נערים ג' - דן 1: קטמון ניצלה מהפסד בדרבי מועדוני האוהדים

קבוצת נערים ג' של הפועל קטמון - שמוליכה את טבלת דן 1, הצליחה למחוק פיגור של שני שערים בדקות האחרונות למשחק הדרבי מול בית"ר נורדיה - שהסתיים בשוויון 4:4.
פורסם ב: 23/01/2018 18:29:55

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: ולדי מוייסיב

שני מועדוני הכדורגל הוותיקים של ירושלים, הפועל ובית"ר, הצמיחו מיציעי האוהדים שלהם בשנים האחרונות אוהדים שלקחו יוזמה והקימו מועדונים בניהול של אוהדים רוכשי מניות - כתוצאה ממחאה על התנהלות הקבוצות. בעוד שהפועל קטמון חגגה בקיץ האחרון עשור של פעילות, בבית"ר נורדיה העסק בהרצה והוא בעונת הפעילות השלישית שלו. משחקי דרבי בין קבוצות הבוגרים טרם נרשמו, אך העונה - עם הגדילה בהיקף הפעילות של מחלקת הנוער של נורדיה, מזדמנים לנו מעת משחקי דרבי בין קבוצות ממחלקות הנוער של המועדונים.

ביום ראשון האחרון נפגשו קבוצות נערים ג' של שני המועדונים למשחק דרבי, שנערך במגרש הסינטטי החדיש והמפואר בשכונת הר חומה. הפועל קטמון התייצבה למשחק כמוליכת הטבלה וביתרון של 12 נקודות ומשחק חסר לעומת קבוצת מרכז הטבלה של נורדיה. למרות הפערים על הטבלה, הקלישאה הידועה ש"לדרבי יש חוקים משלו" כמעט והייתה קרובה להיות הכותרת של המשחק המרתק הזה. נורדיה עלתה ליתרון בדקה ה-17 משער של אורי ממרם, אך שער שכבש גיא לוי בדקה ה-31 השווה את התוצאה ל-1:1. בדקה ה-37 ממרם השלים צמד והעניק לקבוצתו יתרון 1:2. את המחצית השניה פתחה קטמון ברגל ימין, שער שכבש ג'אמבר באנטיגוזה השווה את התוצאה ל-2:2 בדקה ה-49. נורדיה הצליחה בתוך שתי דקות לברוח ליתרון בין שני שערים: בדקה ה-62 שער שכבש רון יונה העלה את נורדיה ליתרון 2:3, בדקה ה-64 שער שכבש עמית טל - שנכנס כמחליף 4 דקות קודם, העלה את נורדיה ליתרון 2:4. נורדיה כבר הייתה בדרך הסלולה לניצחון, אך בדקה ה-78 שער שכבש אליה הדד צימק את התוצאה ל-4:3. הלחץ של קטמון התגבר, ובתוך תוספת הזמן שער שכבש חביב באייך קבע שוויון 4:4 דרמטי.