נערים א' - ארצית צפון: ליאור כהן מונה למאמן נשר

למרות שהחזיק בתפקידים מאתגרים במ.ס רובי שפירא חיפה - ובהם שני תפקידים בקבוצת הבוגרים ואימון קבוצת נערים ג', המאמן ליאור כהן החליט על מעבר לקבוצת נערים א' של עירוני נשר. על הסיבות שהביאו את המאמן לצעד הזה, עמדתו כלפי המועדון החיפאי, בכתבה הבאה.
פורסם ב: 25/10/2017 17:26:42

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

מאמן הכדורגל החיפאי ליאור כהן מיצב לעצמו מעמד של מאמן מוערך בשנים האחרונות באזור מפרץ חיפה. כהן החל את דרכו כעוזר מאמן במחלקת הנוער של בית"ר חיפה, משם פילס דרך להצלחה עם קבוצות ילדים ונערים במחלקת הנוער של הפועל חיפה, משם עבר לתקופה קצרה למחלקת הנוער של בית"ר טוברוק - לאחריה הגיע למועדון הכדורגל מ.ס רובי שפירא חיפה. כהן מונה בעונה שעברה למנהל המקצועי של מחלקת הנוער, לצד היותו מאמן קבוצת שנתון 2003 - עימה עושה עונה מוצלחת במחוז צפון 1 של שנתון ילדים א', ולצד היותו בעל שני תפקידים בקבוצת הבוגרים המצליחה בליגה א': מאמן כושר ועוזרו של המאמן המוערך עודד קוטר באימון הקבוצה. בעונה הזו המשיך כהן בתפקידיו מהעונה שעברה - מלבד תפקיד המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, ולמרות שהצטיירה לה תמונה של שביעות רצון הדדית - כהן בחר בימים הקרובים להיענות להצעתה של עירוני נשר לאמן את קבוצת נערים א' במקומו של עוז הראל - שחוזר לתפקידו המקצועי בניהול המחלקה לצידו של חיים פינטו.

סכסוך או מחלוקת מקצועית הם לא הטריגר לעזיבתו של ליאור כהן את מ.ס רובי שפירא חיפה, כך עולה מדבריו. לכהן יש רק מילים טובות לומר על המועדון החיפאי: "קודם כל חשוב לי להדגיש, שמ.ס רובי שפירא שייך לליגת העל מבחינת התנהלות, מקצועיות, קהל מדהים ואנשים נדירים שפועלים נטו מהלב למען הצלחת המועדון ואני בטוח שהמטרה שלשמה המועדון הוקם תושג בהקדם ועוד השנה - רובי תעלה ליגה בוודאות, אין ספק שיש שם את החומר שחקנים הכי טוב בליגה ואת המאמן עודד קוטר שמבחינתי חייב לאמן בליגת העל, אחד הטובים בארץ בלי ספק. אני רוצה להודות לכל האנשים ברובי, במיוחד לעודד קוטר שהיה לי כמו אח גדול ונתן לי את הבמה להתקדם ולהבין יותר את משמעות המשחק.  תודה גדולה גם לשגיא אוחיון שהוא נכס למועדון, עושה הכל שהמועדון יצליח 24/7, למור ושרי אזולאי, אין אנשים כאלה בכדורגל שהתרומה שלהם היא ללא תנאים".

אז מה הוביל את ליאור כהן לעירוני נשר? זוהי עמדתו לדברים: "לקח לי זמן לקבל כזו החלטה, שהייתה כבדה מאוד מבחינתי - כי רובי שפירא נכנסו לי ללב והפכו לבית שני בשביל. לאחר התייעצות במשך חודש שלם עם אשתי ומחשבות רבות, החלטתי שאני רוצה לאמן ולחזור לקדמת הבמה. בנוסף, יש כל מיני סיבות אישיות שגרמו לי לקבל החלטה זו. הגיעה ההצעה מנשר, שמאוד קרצה לי מבחינת האתגר הקיים - וזה כמובן לעלות ליגה, ולשם כך הגעתי, בנוסף, היו לי עוד כמה הצעות מפתות אבל ראיתי בהצעה של נשר אתגר גדול שהתאים למטרות שלי כמאמן".

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.