ילדים ב' - צפון 2: גליל עליון במסלול הנכון

קבוצת ילדים ב' של הפועל גליל עליון, לה זוהי עונה ראשונה במסגרת תחרותית, פתחה את העונה עם מספר הפסדים - אך עם הזמן היא הסתגלה לליגה ואתמול זכתה בניצחון שלישי ברציפות - 1:3 על מ.ס כפר יאסיף. המאמן יורם עומר: "כמי שבפעם הראשונה משתתפים בליגה, אנחנו קודם כל מברכים על החוויה. ההפסדים והניצחונות הם עוד צעד קטן בדרך לחינוך לערכים".
פורסם ב: 13/01/2018 10:50:58

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: שיפי מתתיהו


כשהשם הפועל גליל עליון נזרק לחלל האוויר הספורטיבי, באופן טבעי הקונוטציה הראשונית שעולה היא כדורסל. הגליל העליון, אחד מחבלי הארץ הצפוניים ביותר שיש לנו, עלה לתודעה במיוחד בזכות ההצלחות הגדולות של קבוצת הכדורסל המקומית - שזכתה באליפות היסטורית בשנת 1993 ובגביעי מדינה, ייצגה את המדינה במפעלים אירופאיים ושימשה חממה לטובי הכדורסלנים הישראלים המצליחים בתחילת דרכם - ובראשם עומרי כספי. עם כל הכבוד לכדורסל, גם כדורגל אוהבים בגליל העליון, אך עד לקיץ האחרון לא הייתה קבוצה שנשאה את השם הפועל גליל עליון, בעוד שספינת הדגל הכמעט בלעדית של האזור הייתה ונותרה עירוני קרית שמונה. בקיץ האחרון הוקמה קבוצת ילדים ב' הנושאת את השם הפועל גליל עליון, ביוזמתו של המאמן יורם עומר - בעבר שוערה של הפועל צפת. עומר אימן חלק גדול מהילדים בקיבוצי דרום עמק החולה וקיבץ אותם לקבוצה שנרשמה למסגרת תחרותית מטעם ההתאחדות לכדורגל. הקבוצה שובצה במחוז צפון 2, פתחה את העונה עם 4 הפסדים, אך עם הזמן הסתגלה למסגרת החדשה, צברה ניסיון וגם הניצחונות הגיעו.

אתמול אירחה קבוצת ילדים ב' של הפועל גליל עליון את מ.ס כפר יאסיף, במגרש שבכפר טובא א-זנגריה, שמשמש כביתה. שחקני הגליל היו נחושים לזכות בניצחון שלישי ברציפות, עבדו קשה ובאו על שכרם במשחק מול קבוצה מוכשרת ועיקשת. אחרי שליש ראשון ללא שערים, בשליש השני שער שכבש ירדן פרץ העלה אותה ליתרון 0:1, אך שער שוויון של היריבה מכפר יאסיף הביא לשוויון 1:1. בשליש האחרון של המשחק שערים שכבשו יונתן אסוס ועידו עוזר סללו את דרכה של גליל עליון לניצחון 1:3 מתוק ושמח.

יורם עומר, מאמן הקבוצה, שמשמש גם כעורך המקומון "חדש בגליל", אמר בסיום המשחק:  "כמי שבפעם הראשונה משתתפים בליגה, אנחנו קודם כל מברכים על החוויה. ההפסדים והניצחונות הם עוד צעד קטן בדרך לחינוך לערכים. אצלנו זה קודם כל ערכים, מוסר ודרך ארץ. הניצחון היום הוא בונוס גדול להמשך העשייה. חשוב לציין שאנו מועדון שאינו נתמך על ידי שום רשות מקומית וכל הפעילות מתאפשרת כתוצאה מגיוס תרומות".