מילה של שופט: לא מתחילים משחק בלי חובש/ת

שופט הכדורגל הירושלמי הוותיק, שוקי קודיש, שפט השבוע משחק שבו אחד משחקני הקבוצות ספג פציעה קשה - שגרמה לבהלה לכל הנוכחים במגרש. המסר שלו לשופטים הוא חד משמעי: "אין להתחיל משחקים ללא נוכחות חובש/ת במגרש".
פורסם ב: 27/10/2017 09:13:22

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

בתקנות קיום משחקים של ההתאחדות לכדורגל מצוין בפירוש, שאין לקיים משחקים ללא נוכחות של חובש/ת וערכת החייאה במשחקי כדורגל. עם זאת, אתם מכירים את המנטליות הישראלית - שחיה ונושמת עיגולי פינות. בלא מעט מגרשים מחפפים בעניין הזה, לא מקפידים על נוכחות חובש/ת, מה שלא תמיד זוכה לתגובה המתבקשת מצד שופטי המשחקים. 

ביום שני האחרון נערך במגרש הר חומה בבירה משחק בין קבוצות נערים ב' של א.ס נורדיה "צו פיוס" ומכבי כנות, שהסתיים בתוצאה שוויון 3:3, משחק שבו נורדיה הצליחה לחזור מפיגור 3:1 לשוויון 3:3, בזכות שערים שכבשו ליאור גאידוק [69] וגיא כהן [74]. שערים נוספים שנכבשו במשחק: [לנורדיה: שער עצמי. לכנות: איתמר ויזגמן, מיכאל פרגדוב - צמד].

עם כל הכבוד למשחק הקצבי והמרתק שסיפקו השחקנים, הטריגר הגדול מהמשחק הזה מגיע ממקום אחר לגמרי: בדקה ה-25 אחד משחקני כנות נפצע בצורה מדאיגה - שגרמה לבהלה קשה בקרב הנוכחים במגרש. את המשחק ניהל השופט הירושלמי הוותיק שוקי קודיש, שמספק תובנה חשובה לכל הנוגעים בדבר: "הגעתי למגרש ונאמר לי שהחובשת תאחר קצת. לא הסכמתי להתחיל את המשחק, עד אשר תגיע חובשת. בדקה ה-25 קרה דבר שמעולם לא נתקלתי בו ב-26 שנות שיפוט: שחקן של כנות נפל עם גבו לאחור בצורה קשה, הוא נחת על הקרקע וגלגל עיניים וחששנו לבריאותו. באופן מיידי החובשת החלה לטפל בשחקן ואני סייעתי גם בעזרה ראשונה, במקביל הוזמנה ניידת של מד"א - שהגיעה רק לאחר 20 דקות, והם טענו שזה קרה בגלל חסימות כבישים מהפגנות החרדים. הניידת פינתה אותו לטיפול רפואי בבית החולים "הדסה עין כרם". אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה, אם היינו נקלעים לסיטואציה כזו בלי חובשת במגרש. המסר שלי לשופטים הוא לא לאפשר בשום פנים ואופן קיום משחק בלי נוכחות של חובש/ת וערכת החייאה במגרש, כמובן שהמסר למנהלי המועדונים הוא להקפיד על הדברים האלה. אין מקום לסיכונים בעניינים של בריאות ורפואה. אני שמח שהשחקן חזר לאיתנו יממה לאחר מכן. מקווה שלא ניתקל בעוד מקרים כאלה".

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.