נערים ג': לא מאבדים את הצפון, בגלל יריבות

קבוצות נערים ג' של סקציה מעלות/תרשיחא ומ.כ חוסן נפגשו בשבוע שעבר למשחק דרבי אזורי, שהפגיש על הקווים את האחים שחר ושון שיון, שיזמו מפגש בין הקבוצות ערב לפני המשחק - על מנת להפחית מתח ואמוציות. היוזמה הצליחה מעל המשוער. שון שיון: "היה חשוב לנו שהשחקנים ייקחו את הדברים בפרופורציות הנכונות".
פורסם ב: 29/12/2017 00:37:59

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

משחקי דרבי נחשבים למשחקים מעוררי האמוציות הגדולים ביותר, ולצערנו - לעיתים גם ככאלה שיש בהם פוטנציאל אלימות גבוה מהממוצע. באמצע השבוע שעבר נערך משחק דרבי אזורי בין קבוצות נערים ג' של סקציה מעלות/תרשיחא ומ.כ מושב חוסן, שהוכרע בניצחון 0:1 לזכות סקציה מעלות/תרשיחא, משער שכבש בדקה ה-28 מרון סעד, מהכובשים הבולטים בליגה.

הסיפור הגדול של המשחק בכלל מגיע מהלילה שקדם לו. יוזמה משותפת של המאמנים, האחים לבית שיון - שחר הבכור שמאמן את חסון ושון הצעיר שמאמן את סקציה מעלות/תרשיחא, יזמו מפגש בילוי משותף לשתי הקבוצות, כדי לעזור בהפחתת אמוציות לקראת המשחק החשוב בין כדורגלנים - שרבים מהם לומדים באותם בתי ספר וגרים באותם יישובים. שון שיון מתאר בהרחבה: "מאז שקם המועדון של חוסן, נוצרה מעין יריבות עירונית בין שני המועדונים. אחי הבכור התחיל לאמן בחוסן העונה, בעוד שלי זו עונה שניה בקבוצה שלי. חשבנו יחד על דרך שתעזור לייצר אווירה טובה לקראת המשחק ובמשחק עצמו, והחלטנו לכנס את שחקני הקבוצות ערב קודם לארוחה ובילוי משותפים.  היה חשוב לנו שהשחקנים ייקחו את הדברים בפרופורציות הנכונות. אנחנו שמחים שהמשחק, שמשך אליו קהל רב - ובחלקו גם בני המשפחה שלנו, עבר בצורה רגועה וספורטיבית. כמובן שאני שמח גם שהקבוצה שלנו ניצחה את המשחק. המסר כאן פשוט לכולם: זה טבעי לרצות לנצח ולהצליח, אבל אסור לאבד את הראש ולשכוח שמדובר בספורט ובמסגרת שהיא בראש ובראשונה נועדה להנאה".

לנו באתר "וולה" אין הרבה מה להוסיף מעבר להצדעה לאחים לבית משפחת שיון, שהוכיחו שאפשר גם אחרת. אנחנו תמיד שמחים לתת במה ליוזמות כאלה, וקוראים לעוד מאמנים לייצר יוזמות מהסוג הזה - כדי שכולנו נהנה מאווירה טובה במגרשים. אנחנו מתחייבים לפרגן.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.