נערים ג' - יזרעאל: בית שאן הנחילה הפסד בכורה למוליכה

ניצחון שלישי בארבעה משחקים לקבוצת נערים ג' של הפועל בית שאן "צו פיוס". אתמול זכתה הקבוצה של אורן סנדרוסי בניצחון 0:1 על הפועל עפולה, שנחלה הפסד ראשון העונה. מיקי בן שבת, המנהל המקצועי של בית שאן: "
פורסם ב: 16/12/2017 13:55:41

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

ימים לא פשוטים ולא קלים עוברים על קבוצת הבוגרים של הפועל בית שאן - שבשבוע האחרון עברה לידיים פרטיות. הקבוצה מוצאת את עצמה בתחתית טבלת ליגה א', עם חובות כבדים שרובצים עליה ועם הרבה סימני שאלה בנוגע לעתיד. עם זאת, יש גם את הצד השני של המטבע במועדון - מחלקת הנוער בניהולו של מיקי בן שבת, מאמן קבוצת הנוער, כדורגלן בעבר בקבוצה ומורה בבית ספר. קבוצת הנוער מוצאת את עצמה בפסגת מחוז יזרעאל עם מאזן מושלם, קבוצת נערים ב' מדורגת בצמרת מחוז יזרעאל, קבוצת ילדים א' משתלבת בצורה טובה במחוז צפון - אתמול היא ניצחה 0:5 את עירוני טבריה, והכוכבת של הכתבה הזו היא קבוצת נערים ג' - שמאזנה במחוז יזרעאל עומד על 4 ניצחונות בשמונה משחקים.

קבוצת נערים ג' של בית שאן, המודרכת ע"י אורן סנדרוסי, זכתה אתמול בניצחון שלישי בארבעת המשחקים האחרונים, כשהפעם היה זה ניצחון מיוחד - 0:1 על מוליכת הטבלה הפועל עפולה, שהתייצבה למשחק שנערך בבית שאן עם מאזן של 6 ניצחונות ותוצאת תיקו אחת, ועם יחס שערים מרשים שעמד על 31 הבקעות [למעלה מארבעה שערים בממוצע למשחק] ו-5 ספיגות בלבד. שער שכבש בדקה ה-68 ערן אזולאי, שנכנס כמחליף בפתיחת המחצית השניה, סידר לבית שאן ניצחון מרשים. עפולה ירדה מהמשחק בעשרה שחקנים, בעקבות הרחקה בכרטיס אדום ישיר בתוספת הזמן של מטר ביטון.

מיקי בן שבת, המנהל המקצועי של בית שאן, אמר בסיום המשחק: "השחקנים שיחקו יוצא מהכלל, גילו יכולת מצוינת עם אחריות ובגרות והשיגו ניצחון יוקרתי. לנו במחלקה לא פחות מניצחון כזה או אחר, לראות שהשחקנים עוברים תהליך של למידה, בגרות והקניית ערכים. בסוטפו של תהליך מטרתנו העיקרית לספק שחקנים טובים לקבוצת הבוגרים. יש לנו מאמנים מצוינים, שעושים עבודת קודש, אין לי ספק שעם עבודה קשה אנחנו גם נצליח לקצור הצלחות בעזרת השם".

ואם בחיבור של בוגרים ונוער עסקינן, כולי תקווה שקבוצת הניהול החדשה שלקחה את קבוצת הבוגרים תחרוט על דגלה גם השקעה במחלקת הנוער וחיבור הדוק בין שני הגורמים. בשנות ה-90 העליזות הפועל בית שאן העפילה מליגה א' לליגת העל ונשארה בה חמש עונות במידה רבה הרבה בזכות בסיס של שחקנים מקומיים, דוגמת האחים אבי ושמעון דנן, איתן טייב, יהודה עמר (25 הופעות בנבחרת הלאומית), השוער מאיר כהן שעדיין משחק ועוד. נוסיף לזה שחקני ליגה מצליחים בליגת העל בשנים האחרונות דוגמת הבלם שיר צדק והחלוץ תומר סויסה, ונקבל משוואה פשוטה: בבית שאן אוהבים כדורגל ויש פוטנציאל ענק.  בשנים האחרונות בבית שאן השתגעו, כדי שקבוצת הבוגרים תעפיל לליגה הלאומית, הביאו שחקנים בסכומי כסף גדולים שהכניסו את המערכת לסחרור ולהרבה בושות בדמות חובות לשחקנים והשבתות אימונים. בית שאן צריכה לחשוב מקומי, גם אם זה אומר להישאר בליגה א' עוד כמה עונות. בסופו של דבר, עתיד ורוד לטווח ארוך יגיע אך ורק בזכות בסיס טוב של שחקנים מבית. שיהיה בהצלחה.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.