נוער: שני כפרים, אותה עבירה - דין שונה

קבוצות הנוער של הפועל כפר סבא ואיחוד בני כפר קרע עמדו לדין על שיתוף לא חוקי של חריגי גיל בשני משחקים, ככל הנראה בגלל כשל טכני מול ההתאחדות לכדורגל. בעוד שכפר סבא נענשה בקנס כספי, הפסד טכני ושחקניה ננזפו - כפר קרע ספגה כנס כספי משולש והרחקות לשחקנים. עוביידה איסמעיל, מנהל מחלקת הנוער של כפר קרע: "זה מריח רע. נותן לנו סיבות לחוש גזענות".
פורסם ב: 20/10/2017 13:08:23

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: אתר דאבל פס

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל התכנס ביום רביעי האחרון לדון בשורה של דיונים משמעתיים. לשמחתנו, אלימות לא "כיכבה" הפעם. מה שכן, מעבר על תוכן הדיונים מעלה תמיהה. קבוצות הנוער של הפועל כפר סבא ואיחוד בני כפר קרע עמדו לדין על שיתוף לא חוקי של שחקנים בשני משחקים, דבר שנוצר ככל הנראה בגלל כשל טכני בין המועדונים להתאחדות לכדורגל. למרות ששתיהן עמדו לדין על אותה סוגיה, כל אחד מהמועדונים ספג עונשים שונים: כפר סבא, ששיתפה שלושה שחקנים, במשחקים מול עירוני נשר ומכבי קרית אתא ספגה הפסד טכני במשחק מול נשר וקנס על סך 1,000 שקלים וזיכוי בנוגע לתוצאת המשחק מול קרית אתא, בעוד ששחקניה נענשו בנזיפה בלבד. כפר קרע לעומתה עמדה לדין על שיתוף לא חוקי של ארבעה שחקנים במשחקים מול הפועל דלית אל כרמל וצעירי טייבה. במשחק מול דלית אל כרמל אחד מהשחקנים אמור היה להיות מורחק ושותף גם במשחק מול דלית אל כרמל - והוא ספג הרחקה משני משחקים, שחקן נוסף ספג הרחקה משני משחקים, שחקן נוסף ננזף על המשחק מול דלית אל כרמל אך הורחק בגלל ששיחק מול טייבה, שחקן אחר שהיה על הספסל במשחק מול טייבה ננזף. כפר קרע ספגה שני קנסות על סך 1,500 שקלים כ"א, בנוסף לשני הפסדים טכנים.

עוביידה איסמעיל, מנהל מחלקת הנוער של כפר קרע, הגיב בזעם לסוגיה: "זה מריח רע. נותן לנו סיבות לחוש גזענות. לא יכול להיות שהפועל כפר סבא ושחקניה ייענשו בצורה קלה יותר מאיתנו על אותה סוגיה. מילא הקנס הכספי, אבל מה אשמים השחקנים?. אני שלחתי להתאחדות עוד בחודש אוגוסט רשימה של שחקנים חריגים, איזה אינטרס היה לי לרמות מישהו? בהתאחדות טוענים ששלחו אלינו מייל, אנחנו לא ראינו. זה לא הוגן וזה זועק לשמיים".

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.