גביע - ילדים ב': קדימה לרבע הגמר

קבוצת ילדים ב' של מ.ס קדימה/צורן העפילה לשלב רבע גמר גביע המדינה, אחרי שזכתה בניצחון 0:1 דרמטי על הפועל חדרה - שניצחה אותה 0:2 במשחק הליגה בין הקבוצות. דוד קרליק, מאמן הקבוצה: "המטרה במשחקי גביע היא לנצח ולעבור לשלב הבא. אני שמח שהפעם יצאנו עם ידינו על העליונה".
פורסם ב: 05/02/2018 12:35:01

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

ימים שמחים במחלקת הנוער של מ.ס קדימה/צורן - מחלקת נוער צנועה, שלמרות שאין לה קבוצת בוגרים וקבוצות נוער ונערים א', היא מצליחה להתמודד בצורה מכובדת באזור גאוגרפי שופע במחלקות נוער של מועדונים עם קבוצות בוגרים, נוער ונערים א' בליגות בכירות. במחלקת הנוער של קדימה/צורן לא זוכרים מתי שתי קבוצות של מחלקת הנוער העפילו באותה עונה לרבע גמר גביע המדינה, אך זו המציאות של העונה הזו. שבוע אחרי שעשתה זאת קבוצת טרום א' עשתה זאת קבוצת ילדים ב' - המודרכת ע"י דוד קרליק, קבוצה שהשתלבה בצורה טובה בליגת השרון.

בשבת האחרונה קבוצת ילדים ב' של מ.ס קדימה/צורן התארחה אצל הפועל חדרה - שמאזנה בליגת השרון די דומה לשלה. בניגוד למשחק הליגה שאותו אירחה קדימה/צורן - והסתיים בניצחון 0:2 לזכות חדרה, הפעם משחק שמינית גמר גביע המדינה האיר פנים לקבוצת מ.ס קדימה/צורן. היה זה משחק שהתנהל רובו ככולו בשוויון מוחלט בין שתי הקבוצות, משחק ללא הרבה מצבים מצד שתי הקבוצות - עקב תנאי מגרש קצת בוציים, הגנות חזקות  ומשחק לחימה יוצא מן הכלל של כל השחקנים.
השער נכבש 2 דקות לסיום המשחק, דווקא לאחר כדור קרן לזכות חדרה - שנהדפה בנגיחה על ידי הקפטן  עמית בר מעוז, הכדור יצא כ25 מטר מהשער של קדימה/צורן  והגיע לאוראל וולסון, שבמסירת עומק השאיר את החלוץ עומר מירן מול שחקן הגנה בודד של חדרה. עומר מירן הוציא כדור בנגיעה אחת של מסירת רוחב מצויין לאופיר רוזנפלד - שבנגיעה אחת הכניע את שוער חדרה. קדימה/צורן עלתה ליתרון 0:1, לאחר התקפה מתפרצת בארבע נגיעות, שסללה את דרכה לניצחון ולהעפלה לרבע גמר גביע המדינה.

דוד קרליק, מאמן הקבוצה המנצחת, אמר בסיום המשחק: "גביע המדינה הוא מפעל יפה, שבו הכול אפשרי . המטרה במשחקי גביע היא לנצח ולעבור לשלב הבא. אני שמח שהפעם יצאנו עם ידינו על העליונה. אני רוצה להודות להפועל חדרה ולמנהל המקצועי שלה ישראל צרפתי ולמאמן הקבוצה יוסף מוגילבסקי על אירוח למופת, רוח ספורטיבית ומשחק הוגן.  תודה גדולה לשימי ג"אן - המנהל המקצועי המסור שלנו, שהגיע תמך ועזר .תודה לעדי בר מעוז מנהל הקבוצה על השקט שהוא נותן לי ועוזר לי לעבוד ברוגע. תודה להורים שהגיעו לתמוך ולעודד את הילדים. תודה אחרונה לשחקנים שלי, שנתנו משחק לחימה יוצא מן הכלל בלי פשרות. הם באו מוכנים למשחק עם רצון מוטיבציה וביטחון. אנחנו שמחים על ההישג ומקווים להמשכיות".

שימי ג'אן, מנהלה המקצועי של קדימה/צורן, כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "מסוג השבועות האלו שהעבודה הקשה וההשקעה נושאים פרי. שילוב של כישרון, עבודה קשה, ידע ומקצועיות מביאים אותנו להישג הענק הזה.  אל תתנו לעובדה שאני כותב את הפוסט להטעות, ההישג ברובו שייך לילדים המצויינים שלנו ולמאמן דוד קרליק. האיש שאם תחפשו את הערך "נתינה" בויקיפדיה תמצאו את השם שלו. שאפו ענק לדוד - מאמן גדול איש ענק. ועכשיו? עכשיו אנחנו רוצים. חצי גמר. תסלחו לנו על החזירות".

בשבת הקרובה שתי הקבוצות יחזרו למעגל משחקי הליגה, והן יתארחו למשחקים מאתגרים. הפועל חדרה תתארח אצל בית"ר טוברוק, בעוד שמ.ס קדימה/צורן תתארח אצל מכבי חיפה "קצף" - לה המאזן הטוב בליגה.