נערים ב' - ארצית דרום: שמחה כפולה למכבים ממלאבס

קבוצת נערים ב' של מכבי פ"ת זכתה בניצחון 1:2 במשחק הדרבי מול הפועל, ובעקבות הפסדה של המוליכה בוקר המחזור - היא מרוחקת כעת 2 נקודות בלבד מפסגת הטבלה.
פורסם ב: 21/01/2018 17:19:20

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: עמוד הפייסבוק של מחלקת הנוער מכבי פ"ת

ניצחונות לקבוצות מחלקת הנוער של מכבי פ"ת במשחקי הדרבי מול הפועל, הפכו בשנים האחרונות לעניין די שגרתי. כשניצחון בדרבי גם עוזר לשדרג משמעותית מיקום בטבלה, אזי שהמשמעות שלו היא כפולה וגדולה הרבה יותר.

קבוצת נערים ב' של מכבי פ"ת התארחה אתמול אצל המקבילה של הפועל למשחק דרבי, בו הקבוצה האורחת על תקן קבוצת צמרת ששואפת לזכייה באליפות - בעוד שהקבוצה המארחת משתרכת לה בתחתית הטבלה ורחוקה מאוד מתמונת המאבק על המקום השמיני שמוביל בתום העונה להעפלה לליגת העל החדשה. למרות הפערים בטבלה, שחקני הקבוצה המארחת נתנו פייט ליריבה העירונית ואפילו צעדו ביתרון משך 18 דקות - בזכות שער שכבש קורל ברלינסקי בדקה ה-15. מכבי פ"ת הצליחה לחולל מהפך ב-7 הדקות האחרונות של המחצית השניה, בזכות שער שוויון שכבש דניאל אבו ושער שכבש בסמוך להפסקת המחצית רום ענו - שנכנס כמחליף בדקה ה-23 במקומו של איברהים בדיר. השער שכבש ענו העניק למכבי פ"ת יתרון 1:2, שאותו היא לא הצליחה להגדיל עד לסיום המשחק, אך הוא הספיק לה לניצחון שמקרב אותה למרחק של 2 נקודות מפסגת הטבלה - בעקבות הפסד 2:1 שנחלה המוליכה בבוקר המחזור, בית"ר ירושלים, במשחק החוץ מול הפועל רמת השרון.

בסופ"ש שתי הקבוצות יפגשו קבוצות דרומיות במשחקי גביע מול קבוצות, שמדורגות בתחתית טבלת ארצית דרום. הפועל פ"ת תארח את קבוצת "צו פיוס" של מ.ס באר שבע, מכבי פ"ת תתארח אצל הפועל אשקלון.