שווים בין שווים על הדשא

יוזמה מבורכת של מועדוני הכדורגל של הפועל הרצליה ומכבי באר שבע העניקה הזדמנות לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים לערוך אימוני כדורגל במסגרת הפעילות של מחלקות הנוער. שאפו ליוזמה, תרשו לעצמכם להעתיק ולעשות טוב לאחרים.
פורסם ב: 19/01/2018 15:25:18

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

שילוב של אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים בחברה הרגילה הוא אתגר גדול לכל חברה מודרנית. הכדורגל ידוע כאמצעי שיש בכוחו לחולל עשייה משמעותית וחיובית בעניינים חברתיים - ע"י יוזמות של מועדונים למען אוכלוסיות חלשות, חולות ובעלות צרכים מיוחדים. אנחנו תמיד אוהבים לפרגן למי שממנפים את הספורט למען עשייה חברתית - גם כדי להחמיא לעושים במלאכה וגם כדי לעודד עוד ועוד אנשים וגופים לעשייה כזו.

ביום שני האחרון השיקה מחלקת הנוער של מכבי באר שבע  חוג כדורגל משותף לשחקני מכבי באר שבע יחד עם צעירים ממועדון חברתי "צוותא" לצעירים בעלי צרכים מיוחדים. את האימון המשותף העבירו ניר חזות, מאמן הקבוצה הבוגרת וסתיו אלימלך, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער. החוג יתקיים אחת לחודש במגרש טאובל שבבאר שבע. מהמועדון הדרומי נמסר: "אנו גאים להוביל בעיר פעילות חינוכית וקהילתית, לטובת העיר, לטובת הספורט ולטובת הילדים שלנו".

ביום רביעי האחרון ערכה מחלקת הנוער של הפועל הרצליה ערב מיוחד בהשתתפות ראשי המועדון, ראש העיר משה פדלון וסגניתו עופרה בל ואורנה בירון - ראשת המחלקה לחינוך מיוחד בעיריית הרצליה, כל זאת לציון פעילות משולבת באימוני קבוצת טרום א' השתתפות של מספר ילדי גן מהחינוך המיוחד. הילדים זכו לקחת חלק פעיל ולהרגיש ל 45 דקות שחקני כדורגל לכל דבר. מדובר בפרויקט שיתוף פעולה בין החטיבה הצעירה של הפועל הרצליה בראשות המנהל המקצועי אלדר רחמים - שיזם את המהלך, ומחלקת החינוך המיוחד באגף החינוך בעירייה. אלדר רחמים, שיתף בתחושותיו בפוסט עוצמתי בפייסבוק: הניצחון הכי גדול לא מתבטא בהפרש שערים ואפילו לא בצלחת אליפות. היום התקיים במגרש הסינטטי ארוע מסכם לפעילות מבורכת שהיה לי הכבוד והעונג להוביל כמנהל החטיבה הצעירה במחלקת הנוער של הפועל הרצליה.  תודה גדולה להורים הנפלאים והיקרים של שחקני הקבוצה המקסימים שלנו - שנענו בשמחה ליוזמה ונרתמו לעניין יחד עם ההורים המקסימים של הילדים הנהדרים שהצטרפו לחיקנו. תודה גדולה למאמן ניב אוזן, שהעביר את האימון בצורה סבלנית ואדיבה ונרתם למאמץ במסירות גדולה. תודה לנכבדי העירייה, בראשות ראש העיר משה פדלון וסגניתו עופרה בל, אורנה בירון - מנהלת האגף לחינוך מיוחד, שהגיעו לכבד את המעמד. תודה לדגנית אטיאס-דקל שפעלה ללא לאות להצלחת האירוע. תודה על הזכות הגדולה מאיתנו משפחת הפועל הרצליה".