נערים ב' - מפרץ: הפועל עכו ממשיכה בשלה

קבוצת נערים ב' של הפועל עכו סגרה עם מאזן מושלם את הסיבוב הראשון בפסגת טבל המפרץ, אחרי שניצחה 1:4 את מ.ס ג'דיידה/מכר - שמדורגת במקום השני.
פורסם ב: 06/02/2018 17:29:56

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

קבוצת נערים ב' של הפועל עכו עלתה לכותרות באתר "וואן" לפני מספר שבועות, לאחר שתועדה במהלך אימון שנערך על כביש שחולפות בו מכוניות. למרות זאת - ומבלי להמעיט בחומרת העניין,  אנחנו כאן בשביל לתת פרגון לשחקני הקבוצה ולמאמן ליאור דה כלבו - שמאז שלקח את הקבוצה באמצע העונה שעברה, היא עלתה על מסלול ההצלחות. בעונה שעברה הייתה הקבוצה כפסע מזכייה באליפות המפרץ של שנתון נערים ג' ואילו העונה היא סיימה את הסיבוב הראשון בטבלת המפרץ עם מאזן מושלם ופער של 14 נקודות מהמקום השלישי. כזכור, בתום העונה שתי הראשונות בכל אחת מהליגות המחוזיות יעפילו לליגה הארצית החדשה של השנתון.

בשבת האחרונה נערך במגרש בעל המשטח המביש בעכו, כפי שמראה התמונה (העיקר שעיריית עכו לא חוסכת במיליונים על קבוצת בוגרים, שאין לה זכות קיום בליגת העל...) סוג של משחק עונה מסקרן של מחוז המפרץ, בין הראשונה הפועל עכו לבין השניה מ.ס ג'דיידה/מכר, אותה הקדימה עכו בשלוש נקודות. המשחק הזה הבטיח הרבה וגם קיים.  המשחק נפתח בלחץ של ג'דיידה/מכר שהחמיצה פעמיים הרבה בזכות שוערה של עכו רועי קורקוש שהציל את עכו מספיגה בפתיחה. לאחר שנרגע הלחץ התחילו בעכו לצאת קדימה. בדקה ה-26 קבע עינן גונזלס יתרון 0:1 לעכו, בזכות שער מדהים בבעיטת פאלש מפינת ה-16 לחיבורים הרחוקים. זהו שערו ה- 22 של השחקן, שממוקם בראש טבלת מלך השערים.

בתחילת המחצית השנייה עכו אפשרה לאורחים לתקוף וחיכתה לצאת להתקפות המתפרצות. בדקה ה-52 ניב ועקנין העלה את עכו ליתרון כפול לאחר כדור קרן. המתפרצות של עכו המשיכו ובדקה ה- 62 וה- 65 כבשו שלו דרעי וסהר גלאי בהתאמה, וסגרו עניין עם יתרון 0:4 לזכות עכו. בדקה האחרונה גדיידה צימקה ל 4-1 משער של עבד הוואש.

עם שריקת הסיום החלו החגיגות בעכו. חניכיו של המאמן ליאור דה כלבו ממוקמים בראש הטבלה עם מאזן מושלם ויחס שערים של 8-84 ונראה שהם בדרך הבטוחה לעלייה, לאחר שפתחו פער של 14 נקודות מעראבה שבמקום השלישי - שתנסה בשבת הקרובה להיות הראשונה שנמנעת מהפסד מול עכו.