נערים ב' - גביע: הדרבי הבאר שבעי אדום

ביום שלישי האחרון נערך בבירת הנגב משחק גביע בהשתתפות קבוצות נערים ב' של הפועל ומכבי באר שבע. המכבים ממחוז שפלה נתנו פייט מרשים, אך בסיום הפועל חגגה העפלה לשמינית הגמר עם ניצחון 1:2.
פורסם ב: 08/02/2018 11:58:31

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

משחקי דרבי בבאר שבע הם לרוב בין קבוצות מחלקות הנוער של מכבי ומ.ס - שבחלק גדול מהשנתונים משחקות באותן ליגות. הקבוצות של הפועל לא זוכות לאורך הדרך להרבה משחקי דרבי, מאחר ולרוב מדובר בקבוצות שהן בליגות הבכירות של השנתונים השונים. ביום שלישי האחרון אירח מגרש נווה נוי משחק דרבי בין קבוצות נערים ב' של הפועל ומכבי, במסגרת גביע המדינה. הפועל התייצבה למשחק - כשהיא מדורגת במקום השישי בטבלת ארצית דרום, בעוד שמכבי המארחת התייצבה למשחק כמוליכה הגאה של טבלת מחוז שפלה, כל זאת לעיני קהל רב במונחים של משחקי נערים באמצע השבוע.

שחקני מכבי היוו יריב עיקש וראוי, אך שחקני הפועל היו יותר תכליתיים וזכו בכל הקופה, במשחק שנערך במגרש צר מידות. את השער הראשון לזכות הפועל באר שבע הבקיע שילה סבג בדקה ה-20, לאחר שהשתלט על כדור חוזר שנהדף ע"י הגנת מכבי לאחר בעיטה חופשית של הפועל. במחצית השניה הגיעה התגובה של מכבי בדקה ה-55, שער שכבש המגן הימני שליו חדידה השווה את התוצאה ל-1:1. בדקה ה-65 הפועל נותרה בעשרה שחקנים לאחר הרחקה של אחד משחקניה, אך כ-10 דקות לקראת סיום המשחק שער שכבש סלי גנון לאחר הגבהת כדור קרן של עילי מדמון העניק להפועל יתרון 1:2, שעליו היא שמרה עד לסיום המשחק ולאחריו חגגה ניצחון שמעניק לה כרטיס לשלב 1/8 גמר גביע המדינה.

בשבת הקרובה יחזרו שתי הקבוצות למעגל משחקי הליגות. שחקני הפועל, שמקדימים ב-4 נקודות את המקום התשיעי - שמוביל לירידה לליגת המשנה בתום העונה, יארחו את שחקני מכבי פ"ת - שמקדימה אותם בשלוש נקודות. מכבי באר שבע תתארח למשחק מאתגר במיוחד אצל בני אילת - שמדורגת במקום השני ואותה היא מקדימה בשתי נקודות. מכבי נהנית מיתרון של 5 נקודות על המקום השלישי, שמוביל בתום העונה לירידה לליגה המחוזית.