחרון לשמירה על מאזן מושלם. שער שכבש יוסי דויטש בדקה ה-33, שלוש דקות אחרי כניסתו כמחליף במקום רועי שושן, העניק לבית"ר ירושלים יתרון 0:1, בו החזיקה כמעט עד לסיום המשחק - אך בדקה ה-79 שער דרמטי שכבש מאור קלה לזכות נורדיה קבע את תוצאת המשחק - שוויון 1:1.

א.ס נורדיה תתארח היום בשעה 15:55 אצל קבוצת "צו פיוס" של מכבי שעריים - שמאזנה עומד על שני ניצחונות והפסד אחד, עם תקוות להעשיר את מאזן הנקודות שלה. בית"ר ירושלים תקווה לחזור למסלול הניצחונות ביום שני הקרוב, כשתארח בשעה 19:00 את קבוצת המשנה של הפועל נחלת יהודה/ראשל"צ - שזכתה בנקודה אחת בשלושה משחקים.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.