נוער - גביע: צור שלום הדהימה את מכבי תל אביב

קבוצת הנוער של מכבי צור שלום - שמדורגת בתחתית טבלת הלאומית, זכתה בניצחון 2:3 מדהים על מכבי ת"א - סגנית מוליכת ליגת העל, במשחק שנערך לעיני 300 צופים - ובהם מאמן הנבחרת אלון חזן, ראש עיריית קרית ביאליק וסגנו. עומר לוינזון, המאמן המנצח: "בכדורגל הכל אפשרי - וזו לא קלישאה".
פורסם ב: 06/02/2018 19:12:05

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

מכירים את הקלישאות על משחקי הגביע? המוכרת והדומיננטית ביותר טוענת ש"לגביע חוקים משלו". אם מישהו היה צריך לקבל הוכחה עד כמה הקלישאה הזו נכונה, הוא קיבל אותה שוב לפני כשעה וחצי - כשקבוצת הנוער של מכבי צור שלום - שמקדימה ב-4 נקודות בלבד את הקו האדום של טבלת לאומית צפון, הצליחה להדיח ממשחקי גביע המדינה את מכבי ת"א - סגנית מוליכת טבלת ליגת העל, כל זה באווירה חגיגית לעיני 300 צופים ובהם - מאמן הנבחרת אלון חזן, ראש עירית קרית ביאליק - אלי דוקורסקי וסגנו יוסי אזריאל.

אז מה היה לנו במגרש שבשכונת צור שלום? משחק עם תסריט מדהים, שמותאם למשחקי הגביע. בדקה ה-20 מכבי ת"א עלתה ליתרון משער שכבש אייל חן. מכבי ת"א החזיקה ביתרון עד לדקה ה-60, התזמון בו החל המשחק הזה לקבל תפנית דרמטית. זה החל עם שער שוויון שכבש רועי רבינוביץ', המשיך עם שער שכבש בדקה ה-70 אילון אלמוג - שהעלה את מכבי ת"א ליתרון 1:2, חמש דקות לאחר מכן שער שני במשחק שכבש רועי רבינוביץ' - שעד למשחק הזה כבש שער אחד בלבד, השווה את התוצאה לשוויון 2:2. המשחק המשיך להארכה ובדקה ה-115 מכבי ת"א נותרה בעשרה שחקנים, עבירה גסה של החלוץ וויליאם אגאדה גרמה להרחקתו. ואז, כמו בתסריט הכי רומנטי של משחקי הגביע, רגע לפני שהמשחק עובר להכרעה בבעיטות פנדלים - שער דרמטי של רז טויזר העניק לצור שלום ניצחון 2:3 והעפלה לשלב שמינית הגמר.

עומר לוינזון, מאמנה הנרגש של צור שלום, לא הסתיר את תחושותיו בסיום המשחק: "פשוט מדהים מה שקרה כאן. ניצחון שהושג בזכות הרבה אמונה ושחקנים שנתנו 200 אחוז. הצלחנו להרים את עצמנו בתקופה לא טובה בליגה, שבה התדרדרנו לתחתית הטבלה. עלינו למשחק בלי נחיתות, לחצנו גבוה - מה שלא מאפיין קבוצה במעמדנו, ניסינו לשב את המשחק של מכבי ת"א ולהיות קרובים לשחקני המפתח שלהם - והצלחנו במשימה. בעונה שעברה הגעתי עם נערים א' של עירוני נשר מהליגה הארצית למעמד רבע הגמר. בכדורגל הכל אפשרי - וזו לא קלישאה. אני שמח שעשינו הישג כזה לעיני מאות צופים, אין לי ספק שההגעה של מאמן הנבחרת אלון חזן הוסיפה למוטיבציה של השחקנים שלנו. אנחנו נשמח היום, אבל נצטרך מהר לחזור לקרקע - למאבקים שלנו בליגה".

בשבת הקרובה מכבי צור שלום תתארח למשחק ליגה אצל המוליכה בית"ר טוברוק - שטרם הפסידה העונה. צור שלום תשמח להפתעה נוספת, אך גם תוצאת תיקו תתקבל בסיפוק. מכבי ת"א תנסה להתאושש מהר מההדחה ולכבוש את פסגת ליגת העל, במשחק דרבי ביתי מול בני יהודה ת"א ממרכז הטבלה.