נוער - ליגת העל: ברוך הבא לליגה

הפועל אשקלון, המודרכת ע"י הכדורגלן הפעיל ברוך דגו, זכתה בשבת האחרונה בניצחון ראשון העונה - 0:1 על בני סכנין. הקבוצה אמנם נותרה במקום האחרון בטבלה, אך הניצחון פיח בה תקוות מחודשות.
פורסם ב: 15/01/2018 18:23:42

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: ולדי מויסייב


עונה מאוד קשה עוברת על קבוצת הנוער של הפועל אשקלון, שאחרי שהצליחה להישאר בעונה שעברה בליגת העל בזכות שער דרמטי במשחק הגומלין מול בני לוד מהליגה הלאומית - בצמד משחקי המבחן, קיוותה לעונה פחות מורכבת העונה, אלא שהקבוצה התקשתה להשתלב בליגה ואחרי מספר מחזורים נפרדה מהמאמן עומרי כהן - שהצליח להשאיר אותה בליגה כנגד כל הסיכויים. למלאכת האימון נקרא ברוך דגו - גדול כדורגלני העדה האתיופית, שעדיין פעיל כשחקן במכבי עירוני אשדוד מליגה ב', אחרי קריירת משחק מפוארת שכללה תחנות בקבוצת הבוגרים של המועדון ובשתי הקבוצות התל אביביות הגדולות - מכבי והפועל. דגו נכנס לתפקיד בתקופה שבה סגלה של הקבוצה הצטמצם עד מאוד, בגין גל גיוסים לצבא, ואם זה לא מספיק - כל זה קרה בדיוק בתקופה מול הקבוצות המובילות בליגה. באשקלון עבדו קשה, בלעו הרבה רוק ובשבת האחרונה סוף סוף טעמו את טעם הניצחון.

בשבת האחרונה הקבוצה של ברוך דגו אירחה את קבוצת מרכז הטבלה של בני סכנין, שמתקשה לייצר יציבות העונה. סכנין התייצבה גם למשחק הזה בלי מלך שעריה ואחד מהכובשים המצטיינים בליגה, החלוץ אוסאמה חלאילה - שהוקפץ לסגל קבוצת הבוגרים. אשקלון גילתה נחישות והקרבה במשחק הזה ובאה על שכרה. שחקן ההתקפה הבולט ביותר של אשקלון, דולב אברג'ל, היה במיטבו גם הפעם - עם צמד שערים בדקות ה-30 וה-55, בעוד שסכנין הצליחה לכבוש שער שוויון זמני בדקה ה-47 מרגלו של נסים אבו יונס. 

הניצחון שבו זכתה הפועל אשקלון מותיר אותה במקום האחרון, והיא מסיימה את הסיבוב הראשון עם 7 נקודות ומרחק של 6 נקודות מהמקום שמוביל למשחקי המבחן על הישארות בליגה. הניצחון בשבת האחרונה מפיח תקוות חדשות בקבוצה של ברוך דגו, שמשחקה הבא ייערך בעוד 12 ימים - משחק ביתי מול מכבי חיפה. בני סכנין, שכעת מקדימה ב-6 נקודות את המקום שמוביל למשחקי המבחן, תארח את מוליכת הטבלה - מכבי נתניה.