נוער - לאומית צפון: לדרבי חוקים משלו במקום אחר

שני משחקי דרבי נערכו במחוז הצפוני של הליגה הלאומית, בשניהם הקבוצות המארחות שמדורגות בצמרת הטבלה זכו בניצחונות. בחיפה ניצחה הפועל 1:4 את נווה יוסף - שממשיכה להקדים בנקודה אחת את הקו האדום, מתחתיו מדורגת הפועל בקה אל גרביה - שהפסידה 2:0 לקבוצת הצמרת של איחוד בני בקה.
פורסם ב: 31/12/2017 15:32:01

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: איציק נחמיאס

שבת בסימן משחקי דרבי במחוז הצפוני של הליגה הלאומית לנוער, שם יגיע בסופ"ש הקרוב הסיבוב הראשון לסיומו. יש הרבה קלישאות על משחקי דרבי, הבולטת שבהם היא "לדרבי חוקים משלו" - שמשמעותה שלמיקומים בטבלה אין הרבה חשיבות במשחקי דרבי. יש לא מעט מקרים שזה נכון, אבל לא במקרה של משחקי דרבי הנוער הצפוניים של השבת האחרונה, בהן הקבוצות שמדורגות בצמרת ניצחו את אלה המדורגות בתחתית הטבלה.

במגרש בקרית חיים אירחה הפועל לדרבי חיפאי את מ.כ נווה יוסף חיפה - שהקדימה בנקודה אחת את הקו האדום בוקר המשחק. הפועל התייצבה למשחק בפורמה מצוינת, אחרי ארבעה ניצחונות. כבר מפתיחת המשחק הקבוצה של אלעד בראון הייתה במיטבה. שער של אפיק קטן העלה את הפועל ליתרון כבר בדקה ה-2, שערים שכבשו בעשר הדקות האחרונות של המחצית הראשונה לאמין ג'וב ואיאס מסלאחה שילשו את יתרונה של הפועל בתום המחצית הראשונה. בדקה ה-53 למשחק שער נוסף של ג'וב לאמין העניק להפועל יתרון 0:4. שער מצמק שכבש סמיר פרהוד בדקה ה-58 קבע את תוצאת המשחק - ניצחון 1:4 לזכות הפועל חיפה, שמדורגת בתום המחזור ה-12 במרחק 8 נקודות מהמקום הראשון [בית"ר טוברוק] - שמוביל לעליה לליגת העל, ונקודה אחת מהמקום השני [מכבי אחי נצרת] - שמוביל בתום העונה למשחקי מבחן על העלייה לליגת העל.

במגרש הסינטטי בבקה אל גרביה אירחה למשחק דרבי קבוצת הצמרת של איחוד בני בקה את הפועל בקה אל גרביה, שהתייצבה למשחק כשהיא מרוחקת נקודה אחת מהמקום שמעל הקו האדום. אחרי שעה של כדורגל ללא שערים, שער שכבש נאאל עויסאת העלה את איחוד בני בקה ליתרון 0:1. בדקה ה-90 שער שכבש אחמד כבהא קבע את תוצאת המשחק ניצחון 0:2 לאיחוד בני בקה. מיד לאחר הבקעת השער הורחק אלי חסאן, שחקנה של הפועל, שנותרה מתחת לקו האדום, בעוד איחוד בני בקה מצויה במצב זהה לזה של הפועל חיפה - שמקדימה אותה בזכות יחס שערים עדיף. שאפו גדול לשחקני איחוד בני בקה.

כדורגלן צעיר, רוצה לקחת את הקריירה שלך קדימה ולהגביר את החשיפה שלך בקרב אנשי מקצוע? הגיע הזמן לעשות צעד ולרכוש מנוי לאתר uscout - האתר היחיד בכדורגל הישראלי, שעוקב אחר שחקנים משנתון ילדים א' ועד הבוגרים, ובו תוכל להציג סרטונים שלך ולשתף במידע אנשי מקצוע. הקלק כאן לפרטים נוספים.